Czy Episkopat powinien podać się do dymisji po ujawnieniu afer pedofilskich? Sondaż dla „Wprost”

Czy Episkopat powinien podać się do dymisji po ujawnieniu afer pedofilskich? Sondaż dla „Wprost”

United Surveys przeprowadził sondaż dla „Wprost”, w którym zapytał respondentów, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, iż „„Po ujawnieniu kolejnych afer pedofilskich w polskim Kościele cały Episkopat powinien podać się do dymisji”.

58,7% ankietowanych odpowiedziało twierdząco, 33,9% było na nie, a 7,4% nie miało zdania w tej sprawie.

Co ciekawe, aż 41% wyborców Zjednoczonej Prawicy odpowiedziało twierdząco na to pytanie.

Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 64% mężczyzn i 54% kobiet.

Tylko albo aż, 25% badanych w grupie 50_59 lat było na tak. Zdecydowanie więcej zwolenników dymisji całego Episkopatu w związku z ujawnionymi aferami pedofilskimi było w grupie wiekowej 30-39 lat (87%) i powyżej 70. roku życia (74%).

Wśród osób, które deklarują się jako wierzące i praktykujące regularnie 45 do 43%jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu, a wśród praktykujących nieregularnie to 45 do 50%. Za rezygnacją Episkopatu opowiadają się też wierzące, choć niepraktykujące (66%), niewierzące i praktykujące (93%) oraz 86% osób niewierzących i niepraktykujących.

Różnice występują też w zależności od miejsca zamieszkania. Mieszkańcy wsi w 52% popierają tę propozycje, natomiast w dużych i małych miastach to już ponad 70%.

Czy Episkopat powinien podać się do dymisji po ujawnieniu afer pedofilskich? Sondaż dla „Wprost”

Wprawdzie większość respondentów stanęła na wysokości zadania i podeszła do sondażu tak jak powinien podejść każdy, ale przeraża wciąż liczba tych, którzy nie dostrzegają niczego złego w postępowaniu Episkopatu w sprawie problemu pedofilii w kościele i wciąż nie rozumieją, że stoją po złej stronie mocy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gustaw
gustaw
22 lutego 2021 14:59

Propaganda kościoła katolickiego powinna ograniczyć się tylko do miejsc ich kultu. Np. kościoły. Głoszenie słowa Bożego w miejscach publicznych, wystawianie symboli religijnych, obraża uczucia innych obywateli, którzy nie podzielają poglądów Kościoła Katolickiego. Forma tej obecności w przestrzeni publicznej, jest niezgodne z konstytucją i łamie prawa obywatelskie, wszystkich mieszkańców Polski

Savonarola
Savonarola
23 lutego 2021 11:53
Reply to  gustaw

….tak samojak nahalne mieszanie się do polityki…