Czerwińska: „Podpieranie się autorytetem Lecha Kaczyńskiego (…) uważamy to za nikczemne i haniebne”

Informacje, że mamy jakiś tajny plan wprowadzenia stanu wyjątkowego są kompletną bzdurą

Grzegorz Schetyna poruszył temat Lecha Kaczyńskiego, co spotkało się z ostrą reakcją rzecznik prasowej PiS Anity Czerwińskiej. Prawicowa polityk zarzuciła liderowi PO kłamstwa.

 

Schetyna zapowiedział złożenie ustawy gwarantującej rozdział prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości. „Nie może być tak, że minister sprawiedliwości, partyjny polityk realizuje partyjną politykę, używając prokuratury. Dzisiaj doszło do absurdalnej sytuacji, że to właśnie minister Ziobro, prokurator generalny będzie sędzią we własnej sprawie, będzie nadzorował postępowanie, które jego będzie dotyczyć. To są standardy, które się nie mieszczą w cywilizacji zachodniej Europy” – przyznał lider opozycji. Schetyna odwołał się przy tym do osoby Lecha Kaczyńskiego, który – jego zdaniem – popierał projekt ustawy poświęconej temu zagadnieniu.

Na wypowiedź Schetyny w ostrych słowach zareagowała Anita Czerwińska. „Chcemy się odnieść do propozycji, którą złożył dzisiaj Grzegorz Schetyna. Propozycji ustawy o rozdzieleniu funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Zaczniemy od tego, że Grzegorz Schetyna kłamliwie przypisał śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu to, że wspierał takie rozdzielenie tych funkcji. Jak wszyscy pamiętamy, prezydent Lech Kaczyński zawsze opowiadał się przeciwko rozdzieleniu tych funkcji” – stwierdziła rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości.

 

W dalszej części wypowiedzi Anita Czerwińska wyjaśniła to, w jaki sposób przebiegał proces legislacyjny z udziałem prezydenta Kaczyńskiego. „Pan prezydent zawetował ustawę Platformy o rozdzieleniu funkcji. Ustawa wróciła następnie do Sejmu, gdzie głosami 3/5 głosów klubów POPSL i SLD weto prezydenta zostało odrzucone. Uważamy, że tego rodzaju podpieranie się autorytetem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i przypisywanie mu słów, postaw i działań, które nie miały miejsca, uważamy to za nikczemne i haniebne” – podsumowała polityk.

PiS odciął się od inicjatywy PO ustami posła Radosława Fogiela. „Pomysł (…) przede wszystkim budzi poważne wątpliwości natury konstytucyjnej. My jako PiS po prostu uważamy, że byłoby to działanie niekonstytucyjne. Dlatego, że polska konstytucja w sposób jasny i wyraźny określa, że wśród zadań i odpowiedzialności Rady Ministrów jest zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego w państwie” – przyznał parlamentarzysta w trakcie jednej z konferencji prasowych.

/nt/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
antyuzurpatorJabisRafał PJacek DolińskiHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lennon
Lennon

Czy to nie wspaniałe, że co Minister Sprawiedliwości pomyśli, to prokurator generalny zaraz robi?
I nikt ich rozmowy nie podsłucha (chyba, że któryś z tej schizofrenicznej pary gada przez sen).

ona123
ona123

Ile trzeba było zjeść sniegu by popierać i głosować na to badziewie Pis?

Leszek
Leszek

Czyżby coś co pis nazywa autorytetem L. Kaczyńskiego nie miało uniwersalnego ogolnoswiatowego charakteru ??

smętek
smętek

Ona nie rozumie, że L.Kaczyński był prezydentem Polski a nie tylko bratem bliźniakiem i każdy ma prawo odwoływać się do jego poglądów.

Zwinka
Zwinka

A sama się podpierała. W czasie miesiączek.

HerodAntypis
HerodAntypis

Ten autorytet jest taki jak ten sęp w godle PIS-u co to orła udaje. Ponadto podpieranie się tym autorytetem naraża na zwyzywanie od mord zdradzieckich i kanalii. Już raz tak było.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Wypociny pani Czerwińskiej guzik mnie obchodzą, ale zwróciła ona moją uwagę na to, że opozycji do ewentualnego przejęcia władzy w Polsce nie wystarczy zwykła większość w Sejmie. Musi zdobyć większość 3/5 czyli 60%, by móc przełamać weta PiSdenta Dudy – które uniemożliwiłyby uchwalenie jakiejkolwiek ustawy dePiSyzacyjnej.

antyuzurpator
antyuzurpator

Tak, ale 3/5 przy kworum (a nie 3/5 ustawowej liczby posłów, jak dla Trybunału Stanu), więc wystarczy zrobić „salę kolumnową” wpuszczając 230 posłów (plus jeszcze kilku, na wypadek „gapciów”, co to nie zdążą nacisnąć przycisku).
Tyle że jeśli gotowych do głosowania za odrzuceniem weta będzie mniej niż 230 posłów i trzeba byłoby uzupełnić do kworum pisiakami, to te pisiaki „złamią” kworum nie głosując w ogóle. Tak więc wynikiem wyborów i tak musi być większość bezwzględna (50%+).

Rafał P
Rafał P

No to fakt. Jakim to autorytetem był ten Najgorszy Prezydent Tysiąclecia? Nie nadaje się na to, żeby się nim podpierać.

Jabis
Jabis

Skąd!? Skąd oni tą babę wytrzasnęli?
Kto wybrał Seremeta spośród dwóch kandydatów? Nie Lech Kaczyński?