Córka posłanki została wyrzucona z młodzieżówki PiS za to jak zagłosowała jej matka?

Futerkowe czystki w PiS! Radna sejmiku województwa opolskiego Joanna Czochara skreślona z listy młodzieżówki, bo jej matka posłanka Katarzyna Czochara nie poparła "piątki". Matka przestała być pełnomocniczką PiS w Prudniku. Mniejszość niemiecka, silna w opolskim, zaciera ręce. pic.twitter.com/jGZSgJSZUk— Stanislas Balcerac (@sbalcerac) September 23, 2020

Posłanka Katarzyna Czochara (PiS) zagłosowała przeciwko „piątce dla zwierząt”. Wkrótce potem Forum Młodych PiS w Opolu poinformowało o usunięciu z organizacji jej córki – Joanny Czochary, która pełni obowiązki radnej sejmiku wojewódzkiego.

 

W naszym województwie dwóch posłów było przeciwko. To pan Janusz Kowalski i pani Katarzyna Czochara. (…) Również w kwestii pani Czochary nie powinno być zdziwienia (…), głosowała tak, jak jej sprzymierzeńcy z Solidarnej Polski. Jako Forum Młodych PiS w najbliższy piątek będziemy debatować nad tym, czy Joanna Czochora, która tak jak jej matka zwalczała radnych PiS w Sejmiku, będzie dalej członkiem PiS, czy ją wykluczymy” – powiedział nieco wcześniej szef FM PiS.

Zapowiedź lidera FM się ziściła i już wczoraj poinformowano o wyrzuceniu Czochary z organizacji. Jednocześnie członkowie młodzieżówki stwierdzili, że sprawa nie ma związku z niesubordynacją jej matki podczas głosowania.

 

W związku z nieprawdziwymi informacjami medialnymi dotyczącymi Pani Joanny Czochary radnej sejmiku województwa opolskiego, członkini Prawa i Sprawiedliwości, informuję, iż postępowanie wyjaśniające wobec Pani Radnej toczy się od 7 września 2020 roku w związku z naruszeniem przez nią zapisów statutu Prawa i Sprawiedliwości oraz działaniem na szkodę partii. Tym samym, łączenie w/w sprawy z sytuacją związaną z głosowaniem Pani Poseł Katarzyny Czochary w sprawie ustawy o ochronie zwierząt w dniu 17/18 września 2020 roku jest niczym nieuprawnionym nadużyciem” – przekazała w oświadczeniu Violetta Porowska, szefowa struktur PiS w województwie opolskim (a zarazem posłanka tej partii).

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy argumenty przedstawione przez liderów opolskiego PiS są wiarygodne? Czy może partia władzy rzeczywiście zaczęła stosować odpowiedzialność rodzinną…?

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
25 września 2020 08:16

Przyglądajmy się z boku po cichutku. Niech się gotują we własnym sosie.

HerodAntypis
HerodAntypis
25 września 2020 10:33

Była goździkowa, aksamitna, może w Polsce będzie futerkowa rewolucja?

Jantar
Jantar
25 września 2020 12:21

To by wyjaśniało, skąd takie poparcie w sondażach dla PiS. Skoro każdy głos poparcia przez jednego wyborcę liczony jest od razu minimum jako 3 głosy całej rodziny, bo nikt nie ma prawa mieć własnego zdania i się wyłamać. To obrazuje też tą „wspaniałą demokrację, najlepszą na świecie, że wszystkie kraje powinny brać przykład”. Ta „demokracja” to dyktat jednostki.