Absolwent Historii M. Morawiecki pomylił wypowiedzi Witosa z maksymami Dmowskiego

„Kancelaria Premiera kasuje, internety pamiętają”

Z okazji 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, premier Mateusz Morawiecki odwiedził jego rodzinne Wierzchosławice. Wygłaszając okolicznościowe przemówienie, szef rządu chciał odwołać się do myśli wybitnego polityka II RP.  Stwierdził: „Wincenty Witos chce nam dziś powiedzieć coś więcej, że „mimo, że jesteśmy z różnych stron i mamy różne zainteresowania, jako Polacy mamy jeden cel – żyć dla Polski” – powiedział Morawiecki.

Pomylił się jednak, bo w rzeczywistości nie są to słowa Witosa tylko… Romana Dmowskiego.

„Może dla Pana premierze, jako historyka z wykształcenia, jest to mało istotne, ale to były zdaje się słowa Dmowskiego” – skomentował na Twitterze internauta, podpisujący się „Zbychu’ i przypomniał dokładną ich wersję: „Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować” – powiedział przed laty szef endecji.

Wincenty Witos był za to autorem innych słów, które także dziś są bardzo przydatne: „Musicie baczyć, aby nie wyzyskiwali waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć kościoła i ambony” – przestrzegał działacz ruchu ludowego, trzykrotny premier Rzeczypospolitej.

Do kompromitujących wpadek pana premiera winniśmy już w zasadzie przywyknąć. Ta zresztą jeszcze nie jest tak straszna jak ta, gdy podczas orędzia na temat obozów zagłady w Polsce stwierdził, że Katyń był miejscem niemieckiego masowego mordu polskich intelektualistów.

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZgredzinkahmmNihilOt cox y z Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Nie mam już sił do niekończących się bredni tego człowieka. Ręce opadają. I to jest premier 38 – milionowego kraju, z „namaszczenia” innego geniusza nad geniuszami …

x y z
x y z

No wprost „pkmazaniec !aczyńskiego”!

Maciek123454321
Maciek123454321

Pan Premier Mateusz Morawiecki plecie „trzy po trzy, dwa za piętnaście”. Przepraszam, to chyba nie jest mowa nienawiści?…. Do cholery ciężkiej, jest internet, jest wikipedia, są wikicytaty, wystarczyło zajrzeć, zrobić konspekt – 15 minut roboty. I już nie byłoby kolejnej kompromitacji. Ale leniowi się nie chciało….

Nihil
Nihil

Maćku nie nazywaj proszę „Panem Premierem” Pinokia.
Jego zastępcy i sztab doradczy nie mieli głowy żeby sprawdzić co jest napisane w wiki więc wspólnymi „siłmi „(wzorem Albina Siwaka) coś napisali, a Pinokio cytował ich pot intelektualny jak wspomniany Albin, jednak jezyk przemowy Pinokia nie porwał tak bardzo nardu

Maciek123454321
Maciek123454321

Usiłuję nie używać „mowy nienawiści”… 🙂

Zgredzinka
Zgredzinka

Dobrze, bo na razie wszystko będzie nadinterpretowane … do czasu rozpoczęcia kampanii wyborczych.
A może jeszcze wcześniej.
Tama pęknie, jak komuś pierwszemu .,. „się uleje”.

Zgredzinka
Zgredzinka

Albo niedoukowi …

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Taki to historyk jak premier i finansista. Czego tu się spodziewać?

Ot co
Ot co

Cwany karierowicz!

to widać
to widać

Czego można wymagać od tego hochsztaplera, blagiera, kłamcy i niedouczonego karierowicza?!
Po prostu Dyzma!

hmm
hmm

heheheheheheheheheheeeeeeeeeeeeeeeeeee

Zgredzinka
Zgredzinka

On tak zapędził się w tym kreatywnym przedstawianiu rzeczywistości, że trzymanie się prawdy historycznej uważa zapewne za zbędną fatygę.
Podobnie jak nasz PAD, doktorant prawa najstarszej polskiej uczelni, nie wie, że żaden państwowy organ nie jest upoważniony do wyręczania sądów, a na dokładkę do „uniewinniania” niewinnych.
A co to dopiero będą wychodzili za „światli ludzie” z polskich uczelni i szkół, po reformie Gowina i deformie Zalewskiej.