Czy polskiemu wymiarowi sprawiedliwości zależy na znalezieniu Marka Falenty?

Falenta izolowany wbrew prawu przez władze więzienne?

Niesamowite. Polskiemu wymiarowi sprawiedliwości zginął gdzieś Marek Falenta. To on stoi za aferą podsłuchową, która skompromitowała głównie polityków PO, został skazany na 2.5 roku więzienia i …zniknął.

Ponoć zespół ds. poszukiwań celowych Komendy Stołecznej jest już na jego tropie. Ponoć Falenta ukrywa się w jednym z państw strefy Schengen, a prokurator zastanawia się, czy już wydać nowy list gończy i wystąpić o areszt. No cóż, czas leci, a te poszukiwania idą dość opornie, co wzbudza spore zainteresowanie polityków opozycji.

Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSWiA zaproponował na Twitterze pomoc w poszukiwaniach, umieszczając fotkę suczki rasy wyżeł węgierski, która „ma najwyższe noty za węch. Jest gotowa pomóc @jbrudzinski i @PolskaPolicja w poszukiwaniu Falenty. Też uważa, że to skandal, że Wam uciekł. #szukamyFalenty”. Joachim Brudziński szybko odpowiedział na tę propozycję, nie ukrywając, że fakt, to skandal, iż „sprytny przestępca, który nagrywał w knajpach najważniejsze osoby w państwie, jak ostatnie melepety, tak skutecznie się ukrywa. Ale proszę być cierpliwym polska policja da radę i prędzej czy później go złapie. A Panu zejdzie ciśnienie”.

Politycy więc rozmawiają sobie uprzejmie, z lekką ironią, a pana Falenty jak nie było, tak nie ma. Czy to nieudolność służb czy też ochrona tego, kto pomógł tak bardzo PiS-owi w wygraniu wyborów?

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WaldiLehooJabissmętekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Polska policja nie ma czasu na łapanie poszukiwanych. Polska policja stoi na straży bezpieczeństwa urzędników partyjnych z PiS-u: Kaczyńskiego, Zielińskiego i innych

Waldi
Waldi

Nie zgadzam się z Tobą ja tu będę bronił Policjantów przecież w przypadku Pana Jarosława Zielińskiego który jest przełożonym Policjantów muszą wypełniać jego polecenia czy im się to podoba czy też nie.

Waldi
Waldi

i Jeżeli Pan Jarosław Zieliński prosi policjantów aby chronili jego bezpieczeństwa to oni muszą to robić wypełniać polecenia.

Jantar
Jantar

Ciekawa sprawa, że nagrani zostali politycy rządzącej partii. Ciekawa sprawa, że wszystkie nagrania są w rękach mediów powiązanych z PiS. Ciekawa sprawa, że każda taśma jest publikowana wtedy, kiedy PiS ma jakąś aferę, żeby odwrócić od niej uwagę. Ciekawa sprawa, że mimo skazania wszystkich (???), którzy brali udział w nagrywaniu i rzekomo ujawnieniu już wszystkich taśm, nadal ciągle pojawiają się nowe taśmy, które PiS wyciąga jak królika z kapelusza. To wszystko tylko udowadnia, że całą akcję nagrywania drobiazgowo zaplanowali politycy PiS. Gdyby nie ta afera, Kaczyński nie wygrałby wyborów – dzięki tym nagraniom i odpowiednim komentarzom PiS-owskich przekazów dnia z… Czytaj więcej »

Jabis
Jabis

Nagrali również polityka PIS … niejakiego Mateusza Kłamczywieckiego. Dotychczas Ziobro puścił tylko jedną taśmę z MISKĄ RYŻU. Zobaczymy czy ma więcej.

Jantar
Jantar

Tylko wtedy niejaki Kłamczywiecki był powiązany z PO i nic nie wskazywało na to, że kiedyś będzie miał legitymację PiS-u. Sądzę, że taśm z nim jest więcej, ale ktoś trzyma je w garści, żeby w odpowiednim momencie przystopować Kłamczywieckiego, bo jego rola w PiS polega na powtarzaniu przekazów dnia Kaczyńskiego i wykonywaniu jego poleceń. Dlatego też nie przypuszczam, żeby to Kłamczywiecki był namaszczony na następcę Kaczyńskiego.

Zwinka
Zwinka

A ja to jestem ciekawa, kto mu pakował walizki i przygotował suchy prowiant na drogę.

smętek
smętek

Polski wymiar sprawiedliwości, tj sąd, wypowiedział się już o „kryształowo czystym” Falencie. Teraz top policja i rozliczne służby powinny doprowadzić go do paki. Powinny, nie znaczy doprowadzą. Pomógł w wygraniu wyborów 2015 nie musi więc się nikogo bać.

Jantar
Jantar

Że pomógł wygrać wybory 2015 to oczywista oczywistość. Ale czy faktycznie nie musi się teraz nikogo obawiać to jednak mam poważne wątpliwości. Lepper też nie bał się Kaczyńskiego i rzekomo „popełnił samobójstwo”. Moim zdaniem póki Falenta żyje, póty Kaczyński ma wątpliwość, czy nie ujawni jakichś szczegółów sprawy, albo nazwisk – tak, jak teraz po 20-u latach wychodzą na jaw sprawy doprowadzenia do upadku spółki Art-B Bagsika i Gąsiorowskiego i często przewijają się nazwiska braci Kaczyńskich. A co było z szefem KNF z PO (zapomniałam nazwiska), który prowadził śledztwo w sprawie nadużyć w SKOK Wołomin? Prawie go zatłukli kijami bejsbolowymi nasłani… Czytaj więcej »

Lehoo
Lehoo

„Czy polskiemu wymiarowi sprawiedliwości zależy na znalezieniu Marka Falenty?”

Nie. Czego tu jeszcze nie rozumiecie ?

Waldi
Waldi

Mam nadzieje że Policja odszuka Marka Falente i zamknie do więzienia żeby odsiedzieć swój wyrok za nielegalne nagrywanie polityków Po.
Jednak jak wiedzę że poszukiwania Marka Falenty się przeciągają to zastanawiam się czy zostanie on złapany choć Mam nadzieje że tak.