Przyjazny środowisku pojazd z napędem na owies, którym po korekcie Planu Morawieckiego zostanie zastąpiony samochód elektryczny. Dzięki niemu Polska, zgodnie z najnowszymi trendami w ochronie środowiska, lansować będzie unikalne rozwiązania w dziedzinie transportu niskoemisyjnego i zielonych technologii.

W sytuacji skokowych wzrostów cen ropy, spowodowanych koniecznością dostosowania wynagrodzeń kadry w spółkach energetycznych do standardów unijnych, milion furmanek stanowić będzie odpowiedź rządu na szalejące ceny benzyny, a przy okazji może przyczynić się do ograniczenia szerzącej się nad Wisłą epidemii cyklizmu. Polski koń jest zdecydowanie bliższy naszej tożsamości niż brukselski rower. W ten sposób ocalony zostanie nie tylko nasz unikalny klimat, ale także kawaleryjska tradycja. A i ułańska fantazja w narodzie nie zginie.

Według marszałka Senatu z PiS Stanisława Karczewskiego samozwańczy i obłąkańczy obrońca Konstytucji. Lewak albo liberał (co na jedno wychodzi), który wbrew oczywistej woli suwerena usiłuje przeciwdziałać z dawna oczekiwanej i wymodlonej przez Naród radykalnej reformie sądownictwa.

Świra najłatwiej rozpoznać po tym, że rzuca się z gołymi rękami do obalania barier zagradzających lewackiemu bydłu dostęp do gmachu Sejmu. I szarpie się z policją, przeszkadzając parlamentarzystom w skutecznym zastępowaniu znienawidzonej przez suwerena mafii sędziowskiej prawnikami o „osobowości służebnej”.

Świr jest świrem, ponieważ nie potrafi zrozumieć doniosłości tej reformy ani uszanować woli większości narodu, pragnącego, by w Polsce zapanowało wreszcie prawo i sprawiedliwość.

Coś, co władza stawia opozycji na swój koszt. Stawiającym jest Zbigniew Ziobro. Zarzut może pozostawać w luźnym, bądź w ogóle żadnym związku z działalnością oskarżonego, a także z prawdopodobieństwem, logiką i zdrowym rozsądkiem, o prawie nie wspominając. Nie chodzi bowiem o udowodnienie winy. Zarzut pełni funkcję nękająco-eliminacyjną jako najskuteczniejsza forma usuwania z życia publicznego ludzi niewygodnych dla partii rządzącej.

Ziobro najpierw postawił zarzut niektórym politykom oraz szefom służb z epoki PO. Świetnie się to sprawdziło, więc teraz można się spodziewać następnych kolejek.

Najczęściej stawiany jest zarzut niedopełnienia obowiązków, a w przypadku niewygodnych biznesmenów – działania na szkodę spółki. W praktyce może to oznaczać literówkę w zeznaniu podatkowym, przechodzenie przez ulicę w niewłaściwym miejscu bądź publiczne cytowanie posłanki Pawłowicz.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
13 sierpnia 2018 16:34

Mateusz zbuduje może 1 elektryczny samochód- na czymś muszą go w końcu wywieźć, a jak się nie postara to wyjedzie jak inni na taczkach.

Zbyszek
Zbyszek
13 sierpnia 2018 18:14
Reply to  Andrzej

Czyli idź na całość, Mateusz, i zbuduj elektryczną taczkę.

Paragraf22
Paragraf22
13 sierpnia 2018 18:25
Reply to  Andrzej

To będzie elektryczna taczka. (Nie mylić z krzesłem).

Chermes
Chermes
22 października 2018 17:56

Ale to już było. W latach 90-tych, w czasie problemów z ropą, Fidel Castro, z mównicy, głosił, że wół jest lepszy od traktora, bo nie tylko nie zanieczyszcza środowiska a wręcz przeciwnie, nawozi ziemię i gorąco namawiał kubańskich rolników do rezygnacji z używania traktorów i korzystania z wołów.