Bielan – „wujek dobra rada”

Bielan też ledwo wiąże koniec z końcem?

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan z Polski Razem wyraził nadzieję, że do 11 stycznia przynajmniej część posłów pójdzie po rozum do głowy. – „Być może czas świąteczno-noworoczny i kontakt z realnymi wyborcami – a nie z ‘warszawką’ , która przyszła przed Sejm 16 grudnia – sprawi, że się wycofają” – powiedział Bielan. Jego zdaniem „w piąteczek 16.12 „warszawka” zamiast na plac Zbawiciela, przyszła na demonstrację przed Sejmem”. Bielan dodaje, że obecnych rządzących bronią wyniki wyborów, a nie demonstracja kilkuset osób.
Twierdzi również – mimo że przedstawiciele opozycji temu zaprzeczają – że cały czas trwają rozmowy między przedstawicielami obozu władzy i protestującej opozycji. „Nie mogę ujawniać wszystkiego, ale mam pewne nadzieje na zakończenie konfliktu…” – powiedział na antenie Radia Zet.

Zdaniem Adama Bielana zanosi się na radykalną zmianę w kierownictwie Platformy Obywatelskiej. – „Wiem, że będzie próba odwołania Grzegorza Schetyny. Mówi się już nawet o jego potencjalnych zastępcach – np., że Trzaskowski mógłby go zastąpić na fotelu szefa PO”. Dodaje, że w Platformie jest grupa młodych polityków, która po „odsunięciu od wpływów” liczy na to, że Schetyna poda się do dymisji. „Grają na bessę, na obniżkę notowań PO, a w ich interesie jest ostrzejszy konflikt w parlamencie” – uważa polityk.

Bielan dał do zrozumienia, że gdyby nie doszło do spięcia 16 grudnia, to mogłoby do niego dojść w styczniu czy w lutym. „Wisiało to w powietrzu” – ocenił. Według niego, ostatecznie na całym proteście opozycji i okupacji sali plenarnej stracą politycy PO i Nowoczesnej.

j

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Bielan – „wujek dobra rada”"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321

Myślenie życzeniowe, panie Bielan. Nie rozmiękczycie opozycji. Im bardziej się kogoś przyciśnie, tym większy stawia opór, zawsze tak było, zwłaszcza u Polaków. Ale co taki szczaw jak pan, może o tym wiedzieć.

Andrzej

Co wisi w powietrzu toi wszyscy wiemy. Ale co Bielanowi wisi, to podejrzewam.

Zwinka

Pan Bielan mógłby pospekulowac, jakie wyniki miałoby SAMO PiS bez zgarnięcia do wora wszystkich rozłamowców, zdrajców i wyrzuconych przez prezesa ( niech pan Bielan sam się właściwie umiejscowi)…

Sławomir

Bielan, ty też po upadku reżimu kaczystowskiego przed sąd jako ideolog trafisz.

VIPera

Bielan tak dobrze orientuje się w nastrojach w PO i Nowoczesnej, że pojawia się pytanie – czyżby Wódz Prawdziwych Polaków wyznaczył towarzysza Bielana na przywódcę opozycji?