35 tysięcy premii za „sprawne przeprowadzenie wszystkich procedur związanych ze zmianą kadencji”!

35 tysięcy za "sprawne przeprowadzenie wszystkich procedur związanych ze zmianą kadencji"!

„Fakt” podzielił się z czytelnikami szokującą informacją. Bliski współpracownik marszałka Stanisława Karczewskiego przyjął horrendalnie wysoką nagrodę i wkrótce potem odszedł ze stanowiska.

 

Jakub Kowalski pracował jako szef Kancelarii Senatu. Urzędnik złożył dymisję po tym, gdy nowym marszałkiem wyższej izby parlamentu został prof. Tomasz Grodzki. Kowalski – na pożegnanie – dostał gigantyczną kwotę… 34 448,73 tys. zł. Całość została przekazana w pojedynczym przelewie.

Więcej o sprawie powiedział Karczewski. „8 listopada przyznałem ministrowi Jakubowi Kowalskiemu nagrodę, za sprawną koordynację i realizację zadań, jakie Kancelaria Senatu podejmowała w 2019 r., w szczególności za kontynuowanie procesu cyfryzacji Kancelarii Senatu, udział Kancelarii w programie Gov Tech, organizację obchodów: jubileuszu 30-lecia odrodzonego Senatu i jubileuszu 450-tej rocznicy Unii Lubelskiej oraz sprawne przeprowadzenie wszystkich procedur związanych ze zmianą kadencji” – przyznał w rozmowie z „Faktem” polityk.

 

Kolejnym argumentem Karczewskiego jest to, że przyznana kwota i tak była podobno niższa od tych, które wypłacał marszałek Bogdan Borusewicz (PO).

W samym tylko 2019 r. – według informacji „Faktu” – Senat przyznał 830 tys. zł nagród. Najwyższa z nich wyniosła 12 tys.

nt

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ryszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

No! Dla idei to tylko szef pracuje, podwładni lubieją zarobić! Sie należy, to sie daje!