800 tys. zł z kieszeni podatników na koncert na cześć Matki Boskiej

Zmiana wewnętrznego regulaminu na Jasnej Górze. Koniec z wystąpieniami polityków?

Powoli zaczynamy się przyzwyczajać, że szerokim strumieniem płyną państwowe (tzn. z naszych podatków) pieniądze dla pewnego przedsiębiorcy z Torunia, czyli Tadeusza Rydzyka. Nie powinno więc dziwić, że także inne przedsięwzięcia kościelne są wspierane przez pisowskie władze.

„Okazją” do wydania kolejnych tysięcy złotych są obchody 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zwieńczeniem uroczystości 26 sierpnia będzie wielki koncert „Jasna Góra – polska Kana. Z dawna Polski Tyś Królową” z udziałem 200 wykonawców! Na dwugodzinną opowieść o historii Jasnej Góry, jej obrazu i o historii Polski złożą się muzyka, wizualizacje, filmy, występy grup rekonstrukcyjnych.

No to musi kosztować i kosztuje… Portal oko.press napisał, że Narodowe Centrum Kultury przeznaczy na ten koncert 799 500 złotych. Podlega ono Ministerstwu Kultury, czyli Piotrowi Glińskiemu, który z pewnością nie miał nic przeciwko wydaniu publicznych – czyli naszych – pieniędzy na taki cel.
(Źródło: natemat.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
NihilsmętekMaicek123454321Zgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

To by było w żadnym cywilizowanym kraju nie do pomyślenia.
W Niemczech potrąca się zdeklarowanym wierzącym 8% z sumy podatku, która to kwota pozostaje do wyłącznej dyspozycji instytucji kościelnych.
Księża traktowani są jak zwykli pracownicy, którzy pobierają ustaloną pensję.
Nie widzi się żadnych „czarnych”, ani innych, przy celebrze uroczystości państwowych.
Przestrzegana jest konsekwentnie, zapisana w konstytucji, zasada rozdzielność kościoła od państwa.
Dla wszystkich jest oczywiste, że wiara to prywatna sprawa każdego obywatela, natomiast sprawy państwowe to sprawy wspólne.

Zgredzinka
Zgredzinka

Hłe, hłe … epoki ci się pokićkały.
Teraz to nastąpi masowy exsodus z KK.

Maicek123454321
Maicek123454321

Mam pytanie – ile jest w kraju Matek Bosek Częstochosek? Bo o ile wiem, różne Matki Boskie Częstochoskie wędrują co i rusz w postaci obrazów przez cały kraj wzdłuż i wszerz. To powinno się dla tych Matek Bosek Częstochosek wszędzie robić koncerty. No i ta kwota – 799.500 zł. Szkoda, że nie 799.990. Ja bardzo przepraszam, jeśli uraziłem kogoś z wierzących, ale naprawdę te niezliczone kopie Matek Bosek Częstochosek przypominają mi pogańskie bałwany, którym oddawano cześć przed wiekami. Odnoszę nieodparte wrażenie, że pogaństwo zwane złośliwie katolstwem ma się w Polsce wyśmienicie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Świetne.

smętek
smętek

W swojej naiwności myślałem, że dla polskich artystów występ na takiej imprezie i w tak szczytnym celu to zaszczyt a nie kolejna okazja do zgarnięcia pieniędzy.

Nihil
Nihil

Szmatki boskiej?Co to jest?Woodstock podatników nie kosztuje i jest zły….A mamy płacić za chrystkowe pitulenie?

Zgredzinka
Zgredzinka

Ale mnie rozbawiłeś !!!