Cała Polska wygląda teraz jak Trójka

Bez zaskoczenia. Najniższa słuchalność radiowej Trójki w historii

Jedynymi kompetencjami w dyktaturze i w każdej bananowej republice są bycie miernym, biernym i właśnie dlatego wiernym.

 

Temu, co się stało z „Trójką” nie jest winny jej szef pan Kowalczewski, mimo że to on wysłał feralnego smsa. Nie usprawiedliwiam go, ale on jest wykonawcą złych poleceń. Tak naprawdę winien temu, co się stało, nie tylko z radiem, ale i z całą Polską (bo cała Polska wygląda teraz jak Trójka) jest PiS. Nie zapominajmy o tym, bo wyczucie proporcji jest w takich sytuacjach kluczowe.

Winni są: Jarosław Kaczyński, premier, prezydent i wszyscy, którzy im pozwalają działać, przyklaskują, nie sprzeciwiają się i/bo czerpią zyski z niegodnych, bezprawnych działań. Takich jak w Trójce.

 

Widziałam dziś dyrektora Trójki pana Tomasza Kowalczewskiego na konferencji prasowej. Trzęsącym się głosem, zdradzając oznaki załamania nerwowego, mówił o smsie wysłanym przed 3 w nocy do dziennikarza Piotra Metza: „Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie”. Próbował się tłumaczyć, choć wie, że to, czego broni jest nie obrony i choć wie także (być może jeszcze odrobinę się łudzi), że została mu przydzielona rola kozła ofiarnego i że z tej odpowiedzialności już się nie wywinie. To on zapłaci za winy PiS: naciski polityczne, cenzurę, ograniczanie wolności słowa i wprowadzanie dyktatury, której jednym z niewielkich, choć ważnych dla ludzi przejawów jest cenzurowanie krytycznych wobec dyktatora piosenek.

Czy go bronię? Ależ skąd! Wręcz przeciwnie, proszę mi wierzyć. Zwracam jednak uwagę, że na jego miejscu mógł być każdy Kowalski czy Nowak. No name, o którym nikt wcześniej nie słyszał, którego nikt nie zna, bez wielkich osiągnięć w dziedzinie, którą władza kazała mu się zająć, a nawet na stanowisku, na którym go osadzono. Co jest zresztą bez znaczenia, bo jedynymi kompetencjami w dyktaturze i w każdej bananowej republice są bycie miernym, biernym i właśnie dlatego wiernym. Bo taki ktoś wie, że bez PiS-u jest nikim, a jedyna szansa na jakąkolwiek karierę albo coś, co ją choćby przypomina, to podlizywanie się posłuszne, ślepe wykonywanie poleceń.

Dlatego gdy słyszę panią Emilewicz, która wcześniej opowiadała propagandowe bzdury na konferencjach prasowych czy wicepremiera Glińskiego „oburzających się” na cenzurę w Trójce, to uśmiecham się tylko, przyznaję, lekko ironicznie. I jest dla mnie jasne, że ich oburzenie nie jest szczere – nie może być, bo oni tkwią w systemie, który stworzył Kowalczewskiego, wysyłającego o 3 w nocy cenzorskie, żenujące smsy i wielu innych, ba! – piastują w nim ważne kierownicze stanowiska. Wiedzą więc co czynią i wiedzą, w czym biorą udział.

Jest takie powiedzenie: kiedy głupcowi wskazujesz palcem piękny księżyc, on patrzy na palec. I bardzo bym nie chciała, żebyśmy teraz wszyscy byli takimi głupcami, patrzącymi na palec (Kowalczewskiego, „oburzonych” funkcjonariuszy reżimu itp.), zamiast na księżyc – czyli na winę PiS i Kaczyńskiego – ludzi, którzy budują od kilku lat w Polsce dyktaturę i robią to skutecznie.

 

Nie jesteśmy już w pełni demokracją i jesteśmy o krok od tego, żeby system się domknął. I to jest prawdziwy problem, którego Trójka jest tylko symptomem, jednym z wielu i nie najgroźniejszym. Mówmy o aferach, Banasiu, Glapińskim, CBA, które wiedziało o aferze z maseczkami i nic nie zrobiło (dlaczego?), mówmy o rodzinie Szumowskich, nienaturalnie szybko wzbogaconej, mówmy o systemie.

