Beacie Szydło po prostu należy się Bruksela.

Proces w sprawie wypadku z udziałem beaty Szydło zacznie się od nowa?

Politycy – ministrowie PiSu zaczynają szukać bezpiecznych przystani. Co ciekawe, wbrew dominującej retoryce, upatrzyli sobie… Brukselę. Niechęć do UE to jedno, ale – jak widać – ewentualna dieta europosła ma cudowną moc uspokajania nawet eurosceptyków. Miesięczne wynagrodzenie to ponad 6,6 tysiąca euro na rękę, plus dieta w wysokości 306 euro dziennie, przysługująca posłom, którzy potwierdzili swoją obecność na liście. Europoseł otrzymuje także zwrot za tzw. koszty ogólne, czyli za prowadzenie biura poselskiego (w tym roku było to 4342 euro miesięcznie), a także zwrot kosztów podróży: za bilety lotnicze klasy biznes „D”, bilety pierwszej klasy na pociąg oraz ryczałt samochodowy – 0,5 euro na 1 km (do maksymalnie tysiąca km) – podaje portal naTemat.

Ciągoty do Brukseli wykazuje więc Beata Szydło. Była premier już nie wyklucza, że będzie „jedynką” w Krakowie w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. – „Rozmawiałam na ten temat z prezesem Kaczyńskim” – wyznała na antenie Polsat News. „Są różne warianty i możliwości. W polityce nie wyklucza się żadnych rozwiązań” – stwierdziła odkrywczo.

https://twitter.com/MalyPowstaniec/status/1006243932899102720

Podobne euroambicje przejawia też Beata Kempa, która miałaby ubiegać się o mandat europosłanki z list tworzonych na Dolnym Śląsku. Prawdopodobnie – jak twierdzą dziennikarze „Rzeczpospolitej” – o PE myślą także Anna Zalewska i Elżbieta Witek. Tymczasem, o czym przypomina cytowany portal, ostatnie sondaże wyborcze nie są szczególnie łaskawe dla partii rządzącej, zaczyna ją powoli doganiać PO. Nadzieje pisowskim polityków i polityczek mogą więc okazać się płonne.

mpm

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
12 czerwca 2018 08:57

Proszę mi, prostemu Polakowi, wytłumaczyć, jak ktoś plujący na UE i przypisujący jej wszelkie zło może myśleć o zasiadanie w ławach PE. Człowiek z poczuciem godności własnej nawet nie pożycza pieniędzy od członka najbliższej rodziny jeśli ten zrobił mu coś złego. A tutaj mamy: UE fu be, ale jej pieniądze nie parzą rąk wyznawców Kaczyńskiego.

Aga
Aga
12 czerwca 2018 11:25
Reply to  smętek

bogoojczyźniane dupki.

magdalena
magdalena
12 czerwca 2018 12:19
Reply to  smętek

Pieniądze nie śmierdzą, im więcej tym lepiej, pisiory wzięli by kasę od szatana, jakby tylko dawał, nie ważne od kogo, ważne że dają. Im więcej tym lepiej. Jak takie Szydło może spojrzeć w lustro albo synowi księdzu w oczy.

Zgredzinka
Zgredzinka
12 czerwca 2018 14:14
Reply to  smętek

Nie kapujesz … oni pojadą tam robić za „piątą kolumnę”.

Hans Kloss
Hans Kloss
12 czerwca 2018 14:56
Reply to  smętek

Nie, nie, oni tam idą żeby wprowadzić w Unii DObrą ZMiane! Wiesz ile tam jest rzeczy do rozwalenia?

Zwinka
Zwinka
12 czerwca 2018 15:59
Reply to  smętek

Pieniądze pisiatym nie śmierdzą, za to obywatelom śmierdzi chciwość pisiatych.

Andrzej
Andrzej
12 czerwca 2018 20:06
Reply to  smętek

Jak ona to zniesie jak będzie musiała podzierać po kolanach.

Andrzej701
Andrzej701
16 czerwca 2018 18:15
Reply to  smętek

Idą po to żeby im ślina nie zaschła jak zmienią się rządzący. Będą tam „działać” też przeciw Polsce, tylko w opozycji.

Joanna
Joanna
12 czerwca 2018 11:45

Dojna zmiana!

Waldemar
Waldemar
12 czerwca 2018 15:51

Za czasów nieboszczki PZPR takie niewygodne persony leciały na placówkę do np. Trypolisu jak murarz Albin Siwak czy James Bond MSW kapitan Czechowicz – ten aż do Ułan Bator. W tym zestawieniu Bruksela to całkiem niezła fucha. No i przy okazji można jeszcze sporo w Unii spiepszyć,

Obserwator
Obserwator
12 czerwca 2018 17:43

Szczury zawsze pierwsze opuszczają tonącą łajbę pisiorów!

Ika
Ika
12 czerwca 2018 21:43

Jeśli w głowie im ucieczka nawet do znienawidzonej Brukseli to znaczy, że Polska tonie, głównie w długach, i pisiaci zwiewają jak szczury. Napsuli, nakłamali, nakradli a kiedy wielkimi krokami zbliża się Trybunał Stanu po prostu spieprzają.