Cezary Gmyz w ogniu krytyki internautów za swój komentarz w sprawie białostockiego marszu równości

Cezary Gmyz w ogniu krytyki internautów za swój komentarz w sprawie białostockiego marszu równości

Pierwszy marsz równości, który odbył się w Białymstoku, a w szczególności towarzyszące mu zajścia wywołały ogromne poruszenie zarówno w kraju, jak i za granicą. Ataki agresji wobec osób LGBT nie są niestety przykładem państwa prawa, o czym nieustannie usiłuje nas przekonać partia rządząca.

 

Wiele osób jest zdania, że wydarzenia w Białymstoku są dowodem na to, że faszyzm w Polsce ma się naprawdę dobrze. Odmiennego zdania jest korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz. Według niego tego typu agresja nie jest niczym niepokojącym. „Od trzech lat mieszkam w państwie w którym sceny takie jak w Białymstoku są na porządku dziennym. Liczba tzw. PMK czyli przestępstw motywowanych politycznie jest o kilkaset procent wyższa niż w Polsce. Łącznie z morderstwami. Gdzie Żydzi boją się wyjść w kipie na ulice” – napisał na Twitterze.

Na wpis natychmiast zareagowali internauci, nie szczędząc Gmyzowi słów krytyki. Zdaniem większości nic nie może usprawiedliwiać agresywnych zachowań kiboli w Białymstoku. „Uwielbiam taką „retorykę”. Zawsze jak w Polsce dzieje się coś złego, w tym przypadku kibole okładają uczestników marszu równości, zamiast jasnego potępienia słyszymy: „a w Niemczech / we Francji / w Korei Płn. / na Białorusi jest gorzej”. Całkiem wygodne, tylko co z tego?” – odpowiedział Gmyzowi jeden z internautów.

 

Osoba, mieszkająca na stałe w Berlinie napisała z kolei: „Od lat mieszkam w tym samym Państwie co @cezarygmyz i takiej holoty jak w Bialymstoku jeszcze nie widzialem. A nawet gdybym ja widzial to nie pròbowalbym sugerowac, ze „nic sie nie stalo“. Poziom Pana „opiniotwòrsta“ siegnal dna.”

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KabareHerodAntypisMariolaRysiekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

a najgorsze jest to, że ciemnota opanowała nasz kraj i wygrała z ludźmi mądrymi i to sie dzieje i będzie sie działo jeżeli sie nie ockniemy

Maciek123454321
Maciek123454321

Proponuję gmyza na komendanta pierwszego POLSKIEGO obozu koncentracyjnego.

Rysiek
Rysiek

Gmyz to baran. Niema sensu ani go sluchac ani z nim dyskutować.

Mariola
Mariola

Chyba lepiej pisać DZBAN. Ja tylko staję w obronie baranków a nie tępego gmyza.

HerodAntypis
HerodAntypis

W niektórych kręgach dzbanek to kibel.

Kabare
Kabare

Za to w Polsce widać Żydów w kipie na każdym rogu ulicy