„Czas na sąd ostateczny”. „wypi***alać”!

„Czas na sąd ostateczny". "wypi***alać"!

Tak obecnie wygląda „zmodyfikowany” napis, który podczas czwartkowych manifestacji grupa protestujących przed Sejmem zamieściła na jednym z jego budynków.
Doszło do tego w czwartek, tuż po godzinie 23. gdy grupa kilkunastu aktywistów dokończyła i tak bulwersujący już napis: „Czas na sąd ostateczny”. Dzień wcześniej uniemożliwiła to interwencja policji. Autorów napisu tym razem także otoczyli funkcjonariusze, doszło do przepychanek i kłótni z uczestnikami demonstracji – podaje OKO.press.

Policja rzuca się na grupkę, przyciska do ściany budynku. Dookoła kordonu policji gromadzą się nadbiegający spod sceny demonstranci, którzy byli jeszcze pod Sejmem. Słychać: „Nie wolno nas szarpać, proszę mnie puścić”. Przyciskani do ściany ludzie krzyczą” – tak wieczorne wydarzenia relacjonował w portalu Piotr Pacewicz.

Napisanie wulgaryzmu na ścianie jednego z budynków to nic innego jak wandalizm” – powiedział w rozmowie z Gazeta.pl kom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. „Nie potrafię znaleźć znaku równości pomiędzy nim, a pokojową demonstracją. 18 osób zostało wylegitymowanych, do sądu zostanie skierowanych 17 wniosków o ukaranie. Trzy osoby odpowiedzą za malowanie, pozostałe za pomocnictwo” – dodał.

Tymczasem, panie komendancie przykład idzie z góry. Pan komendant chyba nie wsłuchał się w chamską i wulgarną narrację PiS–owskich funkcjonariuszy, podczas obrad zgromadzeń, które trudno nazwać parlamentarnymi. Proszę zapytać o zdanie Pawłowicz, Piotrowicza, Tarczyńskiego i wielu innych, może mniej popularnych. Oni dokonują wandalizmu moralnego, a tego nie da się zdrapać z polskich umysłów, jak ze ściany budynku nawet sejmowego.

Dziś w Sejmie rozpoczęto II czytanie projektu, który zakłada m.in., że do wskazania prezydentowi kandydata na I prezesa SN wystarczy obsadzenie 2/3 stanowisk w tej instytucji.

/p/

Źródło: gazeta.pl/OKO.press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MariaJoannaמְנֵאkuba49Kamil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Nawet męczenników macie głupich.

kuba49
kuba49

Może i głupich,ale nie debili miernych,wiernych dupolizów.

Kamil
Kamil

W końcu. Mocno liczę na nową partię Pana Ryszarda Petru – obie Joanny są bezkompromisowo odważne, reszta opozycji śpi albo ma to w nosie.

מְנֵא
מְנֵא

Zamiast popisywać się tu swoją niewiedzą i naiwnością polityczną, niech Pan lepiej pójdzie pod dowolny sąd i zacznie protestować, lub dołączy do już protestujących, bo tam frekwencja jakoś nie dopisuje. Będzie z tego większy pożytek, niż tej Pańskiej pisaniny. Kawiorowy rewolucjonista się znalazł.

Joanna
Joanna

Opozycji nie ma!!! Na palcach jednej ręki można policzyć posłów którzy czasem próbują coś powiedzieć, zaprotestować. Reszta udaje, że ich to nie dotyczy. Zadowolony z siebie przewodniczący Schetyna przemyka korytarzami sejmowymi z radosnym uśmiechem na ustach. Skoro jest taki zadowolony to może powinien się przenieść do PiS. Aha tylko wtedy nie będzie przewodniczącym.

Maria
Maria

Jaki wulgaryzm na ścianie? Przecież to w języku jakim posługują się posłowie „dobrej zmiany w gmachu Sejmu RP. Inaczej by nie zrozumieli