Będzie kolejna podwyżka, tym razem opłaty paliwowej – „Trwa zrzuta na „pincet” plus i resztę rozdawnictwa…”

Będzie kolejna podwyżka, tym razem opłaty paliwowej - „Trwa zrzuta na „pincet” plus i resztę rozdawnictwa...”

PiS podwyższa opłatę paliwową i to już od stycznia 2020 r. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał rozporządzenie w tej sprawie, które opublikowano w Monitorze Polskim.

 

Stawka za 1000 litrów benzyny wzrośnie do 138,49 zł z 133,21 zł obowiązujących w tym roku. Opłata za 1000 litrów oleju napędowego wzrośnie z 297,61 zł do 306,34 zł, a opłata za 1000 kg gazu z 164,61 zł do 170,55 zł.

„To jest oczywiste, że na końcu zapłacimy za to my, konsumenci. Nawet jeśli podniosą ceny paliw dla przemysłu, to piekarze będą musieli to uwzględnić w cenie. Konsumenci zawsze za to płacą” – powiedział w rozmowie z TVN24 BiS poseł PO Robert Kropiwnicki. – „Mam wrażenie, że skończył się karnawał i zaczyna się bardzo ciężka zimowa sesja egzaminacyjna. Wszyscy będziemy się teraz zrzucać na spinanie budżetu Mateusza Morawieckiego” – dodał.

 

Podobne opinie zamieszczali na Twitterze internauci: – „Podwyżka opłaty paliwowej to nie tylko droższe paliwa, ale i wyższe koszty transportu towarów. Wyższe koszty transportu z kolei oznaczają jeszcze większą drożyznę w sklepach”; – „PiS = Populizm i Socjalizm”;

– „Matołusz podnosi akcyzę za alkohol i fajki, bo dba o zdrowie Polaków. Podniesie ceny paliw, bo dba o ekologię i walczy ze smogiem. Czego nie rozumiecie?”; – „Trwa zrzuta na „pincet” plus i resztę rozdawnictwa…”; – „A ja gorąco proponuję, żeby podwyżkami zostały objęte wyłącznie osoby głosujące na PiS”.

Przypomnijmy, że w 2011 r. Jarosław Kaczyński zarzucał rządowi Donalda Tuska zbyt wysokie opodatkowanie paliw. To wtedy prezes PiS wystąpił na konferencji prasowej, na której głównym rekwizytem był kanister.

bt

Źródło: tvn24bis.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
daroosmętekNutkaIrenaCichy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cichy
Cichy

Myśleliście, że będzie inaczej? A to dopiero początek. PIS jako formacja polityczna powinna zostać zdelegalizowana, a cały rząd do pierdla…… dożywocie.

Nutka
Nutka

Ale do pierdla o zaostrzonym rygorze, a nie „na wczasy”. I z obowiązkowymi robotami np. w kamieniołomach, żeby dostać miskę ryżu….

smętek
smętek

Wsadzenie ich do więzień to złe rozwiązanie, trzeba ich żywić i zapewnić odpowiednie warunki lokalowe. Ja proponuję stworzenie dla nich specjalnych osiedli i zatrudnienie przy przebudowie torów kolejowych.

Irena
Irena

Iranczycy sa MADRZEJSI od Polakow……skok ceny benzyny w Iranie z 0,90 gr do 1 zl z groszami spowodowalo fale ogromnego wzburzenia ….no i jak wyglądamy ???

daroo
daroo

Do 1.72 gwoli ścisłości czyli blisko 100% 😉