Członek partii Ziobry obserwował bicie przez dzieci kukły Żyda

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie bicia przez dzieci kijami kukły Żyda

To, co wydarzyło się podczas Wielkiego Piątku w Pruchniku na Podkarpaciu odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Opisywaliśmy sprawę w artykule „Sąd nad Judaszem” w Pruchniku – dzieci biły kijami kukłę Żyda!”. Dziennikarze „Ekspresu Jarosławskiego” ustalili, że jedną z osób, które przyglądały się tym „obrzędom” był m.in. Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski.

Trojak to także działacz Solidarnej Polski – partii Zbigniewa Ziobry. Wicestarosta jest lokalnym koordynatorem tego ugrupowania.  W przeszłości przez wiele lat współpracował z obecnym senatorem z ramienia PiS, a wcześniej posłem Mieczysławem Golbą. Senator zapytany przez dziennikarkę portalu naTemat, co sądzi o udziale Trojaka w takiej „inscenizacji”, odparł, że nic o tym nie wiedział i odmówił komentarza. Sam Trojak też nie odniósł się do sprawy.

Tymczasem Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu wszczęła „czynności wyjaśniające dotyczące piątkowej inscenizacji w Pruchniku”. Wcześniej rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska informowała, że to prokurator rejonowy w Jarosławiu z urzędu podjął działania zmierzające do zebrania dowodów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z artykułu 257 kk. Dotyczy on znieważania grupy lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości. Za tego typu przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JantarRafal PAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

Sądzę, że nikt nie ma wątpliwości, że pis podsyca nastroje przemocowe i pogormowe w Polsce – zupełnie jak wszesne NSDAP. Pytanie, czy my, Polacy, rzeczuwiście tak marzymy o powtórzeniu losu III Rzeszy.

Rafal P
Rafal P

Może ten człowiek Ziobry nadzorował poprawnośc procedury?

Jantar
Jantar

I miał złożyć donos, kto z obecnych był oburzony i nie klaskał z przyzwoleniem. A prokuratura już pewnie prowadzi śledztwo przeciwko krytykantom wiary przynajmniej o obrazę uczuć religijnych…