Antyorędzie antyprezydenta Dudy

Antyorędzie antyprezydenta Dudy

Polska ma coraz mniej prezydenta, a coraz bardziej podrzędnego specjalistę od public relations, który działa na rzecz partii rządzącej. I wcale nie musielibyśmy być zdziwieni, gdybyśmy byli normalnym krajem, w którym nastąpiła zmiana partii rządzącej, w którym byłby kontynuowany rozwój gospodarczy w ramach ustalonych gier demokratycznych.

Niestety, mamy nienormalność, demokracja jest zamieniana na fantazmat autokratyczny jednej osoby, a prezydent Andrzej Duda staje się elementem tej nienormalności.

Duda wygłosił orędzie noworoczne, w którym trudno jest usłyszeć o wspólnym projekcie Polska. Nie było w nim uwagi o większej części społeczeństwa ani o zagrożeniach dla kraju, które stworzyła jego macierzysta formacja polityczna.

Wkład Dudy w rozpirzanie kraju nie jest szczególnie wielki, bo pełni rolę sekretarza podpisującego ustawy i zaniechającego rozwiązywanie konfliktów. Prezydent Duda „stworzył” swoje przeciwieństwo instytucjonalne, antyprezydenta Dudę.

Należy się zastanawiać, ile jest w Dudzie prezydenta, a ile antyprezydenta i który z nich ma większość w Dudzie. Wychodzi mi, że na początku roku 2017 mamy więcej antyprezydenta. I orędzie antyprezydenta Dudy należy odczytywać jako opis nierzeczywistości, a nie tego, co dzieje się z ojczyzną.

Antyprezydent więc nie zajmuje się prawdą o sytuacji tu i teraz w kraju, ale snuje fantazje o kłamstwach swojej partii i rządzącym nim faktycznie prezesie PiS.

Wkład antyprezydenta Dudy na koniec ubiegłego roku to m.in. mianowanie na prezesa zdemolowanego Trybunału Konstytucyjnego osoby niechcianej w sądzie w Poznaniu, bo uznanej jako niezdolną do orzekania, a będzie ona stała na czele instytucji orzekającej o zgodności prawa stanowionego z Konstytucją.

Antyprezydent Duda coś tam bąknął o sfałszowanym głosowaniu nad ustawą budżetową w Sali Kolumnowej Sejmu, ale nie zakwestionował deprecjacji procedur demokratycznych. Za to kompletnie nie zauważył, że posłowie opozycji protestują przeciw ubezwłasnowolnieniu demokracji.

Antyprezydent nie zauważył, że między izbą reprezentantów narodu – Sejmem – a narodem wznoszony jest płot hańby, niczym mur berliński. Raz wzniesiony taki mur, jak w „Zemście” Aleksandra Fredry, będzie rósł i dzielił.

Antyprezydent nie ma niestety zdolności rozwiązywania problemów, nie ma talentów negocjacyjnych, ani wartości koncyliacyjnych, prezydent pełni funkcję antyprezydenta, który wygłosił antyorędzie. Wchodzimy w Nowy Rok 2017, który zapowiada się na gorszy niż ten miniony, a ojczyznę opanowały antywartości demokratyczne, których strzeże antyprezydent, bo gdybyśmy mieli prezydenta to stałby na straży Konstytucji.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

25
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
17 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
gniewko_syn_rybalsdVIPeraMarekJanka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Nie prawda że nic nie ma -Ma „Karła -suflera”.

Ilona
Ilona

I, niestety, wciąż duże poparcie społeczeństwa…Większość z Polaków jest ślepa i głucha.

Janik
Janik

Nie całkiem. Wielu Polaków ale nie większość.

Zgredzinka
Zgredzinka

To okropne, że po tylu latach swobodnego rozwoju, mamy wciąż społeczeństwo na tak niskim poziomie.
A co to dopiero będzie po tej deformie oświaty?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Trzeba było lepiej zadbać o swoje wykształcenie, to mielibyśmy społeczeństwo na wyższym poziomie…

Realną deformę oświaty wprowadził pan Handke (nb. obecnie pisowiec). A może wg ciebie słowo „gimbaza”, które zrobiło tak oszałamiającą karierę, oznacza ludzi wybitnie uzdolnionych, o nadzwyczajnej inteligencji ?… ;))))))))))))))

Janka
Janka

Ja tam nie wierzę tym sondażom. W tej chwili nie ma szans na zmianę, ale jeszcze 3,5 roku i będą nowe wybory i wierzę w to, że Polacy drugi raz już takiego błędu nie popełnią!

