Czy Caritas przeprosi ONR?

Czy Caritas przeprosi ONR?

ONR domaga się przeprosin od Caritas Archidiecezji Białostockiej. Chodzi o oświadczenie, w którym katolicka organizacja wyraża ubolewanie w związku z wizytą Mikołaja, który pojawił się w świetlicy dla dzieci 6 grudnia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Mikołaj miał na ramieniu opaskę z symbolem falangi, a po spotkaniu zdjęcie z imprezy trafiło do internetu z podpisem (pisownia oryginalna): „Wczoraj narodowy mikołaj z #ONR Białystok odwiedził dzieci w świetlicy Caritas, o których rodzice nie chcą zadbać”.

Po zamieszaniu, jakie wywołała fotografia, zarząd Caritas Archidiecezji Białostockiej wydał oświadczenie. – „Wyrażamy ubolewanie i gorąco przepraszamy za sytuację, jaka miała miejsce w placówce Wsparcia Dziennego prowadzonej przez naszą organizację. 6 grudnia, bez wcześniejszego zaproszenia, do naszej placówki przybyła trójka młodych osób, które przywiozły prezenty dla dzieci. Jedna z nich była w przebraniu Mikołaja. Podczas rozdawania prezentów osoba ta umieściła opaskę z logo organizacji ONR na ramieniu, co umknęło uwadze naszego pracownika. W tym czasie druga osoba zrobiła zdjęcie, które potem zostało umieszczone w internecie. Zdjęcie zostało opublikowane bez zgody naszej instytucji” – napisał zarząd Caritas Archidiecezji Białostockiej. Sprzeciwiono się też nazywaniu podopiecznych „dziećmi, o które nie chcą zadbać rodzice”, ponieważ nie jest to prawdą.

Na odpowiedź ONR nie trzeba było długo czekać. W liście otwartym, jaki napisali działacze Obozu Narodowo–Radykalnego zarzucają Caritas kłamstwa. Twierdzą, że wizyta była zapowiedziana, a po niej członkowie organizacji mieli otrzymać podziękowania. Z listu ONR wynika, że nie była to jednorazowa akcja, ponieważ działacze organizacji w miarę możliwości pomagają świetlicy. Narodowcy są zdania, że przeprosiny zawarte w oświadczeniu Caritas zostały stworzone „pod presją środowisk i mediów lewicowo-liberalnych” a „uleganie wpływom takich kręgów nie służy chwale Kościoła”. Zażądali sprostowania oświadczenia Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz przeprosin.
(Źródło: gazeta.pl)

me

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321Zwykły Kowalskikrakus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Trzeba mieć wielki tupet by pod płaszczykiem dobroczynności wprowadzać swoją ideologię partyjną i jeszcze mieć pretensje o to, że się z tym nie zgadza organizacja społeczna mająca na celu jedynie niesienie pomocy socjalnej biednym i ubogim ludziom. To tak, jakby – za przeproszeniem – narobić pod drzwi sąsiada a następnie poprosić go o papier. Polityka to taka menda że wepchnie się wszędzie niestety. 

krakus
krakus

Owsiak to robi od lat. Pod płaszczykiem dobroczynności wprowadza swoją ideologię partyjną. Antyklerykalizm i zapraszanie konkretnych polityków na brudstock.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Jakoś nie zauważyłem u Owsiaka symboli partyjnych a ty krakusie? Bo chyba serduszko nie jest takim symbolem, prawda? Gdyby kościół zrobił tyle co On to nie byłbyś potencjalnym pacjentem którego życie być może będzie zależało od tego co zrobił i robi Owsiak. W przeciwieństwie do kleru nie opowiada się po żadnej stronie zapraszając do współpracy WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU.- Nawet wspomniany kler. Warto byś to zapamiętał krakusie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Od dawna wiadomo, że faszyści wciskają się gdziekolwiek, gdzie się da. Udają dobroczyńców. Nie inaczej zachowywały się brunatne koszule Hitlera (SA). Zachowały się setki zdjęć, na których SA-mani, a później SS-mani rozdawali prezenty dzieciom. A potem szli mordować ludzi.