Awantura w senacie. Barbara Borys-Damięcka żąda wyprowadzenia wiceministra MSZ przez  Straż Marszałkowską

Awantura w senacie. Barbara Borys-Damięcka żąda wyprowadzenia wiceministra MSZ przez  Straż Marszałkowską

Wiceminister Paweł Jabłoński miał udzielić senatorom informacji na temat aktualnego stanu polskiej dyplomacji. Wiceminister skupiał się na sprawach takich, jak dobre relacje z USA czy Grupą Wyszehradzką. Senator Bogdan Klich  zareagował na jego wystąpienie,  zarzucając mu zniszczenie polskiej dyplomacji. Skrytykował także politykę rządu w zakresie obrony kraju i jego bezpieczeństwa.

 

Gdzie jest ta Polska, która swoim partnerom w UE proponowała wzmocnienie wymiaru bezpieczeństwa i obrony? Gdzie są kolejne listy weimarskie, które dawały perspektywę, jak mają wyglądać europejskie zdolności w zakresie bezpieczeństwa i obrony?” – Pytał senator KO. Jego przemówienie wsparł kolega z klubu, Marcin Bosacki. Zauważył, że stan polskiej dyplomacji jest zły „z powodu konsekwentnego rugowania z resortu fachowców”.

Na zarzuty wiceminister zareagował ostro, określając je jako „żałosne”. Według niego polityka PO wobec UE była „służalcza”. Wicemarszałek Michał Kamiński próbował uspokoić Jabłońskiego i zwrócił mu uwagę, by zmienił ton i nie pouczał senatorów. Barbara Borys-Damięcka wysunęła wniosek wyprowadzenie agresywnego wiceministra przez Straż Marszałkowską.

 

W ciągu 9 lat odkąd jestem w Senacie taka sytuacja się nie zdarzyła”. – Opisał zdarzenie na swoim profilu Facebookowym senator Klich – „Wiceminister Paweł Jabłoński miał przedstawić informacje nt. stanu polskiej dyplomacji, jednak zmienił to w ciąg oskarżeń, manipulacji i oszczerstw pod adresem senatorów biorących udział w posiedzeniu”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Interwencję w tej sprawie zamierza podjąć marszałek senatu, Tomasz Grodzki. „Do tej pory nie słyszałem, aby ktoś w randze wiceministra, zamiast udzielać informacji, strofował, pouczał senatorów” – powiedział.

Wiadomo nie od dziś, że atak jest najprostszą formą obrony osób, którym brakuje logicznych  argumentów.

/ep/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mira
Mira
1 października 2020 15:28

Matko kochana ! Zamotało mną ze szczętem ! Może ktoś rozwikła zagadkę : KTO TU ROBI ZA CHAMSKĄ HOŁOTĘ , A KTO ZA PARLAMENTARZYSTÓW ?