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Na pewno nie popełnią, dzięki czemu PiS zdobędzie większość konstytucyjną… 😛

Wojciech
Wojciech

Wspaniale się to czyta. 🙂
Słychać wycie, znakomicie!
Walec włączył trójkę.

Janka
Janka

Wszystkiego dobrego na ten Nowy Rok! Może pomoże poszerzyć horyzonty?!

inger
inger

Oj jak nieładnie widać że czyta.

Zgredzinka
Zgredzinka

To, że czyta to nic, byleby nie czytał takich głupot !!!

Janka
Janka

Właśnie pewno o to chodzi, żeby się nie pomylił co mu prezes kazał powiedzieć!

krakus
krakus

Mystkowski i jego wynurzenia. Co zdanie to mniej lub więcej naciągane kłamstwo. KOD zwyczajnie okłamuje Polaków. Trzeba uświadamiać ludzi że kłamiecie. Polska ma wreszcie prezydenta który razem z rządem gra do jednej bramki. Władze się już nie kłócą, działają razem wspólnie na rzecz Polski. Wreszcie czuję dumę z bycia Polakiem i powrót do normalności.

mar
mar

obudz się !!!

Waldemar
Waldemar

To słabo powiedziane. On po prostu stoi w tej bramce. Tyle że nie broni bramki, tylko podaje piłkę dalej.

Włodzimierz
Włodzimierz

Biedaku ! Az mi cię żal.

Janka
Janka

No widzisz Krakusie jak się sam zapętliłeś, właśnie o to mamy pretensje do Prezydenta, że gra z rządem – reprezentującym tylko jedną partię – do jednej bramki, zamiast być, jak to mówił na początku – Prezydentem wszystkich Polaków! Prezydent Duda jest Prezydentem PiS-u!!!!!

Marek
Marek

Ja również myślę, że Pan Mystkowski karmi czytelników umiejętnie przetworzoną papką, która ma za zadanie robienia wody z mózgu. Porównanie prezydentury Dudy do prezydentur Wałęsy, Kwaśniewskiego czy też Komorowskiego nie wygląda zbyt dobrze dla tych ostatnich.

VIPera
VIPera

Naciesz się tą dumą, póki możesz. Bo za dwa lata Twój Wódz, razem ze swoim rządem „dojnej zmiany” i niby prezydentem podpiszą akt dobrowolnego przyłączenia Polski do Federacji Rosyjskiej.

lsd
lsd

Krakus najzwyczajniej okłamuje Polaków. Ludzi nie trzeba nawet o tym uświadamiać. Prezydent z rządem grają do jednej bramki – tak właśnie, tylko dlaczego do własnej i musimy oglądać kolejne samobóje. Czas na zmianę selekcjonera.

Sławomir
Sławomir

Pisia Duda, jak pisia demokracja, jak zły pieniądz..

אֱלָהָא
אֱלָהָא

Bardzo trafna diagnoza i na czasie. A jeszcze żeby wiedzieć, co taki zły pieniądz potrafi, wystarczy zapoznać się z prawem Kopernika-Greshama. Wnioski pozostawiam zainteresowanym. Do siego roku.

Rebeliancik
Rebeliancik

Duda drugi raz ci się nie uda.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Tym razem nie tylko z głową w nocniku ale dodatkowo na posylwestrowym kacu… ;)))

Janka
Janka

Dziwi mnie, że Autor artykułu teraz dopiero zaczął dostrzegać antyprezydenta. Dla mnie PAD od początku swojej kadencji jest piarowcem PiS. Te śmieszne gesty, miny, wszystko jest wyuczone, żeby lepiej wyglądać, ale to tylko pogarsza sprawę, bo kłamie na każdym kroku. Myślę, że zdaje sobie sprawę, z nieuczciwej polityki wobec narodu i stąd ten nerwowy tik. Mogę współczuć tylko Pani Prezydentowej, że takiego męża ma za którego musi świecić oczami.