Abp Jędraszewski znalazł nowego „wroga” – tym razem jest to „ekologizm”

Abp Jędraszewski znalazł nowego „wroga” – tym razem jest to „ekologizm”

Abp Marek Jędraszewski szukał, szukał i znalazł nowego „wroga”. Wcześniej – jak pamiętamy – wytropił m.in. „tęczową zarazę”, czyli tzw. ideologię LGBT.

 

Na tym metropolita krakowski nie poprzestał. W wywiadzie dla Telewizji Republika obwieścił: – „Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych”. Mianem „tej aktywistki” Jędraszewski określa Gretę Thunberg.

„Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga – stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka” – rozwinął swoją „myśl” Jędraszewski. Podkreślił, że wszystkie ruchy lewicowe to „jedna wielka inżynieria, próba przekształcenia człowieka i świata na swoją modłę”.

 

„A ja uważam, że to czarujące, gdy jeden z najwyższych w hierarchii przedstawicieli Kościoła katolickiego twierdzi, że ekologizm jest „zły”, bo to „coś, co się narzuca innym”. Nie spodziewałem się po Jędraszewskim takiej autokrytyki. :)”;

– „Jako zadeklarowany przeciwnik instytucji Kościoła (nie mylić z wiarą) bardzo cenię każdą wypowiedź tego jegomościa. Jak mało kto, przyczynia się do upadku, tej zepsutej do szpiku kości instytucji”; – „Czyli Jędraszewski ma w d**ie to, co mówi Papież…”; – „Pan Jędraszewski jest dowodem, że smog może zaszkodzić głowie” – komentowali internauci.

bt

Źródło: telewizjarepublika.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
romek-zMariaJantarPolka gorszego sortuWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No cóż, żywy dowód na zapaść w polskiej psychiatrii.

Grzegorz
Grzegorz

I w polskim kościele.

HerodAntypis
HerodAntypis

Hilary jędraszewski i jemu podobni wciąż szukają wrogów i antychrystów wokół siebie i zdają się nie wiedzieć, że sami nimi są.

Zbyszek
Zbyszek

Napiętnujcie raczej debili, którzy tego jegomośća słuchają jak świnie grzmotu.

ewa
ewa

ten człowiek powinien iść żywcem do piekła , mało mu, że opluwa ludzi w Polsce to dobrał sie do za granicy. Greta robi dobrą robote a oni widza w tym zagrożenie to jest chore jak cały ten kraj, który zwie si e Polska. Jak długo będziey znosić takie upokorzenia

Wolnościowiec
Wolnościowiec

„Greta robi dobrą robotę” No chyba nie. Ty chyba nie myślisz że ta dziewczyna wie co mówi i to są jej prawdziwe poglądy? Przecież to wszystko jest ustawione i opłacane. Ta dziewczyna jest wykorzystywana politycznie przez własnych rodziców i innych ludzi tak samo jak ten chłopak z Płocka co chciał z krzyżem zablokować parade LGBT. I jeszcze te krzyki o tym że politycy zniszczyli jej dzieciństwo bo nie dbają zbyt o środowisko XD Mieszka w jednym z najbogatszych krajów Europy który inwestuje w oze i żyje w zamożnej rodzinie i uważa że ma zniszczone dzieciństwo XDD To podobnie jakby Trump… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Piszesz o Grecie jakbyś przeszedł wstępne pranie mózgu u katolskich hierarchów. Powtarzasz bezmyślnie wyświechtane slogany jak jakiś wiejski proboszcz z Podkarpacia lub Podlasia.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ja po prostu jestem przeciw mieszaniu dzieci do polityki

HerodAntypis
HerodAntypis

Akurat to dziecko nie jest wmieszywane w politykę. To polityka i kościół kat. próbuje ją wmieszać, aby splugawić jej czyste intencje. Jak widać, częściowo im się to udaje, co najmniej jeden połknął haczyk. Temu dziecku po prostu nie jest obojętny los naszej planety.

Maria
Maria

– mądralo, zapomniałeś, że przemieszczanie się z jednej miejscowości do drugiej z jednego kraju do drugiego nie odbywa się na piechotę lub nawet dyliżansem, teraz Świat przed wszystkimi stoi otworem. Czy uważasz, że Greta będzie mieszkała po wsze czasy w tym bogatym kraju? A może zechce osiedlić się np. w Polsce – pełnej smogu i będzie się dusić.
A czy takie akcje jak popisy jędraszewskiego nie ośmieszają nie tylko idei, ale także Polaków, Kościoła ?

Wolnościowiec
Wolnościowiec

W Polsce nie byłoby smogu gdyby zaczęto powoli odchodzić od węgla i inwestować w atom który jest o wiele mniej szkodliwy ale gdy tylko zaczyna się o tym mówić to ludzie zaczynają trząść portkami i krzyczeć:
Hurr durr nie możemy mieć atomu bo wybuchnie jak w Czarnobylu !!!!!
Hurr durr jak zamkniemy kopalnie to co bedą robić górnicy !!!!!! ??????
Hurr durr węgiel to nasze złoto narodowe i wara od niego lewakom !!!!

