Czy Prezydent zastosuje fortel i na czas wyborów skieruje ustawę przyznająca 2 mld zł TVP do TK?

Czy Prezydent zastosuje sztuczkę i na czas wyborów skieruje ustawę przyznająca TVP 2 mld zł TVP do TK?

Prezydent Andrzej Duda może skierować do Trybunału Konstytucyjnego ustawę przyznającą mediom publicznym prawie 2 mld zł rekompensaty – wynika z doniesień „Gazety Wyborczej”, powołującej się na rozmowy z posłami PiS. Pretekstem do odesłania ustawy abonamentowej do TK miałby być tryb jej uchwalenia. Pałac Prezydencki rozważał także weto do ustawy, ale teraz prezydent Duda skłania się ku rozwiązaniu z wykorzystaniem TK.

 

O co chodzi? Otóż – o czym poinformował rozmówca „GW” – w trakcie drugiego czytania posłowie zgłosili poprawkę do ustawy o radiofonii i telewizji: że zarządy spółek mediów publicznych będą mogły mieć więcej niż trzech członków.

Tymczasem w tamtym momencie „posłowie pracowali nad rekompensatami za ulgi abonamentowe, a nie nad ustawą regulującą władze spółek medialnych”, co zgłoszoną poprawkę czyni wątpliwą – powiedział.

 

Odesłanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego pozwoliłoby Andrzejowi Dudzie uniknąć „konieczności tłumaczenia się, dlaczego jest przeciwko przekazaniu 1,95 mld zł na leczenie chorych na raka” i odpowiedzieć, że „najpierw sprawdza, czy ustawa jest zgodna z konstytucją” – tłumaczy jeden z posłów PiS.

Nie jest zaskoczeniem, że pomysł prezydenta raczej nie przypadł do gustu partii rządzącej. Politycy PiS oceniają, że brak podpisu Dudy pod ustawą z 9 stycznia może mu zaszkodzić w kampanii wyborczej.

Dlaczego? Byłoby to faktyczne przyznanie racji opozycji i „gra na przegrane wybory” – według opinii jednego z posłów PiS.

mpm

Źródło: dorzeczy.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Bartek.....Maciek123454321ech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ech
ech

PiSowski pRezydent, złoży PiSowską ustawę do PiSowskiej atrapy TK i co myślicie? Na czas wyborów temat przyschnie a po, TVPiS zwana kurwizją dostanie swoje za nasze ale później! Vivat niech nam żyje sekta PiS!

Maciek123454321
Maciek123454321

Oczywiście, gówniana ustawa „KURwizji 2 mld” pójdzie do „Julci TK”. Podpisać – kolejny „fuck”, zawetować – Karaluch się obrazi. Pawlacz Julci bardzo się przydaje.

Bartek.....
Bartek.....

Następna zagrywka pisiorow sk…ów.
Teraz chcą pokazać że ma niby swoje zdanie