#zbiórka na koduj24.pl

#zbiórka na koduj24.pl

grafika: Tomasz Wawer

 

„Po wakacjach weźmiemy się za was” – te słowa posłanki PiS Krystyny Pawłowicz rzucone w kierunku dziennikarzy wolnych mediów są groźbą dla nas wszystkich. Chcą zniszczyć niezależne media, żeby społeczeństwu odebrać prawo do rzetelnej informacji. Dlatego to my – obywatele – musimy je sami tworzyć i utrzymać. Pojawiają się już zapowiedzi, że jeśli PiS wygra nadchodzące wybory parlamentarne, to z pewnością „zabierze się” za niewygodne dla nich media.

 

A przecież gdyby nie niezależne od PiS media, nie dowiedzielibyśmy się np. o aferze dotychczasowego zastępcy Zbigniewa Ziobry Łukasza Piebiaka, który koordynował akcję hejtowania sędziów, krytykujących zmiany wprowadzane przez PiS w sądownictwie, o „rodzinnych” przelotach marszałka Kuchcińskiego czy powiązaniach Jarosława Kaczyńskiego ze spółką Srebrna i jego planach stawiania sobie i bratu wieżowców w Warszawie. To tylko kilka przykładów afer, o których milczą media związane i finansowane przez PiS.

Nasz portal koduj24.pl powstał na fali ruchu społecznego KOD, ale jest całkowicie niezależnym serwisem informacyjnym. Zaczynaliśmy, kiedy Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło demontaż państwa prawa. Przez ponad trzy lata – pisaliśmy i piszemy o bezprawiu, którego dopuszczała i dopuszcza się partia, która paradoksalnie ma w nazwie prawo i sprawiedliwość. Przez ten czas liczba naszych czytelników sukcesywnie rosła – dzisiaj wg danych Google Analytics, ponad pół miliona unikalnych użytkowników odwiedza nasz portal, blisko dwa miliony razy w ciągu każdego miesiąca. Piszą dla nas m.in. Krystyna Kofta, Eliza Michalik, Magdalena Środa, ks. Alfred Wierzbicki, Igor Brejdygant, Wojciech Maziarski.

Staramy się samodzielnie zbierać środki na funkcjonowanie portalu. W lipcu wprowadziliśmy także reklamy, jednak pieniędzy ciągle brakuje. Co miesiąc z niepokojem spoglądamy na konto, czy wystarczy środków na bieżące potrzeby. Nie możemy liczyć na dotacje i reklamy z państwowego budżetu, stąd nasza prośba o Wasze wsparcie. Mamy nadzieję, że uda się zebrać 100 tys. zł, które umożliwią nam roczne funkcjonowanie. Łatwo obliczyć, że ta kwota to trochę ponad 8 tysięcy zł miesięcznie. Z tych pieniędzy musimy, obok honorariów dziennikarskich, co miesiąc opłacić zdjęcia, obsługę techniczną i księgową.

Po wyborach będziemy chcieli dalej realizować naszą misję i służyć Wam rzetelną i niezależną informacją. Każdej władzy, nawet tej szanującej standardy demokracji, będziemy już teraz zawsze patrzeć na ręce.

Zespół koduj24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
daroopinkiech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ech
ech

Kochani dziękuję, że jesteście, czytam Was zawsze, dajecie nadzieję i siły do walki ze szkodnikiem PiSowskim. Drobne sumiki wpłacam regularnie 🙂

pinki
pinki

Wpłaciłem. Mam nadzieję, iż inni też będą chcieli wpłacić na ten szczytny cel. Powodzenia. A co z wolontariatem?

daroo
daroo

Ilość minusów pod postami świadczy tylko o tym że trolle pisowskie nie śpią; ile wam dzisiaj szefernaker albo andruszkiewicz płaci ? no nie wstydźcie się powiedzcie 🙂