Eliza Michalik
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
20 maja 2020 22:01

Oglądajcie teraz „Nic się nie stało”. Jest grubo: mordy, nazwiska, wszystko. Nergal, Szyc, Skiba. Siwiec i inni celebryci

Damian.POZ
Damian.POZ
21 maja 2020 07:13
Reply to  Marek

Marku sprawa była opisana przez nieżyjąca już Bożenę Aksamit w książce niestety przez lata prawie nikogo nie skazano może tym razem po emisji fiilmu procesy przyspieszą jako efekt propagandowej skuteczności PiS. Oby…..

lea
lea
21 maja 2020 07:52
Reply to  Marek

Szkoda, że p. Latkowski nie przedstawił dowodów. Uważam żę przez to zaszkodzi tej sprawie.
Cóż, ludzie PiS-u tak mają, że zawsze są gotowi do rzucania oskarżeń w kierunku całych środowisk.
Raz biorą na cel Zydów, innym razem imigrantów, a teraz padło na celebrytów /tych ostatnich sama
nie cierpię, ale z tego powodu nie mam zamiaru żadnego z nich bez dowodów oskarżać idąć w ślady
pana Latkowskiego/. Pisowcy natomiast, nie czepiają się pedofilów w sutannach i chętnie ich bronią,
mimo że dowody ich winy są ewidentne. Czy dobrze się czujesz z tym stanem rzeczy?

smętek
smętek
21 maja 2020 14:09
Reply to  Marek

Sprawa stara i odgrzana przez Latkowskiego. Gdańskie prokuratura i sądy dały ciała i nikomu nie stało się nic złego. Jestem mężczyzną dorosłym a nie znam, nawet z nazwisk żadnych celebrytów, a żyję w mojej kochanej Warszawie. Radzę nie podniecać się bo możesz wasze dostać udaru.

Alex
Alex
22 maja 2020 18:23
Reply to  Marek

Ten film to Lisowska ściema .Ma dużo dymić.

Marek
Marek
20 maja 2020 22:02

Chyra, Kryszak, Cielecka

Predator
Predator
21 maja 2020 08:49
Reply to  Marek

Twoja wypowiedź jest nie na temat, ale tak to już jest że najbardziej zwraca na siebie uwagę idiota.

lea
lea
21 maja 2020 06:46

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. PiS jest z pewnością głównym winowajcą, ale to dziennikarze trójki mieli być
kozłami ofiarnymi, za sprawą pana Kowalczewskiego, który chciał ich wkręcić w swoje świństwo. Sądzę, że gdbyby mu
się to udało, nie odczuwałby jakiegoś dyskomfortu z tego powodu, że zachował się tak, jak się zachował. Sprawa jednak
wyszła na jaw, wszyscy się o tym dowiedzieli i dopiero w tym momencie zmieniło się samopoczucie tego pana.
Ja mam tę świadomość, że za czyimś zachowaniem stoją określone czynniki i rozumiem czyjś lęk tak samo, jak wiem,
że nie zawsze udaje się nad tym zapanować. Inna rzecz, że pan Kowalczewski zrobił co zrobił, ale mógł wyjść z tego
z twarzą mówiąc prawdę. Nie zrobił tego..

Damian.POZ
Damian.POZ
21 maja 2020 07:17

Pani Elizo trafne podsumowanie tak samo zajechali stadninę w Janowie oraz kilka teatrów. W obecnych czasach ten który się podkłada na dyrektora zarabia duże pieniądze i często obsada co może rodzina na szybko. A jak wszytko rozwali to partia przenosi go ” na inną parafię” czyli do nowego zarządu.

jurek
jurek
21 maja 2020 07:28

Po raz kolejny, który to już, potwierdza się zasada, patrz obok kogo stajesz, kogo afirmujesz dając mu swoje nazwisko. I nie miej pretensji w przyszłości – ty decydowałeś, żaden bóg tego nie chciał.

Predator
Predator
21 maja 2020 08:52

Pani Elizo stanowczo domagam się więcej Pani artykułów. Pozdrawiam.

Maciek123454321
Maciek123454321
21 maja 2020 10:44

Najpierw była Trójka, potem Trujka, a dziś jest śp. Trujka.

jurek
jurek
21 maja 2020 11:26

† na drogę 😉

smętek
smętek
21 maja 2020 14:16

Szanowna Pani Redaktor, pisuary zniszczyły co się dało, poczynając od stadniny arabów, o czym wspominałem kilkakrotnie, przez teatry, tv i radio. Niszczy demokrację w Polsce i już całkiem niewiele zostało do domknięcia kręgu bezprawia. Inteligentni i myślący Polacy widzą dziejące się zło ale popełniają zasadniczy błąd oczekując, że to UE wyzwoli nas ze śmiertelnego uścisku pisuarów.