Byłeś w kościele? Sanepid szuka uczestników mszy z udziałem zakażonych

Byłeś w kościele? Sanepid szuka uczestników mszy z udziałem zakażonych

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny poszukuje osób uczestniczących w mszy świętej w Bazylice Konkatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. Jeden z uczestników nabożeństwa był zakażony koronawirusem.

 

Chodzi konkretnie o mszę, która miała miejsce w piątek o godzinie 8:00.

Sanepid poszukuje też wiernych z kościoła pw. św. Walentego w Konopiskach. Zakażony człowiek miał uczestniczyć w mszach w przedziale od 18 do 20 września. „Kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 uczestnika nabożeństwa. Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zgodnie z adresem zamieszkania” – podał Państwowy PIS.

 

Kościoły, wbrew wcześniejszym zapewnieniom kleru, są obecnie częstym miejscem zakażeń COVID-19. Wśród zakażających są zarówno wierni, jak i duchowni, co przeczy tezie stawianej na początku pandemii koronawirusa przez niektórych księży. Część z nich twierdziła, że w kościele od duchownego nie można się zarazić.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy rząd PiS zdecyduje się na wprowadzenie, chociaż częściowych obostrzeń w świątyniach?

Dzienne liczby zakażeń w ostatnich dniach osiągają w Polsce nawet 1,5 tys. Oznacza to, że nasz kraj jest na „dobrej” drodze do następnego lockdownu.

/nt/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard Chicago
Ryszard Chicago
28 września 2020 09:42

hau hau lewaki hau hau