CBA sprawdziło oświadczenia majątkowe Szumowskiego…kryształ.

CBA sprawdziło oświadczenia majątkowe Szumowskiego...kryształ.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej po tym jak ujawniono, że Ministerstwo Zdrowia zakupiło maseczki od znajomego Łukasza Szumowskiego oraz po tym jak się okazało, że z funduszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju finansowane były firmy związane z rodziną ministra, zażądali aby CBA prześwietliło oświadczenia majątkowe polityka.

 

Jak informuje rmf24.pl takie przeswietlenia się odbyło i zdaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego „wszystkie oświadczenia majątkowe Łukasza Szumowskiego są w całkowitym porządku. Nie ma żadnych podstaw, by poza przeprowadzeniem analizy tych dokumentów wszczynać kontrolę”. Wspomniane służby przeanalizowały oprócz ostatnich oświadczeń również te gdy w latach 2016-18 „był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego współodpowiedzialnym za udzielanie dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju”.

Nie nam wyrokować co oznacza, że ktoś jest osobą majętną czy nie. Dla jednych trzyletni samochód czyni innych zamożnymi a dla jeszcze innych korzystanie z prywatnej awionetki jest przejawem fantazji. Czym dysponuje więc, według nowego oświadczenia minister?

 

Przede wszystkim paraliżująca wiadomość: minister nie posiada żadnego mieszkania. „Do dokumentacji wpisał 2720 złotych oszczędności, 3 działki o łącznej powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych, trzy samochody (Toyota Yaris z 2008, Land Cruiser z 2005 i Mercedes Benz z 1959), dwa zegarki, 15 obrazów i 500 książek.

Dodatkowo Szumowski zaciągnął kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich na 519 tysięcy”.

Teraz naród odetchnie z ulgą. Na czele Ministerstwa Zdrowia stoi..kryształ.

/as/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
18 czerwca 2020 16:17

W PiSie to same kryształy. A nad nimi żyrandol .Też kryształowy,