„Co byście powiedzieli jakby okazało się że PiS ma większość w Senacie”. Internet pełen spekulacji przed pierwszym posiedzeniem

Opozycja bliska utraty Senatu?

Politycy i internauci spekulują na temat powyborczych układanek w Senacie. Wiele wskazuje na to, że PiS ciagle chce dokonać „wrogiego przejęcia” senatorów opozycji. Plotki potwierdzają osoby z pierwszych stron gazet.

 

Marszałek Stanisław Karczewski jest jedną z osób, które tylko podgrzewają sytuację. „Myślę, że powinno być przynajmniej dwóch przedstawicieli, przecież my mamy najliczniejszy klub, prawie połowę. Absolutnie powinniśmy być w prezydium Senatu, a jaki będzie wynik głosowań, zobaczymy jutro” – przyznał polityk w rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia.

Prawicowiec podkreślił równocześnie, że sytuacja w Senacie może ulec zmianie, a PiS będzie starał się odzyskać utraconą wcześniej większość. „Tu wszystko jest możliwe. Jak będzie w przyszłości, też nie wiem. Jeśli nie uda się zebrać większości Prawu i Sprawiedliwości na jutro, na pewno będziemy zabiegali o to, żeby tę większość uzyskać w trakcie kadencji” – zakończył Karczewski.

 

Polityk PiS zasugerował również, że we wtorek może nie dojść do wyboru nowego marszałka Senatu. Kandydatami na to stanowisko są Tomasz Grodzki (ze wspólnym poparciem KO, PSL i SLD) oraz wspomniany Stanisław Karczewski (obóz rządzący).

Oliwy do ognia dolał Marek Jakubiak (wcześniej związany z Kukiz’15 i ultraprawicową Konfederacją) „Co byście powiedzieli jakby okazało się że PiS ma większość w Senacie?” – zapytał były poseł. Według nieoficjalnych doniesień wolty dokonać ma grupa senatorów Koalicji Obywatelskiej.

Do niedawna mówiło się m.in. o Robercie Dowhanie, który miał być kuszony stanowiskiem ministra sportu. Główny zainteresowany zdementował pogłoski dotyczące ewentualnej zdrady. „W związku z pojawiającymi się informacjami zapewniam, że nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji. Moje poglądy polityczne są stałe, a tak duże poparcie mojej osoby w tych i poprzednich wyborach są dla mnie oznaką wielkiego zaufania. I ja Państwa nie zawiodę. Miłego weekendu” – poinformował przedstawiciel opozycji.

Zaistnienie takiej propozycji potwierdził Grzegorz Schetyna. „(…) Rzeczywiście, mówią korytarze Sejmu i Senatu w Warszawie, że taka propozycja miała miejsce, że była dedykowana senatorowi Koalicji Obywatelskiej i że w grę wchodziło ministerstwo sportuJa wiem, jaki jest finał tych propozycji, czy tych rozmów – on jest absolutnie negatywny” – przyznał szef PO.

Nawet jeżeli R. Dowhan odrzucił PiS-owską ofertę, to możemy spodziewać się, że kolejni politycy KO będą „wodzeni na pokuszenie”. Na Twitterze krąży wiele „fejkowych” informacji o senatorach, takich jak Piotr Florek, Jerzy Wcisła i Aleksander Pociej.

/nt/

Źródła: wp.pl, dziennik.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AndavintsmętekJacek DolińskiZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Może karczycho przykuje się do fotela jak ekolog do drzewa i będzie dożywotnim marszałkiem jak papież? Albo bezczelnie jak banaś powie że nie i UJ.! Straż Marszałkowska go nie usunie a policja powie że senat to nie kościół i w ogóle nie przyjadą.

Zwinka
Zwinka

Jakubiaka dopadła zgaga ???

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Senator Aleksander Pociej to znany i szanowany adwokat, więc insynuowanie, że mógłby się skałuzić to strzał kulą w płot. Po nerwowych ruchach PiSich polityków widać, że wbrew ich nadziejom wszystkie kałuże w Senacie wyschły, więc ich pragnienie napicia się brudnej wody pozostanie niezaspokojone. Blefują żeby zasiać niepokój wśród opozycji. Ale obawiam się, że skoro nie mogą oni kupić sobie większości w Senacie, będą starali się chociaż zainstalować tam swojego marszałka. W jaki sposób? Uniemożliwiając co najmniej trzem senatorom opozycji dotarcie na pierwsze posiedzenie Senatu uzyskaliby przewagę w głosowaniu (zakładam, że niezależna pani senator Lidia Staroń jest kryptoPiSanką). Mam nadzieję, że… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Ja wierzę, że senatorowie opozycji to ludzie honoru a nie śląskie kałuże.

vint
vint

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Ale jeśli się tak stanie, to mam również nadzieję, że ta osoba (lub osoby) postawione zostaną przed Trybunałem Stanu (oby prędzej niź później) za świadome działanie z premedytacją na szkodę państwa w zamian za korzyści majątkowe.

Anda
Anda

Jak widać, Karczewski uznał, że do stołka marszałka senatu został dożywotnio przyspawany i ta kasa mu się po prostu należy.