Brawo pisowscy publicyści w Berlinie. Chociaż trochę wstyd

Gmyz wulgarnie określał I Prezes SN – prokuratura umorzyła sprawę

Przyzwyczailiśmy się do tego, że „prawdziwy Polak” zawsze cierpi, a temu cierpieniu zawsze winna jest reszta świata. Najnowszy dowód na to zrodził się w Berlinie.

Stamtąd właśnie przyszła informacja o tym co plotą prawicowi dziennikarze na gościnnych występach. Tę sprawę opisał na swoim Twitterze niemiecki dziennikarz Thomas Dudek, który od lat pisze o Polsce, a swoje teksty publikuje w takich tytułach jak „Der Spiegiel” i „Die Zeit”.

Otóż Dudek ujawnił skargi pisowskich „dziennikarzy” skarżących się na niemieckie media: „Jakiś czas temu Instytut Polski w Berlinie zaprosił mnie i innych kolegów na spotkanie z dziennikarzami związanymi z PiS. Panie i panowie z Polski skarżyli się, że rzekomo nie ma zainteresowania ich opiniami. Tylko, jak mamy się tym interesować?” – zapytał.

Do swojego twetta Thomas Dudek załączył zrzut ekranu, na którym wyraźnie widać, że na rozmowę z „kwiatem polskiej publicystyki” nie ma szans, bo ten „kwiat” go właśnie zablokował. Wśród blokujących znaleźli się m.in. Piotr Semka i Cezary Gmyz.

Jak mawiał wielki poeta, Czesław Miłosz: „Zawsze z pretensją do świata, zawsze z kompleksem własnej drugorzędności”. Choć w tym przypadku istnieje uzasadnione podejrzenie, że chodziło wyłącznie o atak na Niemców.

/md/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Sławomirmordazdradziecka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mordazdradziecka
mordazdradziecka

Gmyz się znowu ochlal?

Sławomir
Sławomir

Czy gmyz już wytrzeźwiał?