Chce szczepić medyków. Antyszczepionkowcy grożą mu ŚMIERCIĄ!

Ratownicy protestują, władze panikują

Andrzej Szmit, dyrektor pogotowia z Zielonej Góry, napisał pismo do pracowników, w którym poinformował ich o nieprzedłużeniu kontraktów z niechcącymi się szczepić.

Chciałem wprowadzić obowiązek szczepienia dla wszystkich swoich pracowników po tym, gdy okazało się, że tylko 60 proc. personelu chce to zrobić. Oblig to nie był mój pomysł. Przyszli do mnie lekarze, ratownicy, którzy chcą się zaszczepić i nie zgadzają się, by reszta personelu bagatelizowała zagrożenie. Postawili mi warunek, żebym nie przedłużył kontraktów z osobami, które szczepić się nie chcą, bo oni nie chcą z takimi pracować” – powiedział w rozmowie z „Gazeta Wyborczą”.

 

Treść pisma wyciekła do mediów społecznościowych i wywoła lawinę antyszczepionkowego hejtu wymierzonego w dyrektora pogotowia.

Zupełnie rozszalali maniacy zaczęli grozić mężczyźnie i jego rodzinie.

„Będziesz wisiał na stryczku”, „Idziemy po ciebie i twoją żonę”, „Zaszczepimy twoją starą za ten faszyzm, który wprowadzasz”, „Spalimy ci dom i samochód” – to tylko przykładowe wiadomości wysłane do Szmita przez antyszczepionkowców.

 

Przerażony skalą nienawiści mężczyzna postanowił wycofać się z pomysłu.

Hejt, jak twierdzi dyrektor placówki, nie spotkałby go, gdyby rząd sam wprowadził przymus szczepień dla pracowników medycznych. Jak dodaje, na takie działanie pozwalają obowiązujące już przepisy prawne.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Co więcej, Szmit dodał, że wśród atakujących jego decyzję znalazła się… posłanka PiS. „Jaka jest więc linia programowa rządu?” – zastanawia się mężczyzna.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
23 grudnia 2020 09:35

Jaki jeszcze idiota ma zamiar głosować na PiS?

HerodAntypis
HerodAntypis
23 grudnia 2020 09:52

Żadnych przymusów! Teraz szczepienia, później klauzula sumienia dla każdego, jeszcze później legitka PiSu, a na koniec kolczyk w ucho z GPS em i kontrola udziału w kościelnych rytuałach. Zagadkowe, że równiejsze świnie unikają szczepień pod byle pretekstem.

Marek
Marek
23 grudnia 2020 14:54
Reply to  HerodAntypis

Popieram. Nie przymus, tylko edukacja, wyjaśnienie wątpliwości, jawność danych. Tak działają państwa demokratyczne, ale wiadomo, że pislandia tak nie potrafi. Szczególnie z wyjaśnianiem i jawnością mają problem, jak wszyscy kłamcy, mafie i reżimy.

Zbyszek
Zbyszek
23 grudnia 2020 10:32

Pomału zaczynam ogarniać rozumem ten problem. Myślę, że w Prawdziwej Polsce, odległej, leżącej na Płaskiej Ziemi krainie szczepionki szkodzą ludziom.

Chermes
Chermes
23 grudnia 2020 15:54
Reply to  Zbyszek

Podobno w San Escobar jest nawet całkowity zakaz szczepień na COVID-19 ze względu na mikroczipy.
Myślę, że Prawdziwa Polska pójdzie za tym dobrym przykładem. 🙂

Chermes
Chermes
23 grudnia 2020 15:48

Mi to pasuje. Im więcej idiotów nie będzie się chciało zaszczepić, tym szybciej ja otrzymam szczepionkę. A oni niech sobie chorują i leżą pod respiratorami, jeśli sami tego chcą… 🙂

Mariann
Mariann
23 grudnia 2020 21:05

Pa}stwo pisowskie wielokrotnie puszczało oko do antyszczepionkowych niedorozwojów. To, że szczepienia na Covid jest nieobowiązkowe, spowoduje, że ta epidemia będzie trwać wiele lat. Morawiecki i ten minister od zdrowia co to jego nazwiska nikt nie pamięta, powinni za to odpowidzieć prawnie.

Przechodzien
Przechodzien
25 grudnia 2020 05:01

Dobrze, ze szkolony personel medyczny umie korzystac z respiratorow ktore wcale nie rozrywaja pluc. Dzisiaj szpital = smierc. Bez roznicy, czy umrzec w szpitalu czy od szczepionki