Co do Jędraszewskiego – nie popieram go i uważam że ten człowiek szkodzi wizerunkowi polskiego kościoła podobnie jak Rydzyk.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Greta żyje w zamożnej rodzinie, w bogatym kraju – fakt. Dzięki temu może się uczyć w normalnej szkole, książki czyta, interesuje się czymś więcej niż własne podwórko i przede wszystkim MYŚLI. Dzięki temu doszła do słusznego wniosku, że Ziemia jest całością, więc jeśli ktoś ją niszczy choćby w najodleglejszym miejscu, skutki tego odczuwa cała planeta. Jej bogaty kraj też. Poza tym wcale nie twierdzi, że ma zniszczone dzieciństwo, tylko że nie widzi przyszłości dla siebie i swojego pokolenia, bo politycy wciąż olewają działania na rzecz ratowania naszego świata. To wielka różnica. Ale żeby to pojąć, trzeba MYŚLEĆ, a nie powtarzać… Czytaj więcej »

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Greta ma autyzm i aspergera wiec nie jestem pewien czy ona nie jest do tego zmuszana.
Niedawno czytałem że w Szwecji ktoś podkablował jej rodziców do tamtejszej opieki społecznej że nieodpowiednio się nią zajmują i zmuszają do różnych rzeczy które są zbyt dużym obciążeniem przy jej chorobie.
Ta dziewczyna jest tak samo wykorzystywana jak ten chłopak z Płocka któremu skrajna prawica nagadała różnych bzdur i zmusiła do blokowania z krzyżem parady gejów.
Jestem przeciwko robieniu dzieciom wody z mózgu, bez względu czy robi to lewica czy prawica, ekoświry lub nawiedzeni katole.

HerodAntypis
HerodAntypis

A PiS i katole nalegają, aby takie dzieci się rodziły, były ochrzczone i miały imię. To chodzi o to,aby było potem kogo potępiać? A autyzmem i aspergerem nie da się sterować.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I znów dzwonią, a Pan nie wie, w którym kościele. To nie „autyzm i zespół Aspergera”, a jedynie zespół Aspergera, który jest jednym z łagodniejszych zaburzeń ze spektrum autyzmu. Nie wiem, co Greta Panu zrobiła, że tak bardzo chce Pan z niej zrobić osobę upośledzoną, ale życzę Panu, żeby Pan czytał ze zrozumieniem.

Janina
Janina

Jędraszewski w KK to jest taki odpowiednik Pawłowicz w polskiej polityce. Wiecznie czujny, wszystkowiedzący, hałaśliwy, napastliwy, prostacki zabierający głos na każdy temat, byle tylko istnieć, nie dać o sobie zapomnieć. W swym fanatyzmie zapędził się tak daleko, że sprawia wrażenie budującego w KK oddzielną polską sektę, wbrew papieżowi i ewangelii. Ma część popleczników, część wiernych z politowaniem milczy, jednych jego wyczyny dziwią, innych martwią, a jeszcze innych mocno denerwują. Większość śmieszą te jego naiwne, infantylne „nauki”. Tylko, że to wszystko dzieje się w naszym polskim zaścianku, a poza granicami nikt się takimi dziwakami nie zajmuje. KK ma inne, poważniejsze problemy… Czytaj więcej »

Marian
Marian

zastanawiam się jak koledzy jędraszewskiego z gremium zgadzają się z tymi idiotycznymi poglądami,czy nie dochodzi do nich myśl,że pchają kościół katolicki w niebyt.Te poglądy są w 21w nie do przyjęcia.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przez lata gadał ten dziad do obrazu (w ołtarzu tym czy tamtym), obraz do niego ani razu (bo co będzie z głupim gadał), no to się dziadowi już całkiem klepki rozsypały. Proponuję nazwać te jednostkę chorobową „dementia ecclesia polonica”. Tu zaznaczam, że nie uczyłam się łaciny (tylko liznęłam na studiach botanicznej) i jest to wyłącznie wytwór mojej bujnej wyobraźni. 😉

Jantar
Jantar

W cytowanej wypowiedzi nt. Grety zabrakło tego fragmentu: „To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga – kontynuował. – Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko… Czytaj więcej »

Maria
Maria

KRETYN !

romek-z
romek-z

Jasno widać, że Jędraszewski boi sie konkurencji. Greta wypowiedziała jakieś poglądy po angielsku, więc wszyscy ją zrozumieli, a Jędraszewski pierniczy po polsku w peryferyjnym medium, powołując sie na wyrwane z kontekstu fragmenty biblii. Gdyby jasno powiedział, że boi się odpływu wiernych z kościoła to wszyscy by mu współczuli, ale on atakuje wcale nie konkurencyjną ideologię ekologizmu. Wywalili cię z Łodzi bo rozwaliłeś koegzystencje trzech kultur, a teraz wygonisz z kościołów myślących wiernych, pozostaną ci babcie, które chodzą na msze bo nie maja nic do roboty i nie rozumieją twoich wysublimowanych i niezrozumiałych wykładów.