„CBA nie chce kontrolować władzy PiS-u” – PO zawiadamia prokuraturę

Artur Ch., człowiek, którego zadaniem było zniszczyć Romana Giertycha

PO złożyła wniosek do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdę. Według posłów PO, Bejda nie dopełnił obowiązków, nie zlecając wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„CBA nie chce kontrolować władzy PiS-u. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że CBA pod wodzą Ernesta Bejdy nie zamierza wszcząć postępowania w sprawie oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego. Każdy jest w stanie na własne oczy przekonać się, jak wygląda oświadczenie prezesa Kaczyńskiego i jak wyglądają nagrania. Skoro cała Polska może wysłuchać, przeczytać stenogramy tych nagrań, to czy CBA tego nie zauważa? Uważamy, że jest to wyjątkowy skandal” – powiedział poseł PO Cezary Tomczyk.

Zaznaczył, że najprawdopodobniej sprawa zostanie przez prokuraturę „zamieciona pod dywan”, ale – jak dodał – „ślady muszą pozostawać, bo wcześniej czy później wszystkie osoby, które nie dopełniły swoich obowiązków za to odpowiedzą”.

Zdaniem posła PO Marcina Kierwińskiego, CBA nie chce skontrolować oświadczenia prezesa PiS z powodów politycznych. – „Nie może być tak, że w Polsce władza jest poza kontrolą służb, że służby specjalne działają tylko i wyłącznie wtedy, gdy sprawa jest dla nich wygodna; gdy jest niewygodna, przestają działać” – stwierdził Kierwiński.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antyuzurpator
antyuzurpator
13 lutego 2019 14:03

Też zauważyłem, że zerowaty się dosłownie telepał przed kamerami.