Adwokaci solidaryzują się z prokuratorem Sadrakułą – donoszą na siebie, że też mówili o Konstytucji

Pisowska nomenklatura sama kręci bicz na siebie

„Uprzejmie zawiadamiam, że ja także prowadziłam zajęcia na temat Konstytucji RP w ramach wspomnianej akcji, zarówno z młodzieżą licealną, jak gimnazjalną, jak i – o zgrozo – rozmawiałam z przedszkolakami na temat Konstytucji RP i praw dziecka” – napisała adwokat Anna Rakowska-Trela w swoim zawiadomieniu „o możliwości popełnienia czynu karalnego”. Pismo, które zaadresowała do Prokuratury Krajowej opublikowała na swoim profilu na Facebooku.

To jej reakcja na wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec prokuratora w stanie spoczynku Wojciecha Sadrakuły za prowadzenie zajęć z młodzieżą na temat ustawy zasadniczej. Pisaliśmy o tym w artykule „Lekcja o konstytucji przewinieniem dyscyplinarnym?”.

Też nauczałam o Konstytucji, czas na autodenuncjację. Mogę liczyć nas pomoc obrońcy? Maciej Lenart? Maciej Rakowski? #pomagamyprokuraturze #konstytucjatoniezbrodnia

Opublikowany przez Anna Rakowska-Trela Czwartek, 13 września 2018

W rozmowie z onet.pl prawniczka dodała: – „Coś mną szarpnęło i postanowiłam, w geście solidarności, dokonać „autodenuncjacji”. Tkwimy w jakiejś paranoi i schizofrenii, fundowanej nam przez rządzących. Bo jeśli z jednej strony ścigają za uczenie o Konstytucji, czy za nakładanie na pomniki koszulek z tym napisem – a z drugiej, powtarzają jak mantrę, że oni tę konstytucję szanują, to to jest stan schizofrenii. I wkrótce może się okazać, że będą postępowania karne za, na przykład, uczenie na uniwersytetach o ustawie zasadniczej. Bo ona stała się jakby „Konstytucją wyklętą”.

Na siebie samego do Małgorzaty Nowak, pierwszego zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy prokuratorze generalnym, doniósł także mecenas Jacek Dubois. – „Z informacji medialnych dowiedziałem się, że podjęła Pani wstępne czynności mające na celu ustalenie znamion przewinienia dyscyplinarnego prokuratora, który w ramach organizowanej przez Stowarzyszenie im. prof. Hołdy akcji Tydzień Konstytucyjny przeprowadzał w szkole z młodzieżą zajęcia na temat Konstytucji RP. (…) Z przerażeniem uświadomiłem sobie, że jako adwokat i członek Stowarzyszenia również uczyłem młodzież szkolną na temat wartości zawartych w Konstytucji, a zatem sam również swoim nieprzemyślanym działaniem mogłem wypełnić znamiona wykroczenia dyscyplinarnego” – ironizuje adwokat.

Samo denuncjacja Do Pani Prokurator Małgorzaty NowakPierwszego Zastępcy Rzecznika DyscyplinarnegoProkuratora…

Opublikowany przez Jacek Dubois Środa, 12 września 2018

W opublikowanej na Facebooku „autodenuncjacji” Dubois bezlitośnie obśmiewa kroki podjęte przez Nowak. – „Dobrowolnie wyznaję, że wraz ze stu dwudziestoma innymi osobami jestem członkiem Stowarzyszenia Profesora Hołdy. W ramach działalności Stowarzyszenia realizowany jest przez 5 edycji program Tydzień Konstytucyjny, w ramach którego prawnicy współpracujący ze Stowarzyszeniem uczą w szkołach dzieci o Konstytucji i jej znaczeniu w życiu każdego obywatela. Tego niegodnego zajęcia przez 5 edycji dopuszczali się min Rzecznik Praw Obywatelskich, Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Stanu, Profesorowie Prawa, Sędziowie, Prokuratorzy i Adwokaci. Łącznie w 5 edycjach programu uczestniczyło ponad 1000 szkół, z lekcji skorzystało 170 000 uczniów, a zajęcia prowadziło około 2000 prawników. Jeśli nie powinno się mówić o Konstytucji, a myśmy mówili o niej młodzieży, obawiam się, że mogło dojść do karalnej deprawacji nieletnich” – napisał mecenas Dubois.

Adwokat wskazuje też, że – skoro powyższe lekcje odbywały się w sposób zorganizowany – „należałoby rozważyć, czy nie mamy tu do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą i do tego zbrojną, bo posługującą się słowem. (…) Jeśli wskazane osoby uczyły o Konstytucji, a jest to zakazane, to należałoby rozważyć, czy osoby te chcąc, by w kraju respektowane były zasady konstytucyjne, nie planowały obalić obecnego ustroju, a zatem nie usiłowały przeprowadzić zamachu stanu” – skonkludował mec. Dubois.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
14 września 2018 09:12

Problem polega na tym, że takie intelektualne perełki rzucają mądrzy ludzie przed wieprze. A do nich dociera bardziej takie przaśne „wyp…. lać”.