„Bareja byłby mocno zdziwiony, że współczesną adaptację jego filmów puszcza się w „Wiadomościach TVP”

„Bareja byłby mocno zdziwiony, że współczesną adaptację jego filmów puszcza się w "Wiadomościach TVP"

„Stanisław Bareja byłby mocno zdziwiony, że współczesną adaptację jego filmów puszcza się w „Wiadomościach” – skomentowała Estera Flieger z „GW”.

Chodzi o materiał, którym ekscytowano się na Twitterze tego programu: – „To historyczny moment. Pierwszy Polak, który bez wizy wybrał się w podróż do Stanów Zjednoczonych, jest już na miejscu. Od początku w wyprawie towarzyszyła mu kamera „Wiadomości”.

 

Rzeczonym pierwszym Polakiem był Marcin Bakalarski. – „Ale pan podróżnik to ciekawa postać. Kiedyś rzecznik PiS w Łowiczu, a wcześniej kandydat do Sejmu od Korwina” – napisała Dominika Długosz z „Newsweeka”. Poza tym Bakalarski jest też autorem wpisu: – „A poza tym uważam, że unia europejska powinna zostać zniszczona” [pisownia oryg.].

Uwagę innego dziennikarza zwróciła jeszcze jedna sprawa. – „Jeśli system bezwizowy dla Polski działa od 11.11, a w systemie ESTA trzeba się zarejestrować najpóźniej 72 godziny przed podróżą, to jak p. Bakalarski mógł polecieć do USA bez wizy? Pytam dla kolegi” – napisał Piotr Jaźwiński.

 

Internauci bezlitośnie kpili z materiału „Wiadomości”: – „Kręcicie Misia2? Przebijecie Bareję”; – „Pasendżer Stanisław Paluch wylądował i w podziękowaniu niesie Donaldowi Trumpowi kamyk z Jeleniej Góry”; – „U Barei był „Dzień pieszego pasażera”, a w „Wiadomościach” zrobili „Dzień pierwszego bezwizowca”. Ci mają fantazję”; – „Mały krok dla ludzkości, wielki dla Polski. Czy jakoś tak…”.

„Przypadkowy” pasażer po wylądowaniu zdołał porozmawiać z Amerykanami i nie tylko. – „I tak przypadkiem czekał na niego w Los Angeles Marcin Gortat. Szkoda, że nie z tragarzami”; – „90% Amerykanów nie wie gdzie leży Polska, ale mu gratulowali. No cud”; – „Oni te ustawki z tymi „pierwszy bez wizy”, czy „rodzina dzięki 500+ może mieć mieszkanie” kierują chyba do ludzi, którzy mają IQ 50, lub do tych którzy nie pamiętają komunistów. Tamci przecież robili podobne fikcje, z których wszyscy szydzili!” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RyszardMarekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Mi to przypomina film „Cesarskie cięcie”.. Co prawda to nie sam Bareja ale pewnie podobnie jak milionowego obywatela poszukiwano pierwszego polaka bez wizy. Jak nie obalimy tej dyktatury to pierwszy polak na Marsie też będzie z PiSu.

Marek
Marek

„…..to propagandowa ustawka…” Pewnie że ustawka ale „ciemny lud to kupi” i tak nigdy do USA nie poleci. Kolejny wieki wiekopomny sukces PiS odtrąbiony, A że prawdy w tym brak to …..ciemny lud nie zweryfikuje

Ryszard
Ryszard

Co Barei – że „zdziwiłby się”, to chyba najmniej. W końcu niejedno dziwowisko w życiu widział i sfilmował. Myślę, że byłby z powodu plagiatu rozbawiony albo wściekły. Zdecydowanie bardziej stawiam na „wściekły”. Nie, że ukradli pomysł, ale że takich złodziei padł ofiarą.