Bertold Kittel wygrał w sądzie z dyrektorem TAI proces o sprostowanie w „Wiadomościach”

Dyrektor z TVP przyznaje, że miał kontakt telefoniczny z hejterką Emilią.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny lecz Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Jarosławowi Olechowskiemu, dyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, sprostowanie, którego domagał się dziennikarz TVN Bertold Kittel. Zainteresowany sam poinformował o tym na Twitterze.

Chodzi o jego głośny materiał pt. „Układ radomski”, wyemitowanym jesienią minionego roku w „Superwizjerze” TVN. Reportaż, ujawnił zabiegi wokół zmiany planów trasy obwodnicy Radomia. Mieli na tym zarobić politycy PiS i powiązani z nimi lokalni przedsiębiorcy.

TVP, próbując zdyskredytować reportaż i jego wymowę, zarzucili autorowi  zatajenie wieloletniej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, politykiem PO.

Zarzut ten powtarzano na początku października na antenie TVP Info i w „Wiadomościach” TVP 1.

„Prawda jest taka, że przed rozpoczęciem zdjęć do tego reportażu nigdy wcześniej Witkowskiego nie spotkałem. „Wiadomości” nie zapytały mnie o to, bo moja odpowiedź zburzyłaby ich tezę” – oświadczył Kittel w wywiadzie dla magazynu „Press”.

W związku z tym dziennikarz domagał się od szefa TAI zamieszczenia sprostowań, że nie jest i nigdy nie był znajomym prezydenta Radomia. Olechowski odmówił i dlatego sprawa trafiła na sądową wokandę.

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał zamieszczenie sprostowań Kittela w „Panoramie Info” i „Serwisie Info”.

/p/

Źródło: press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

I bardzo dobrze, problem tylko w tym, że sprostowania i przeprosiny zamieszcza się zawsze tak, żeby były jak najmniej widoczne.
Mam nadzieję, że sąd określił również formę i czas realizacji swojego orzeczenia.