„Czy PiS przykrywa podwyżkę cen prądu Banasiem?”

Rekompensata za energię elektryczną nie dla każdego, nie w gotówce i "nie tak od zaraz"

– „Pogubiłam się już, czy PiS przykrywa podwyżkę cen prądu Banasiem, czy Banasia prądem? Oh, wait! Bohatera prądem!?” – zastanawia się na Twitterze posłanka KO Izabela Leszczyna. Była wiceminister finansów dołączyła do tweeta informację o podwyżkach cen energii od przyszłego roku.

 

„Ceny prądu dla gospodarstw domowych w 2020 r. mogą wzrosnąć o 10 proc.” – zapowiedziała w wywiadzie dla portalu Business Insider Polska minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Tak mówiła dziś, a dwa dni temu w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” zapowiadała, że ta podwyżka „powinna się zamknąć w 5-7 proc.”.

Oficjalna decyzja w tej sprawie ma zostać podana 17 grudnia przez Urząd Regulacji Energetyki. Ciekawe więc, ile razy jeszcze minister Emilewicz zmieni zdanie w sprawie podwyżek cen prądu…

 

Przypomnijmy też, że całkiem niedawno rząd PiS obiecywał specjalną ustawę, która zamrozi ceny prądu dla gospodarstw domowych. Jadwiga Emilewicz rozwiała dziś nadzieje, mówiąc, że „nie są prowadzone prace nad ustawą, która zapewniłaby rekompensaty wzrostu cen energii w przyszłym roku”.

– „Skandal przykrywają skandalem, ciemny lud jeszcze to kupuje, ciekawe jak długo…”; – „Kaczyński podwyżki cen prądu i Banasia przykrywa kolanem, nic lepszego mu nie zostało :)”; – „Jakie podwyżki prądu? Jaki Banaś? Toż w TVP mówili, że to wina opozycji. Dzięki PiS wszystko tanieje. Np. konie w Janowie” – komentowali internauci.

bt

Źródło: businessinsider.com.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AnKgregIrenaAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

Niestety obawiam się, że podwyżki cen prądu będą tylko początkiem powrotu inflacji. Przecież wzrost cen prądu oznacza wzrost cen wszystkiego.

Irena
Irena

banasiem nic się nie da przykryc….jest krótszy od dziecinnego kocyka.

greg
greg

na tyle jednak wyrósł, że TO JEGO PiS przykrywa
czym się da!

greg
greg

A ja uważam, że to Banaśjest przykrywany wszystkim, co tylko można wyciągnąć . Stąd nagłe wzmożenie wszystkich służb – jawnych tajnych i dwupłciowych, żeby nagle brać się do aresztowania w sprawach, które czekały aż się przydadzą… by się oburzać – a to na Neumanna a to na Nitrasa . By szukać afer tam gdzie ich nie ma a po cichu dymisjonować tych uczciwych urzędników, którzy te afery sygnalizowali (Ministerstwo Finansów za Banasia i jego ludzie-aferzyści VAT)

AnK
AnK

Podwyżki prądu to zupełnie oddzielna afera, która tylko czeka, aż zapalnik puści .
Obie są na tyle mocne, że to je się próbuje przykryć… tyle ze ta kołdra coraz to krósza