Czyściciele polskiej kamienicy

Czyściciele polskiej kamienicy

Dużo się teraz mówi o „czyścicielach kamienic”. Chodzi o wynajęte przez nowego właściciela grupy, których zadaniem jest usunięcie niewygodnych lokatorów. PiS traktuje nasz kraj jak „odzyskaną” kamienicę. Kupił ją za bezcen, udając dobrego wujaszka, schował za węgłem swoich niepopularnych czyścicieli. Zwycięstwo w wyborach dało mu władzę nad naszą polską kamienicą. Teraz usuwa niewygodnych lokatorów, którzy przeszkadzają mu w objęciu całości. PiS jest nienasycony jak notoryczny kupiec kamienic.

Teraz poszukuje czyścicieli, którzy zrobią zamach na Warszawę, dadzą komisarza i będą mieli, co chcą. Trochę boli, że opozycja przykłada do tego rękę, jakby nie czuła, o co chodzi. Nie grajcie Warszawą. Samorządy czekają w kolejce na czyścicieli.

PO jako poprzedni właściciel dawał ciepłą wodę. Teraz PiS ciepłą wodę chce odciąć tym, którzy nie chcą pisowskich rządów. Należą do nich przede wszystkim elity, znienawidzone przez niedouków. Swoich elit nie mają, obsadzają kim popadnie: czy to ministerstwa, czy stadnina, czy kultura, miedź, paliwo! Ile spółek do wzięcia! Fuchy leżą na ulicy! A żeby móc bezkarnie robić swoje czyścicielskie porządki i hojnie obdzielić swoich, najpierw trzeba było sobie kupić spokój. Część wielodzietnego suwerena, która została beneficjentem mówi: – PiS dał! Dobry PiS nam dał! Figa z makiem kochani, to nie PiS wam dał, to my wszyscy złożyliśmy się na to. Robimy to chętnie, bo pomaga się wielu rodzinom. Rachunek jest taki: Koryto+ dla swoich za 500+ dla części elektoratu.

Nie chcemy, żeby za 500+ PiS mógł zrobić z naszą polską kamienicą wszystko. Jak czyściciele kamienic rozwalają mur prawny, są cyniczni, wierzą, że mają rację. Walą młotem w Trybunał Konstytucyjny, we władze sądownicze. Posuwają się tak jak czyściciele do zastraszania nas: Jak nie będziecie posłuszni, to was o cokolwiek oskarżymy i wyślemy do pierdla, bo mamy takie możliwości, każdą ustawę możemy w ciągu jednej nocy przepchnąć! Uważajcie, bo może stać się wam coś gorszego! Wiecie, co może się stać z protestującymi przeciw czyścicielom? Za chwilę będziemy mieli swoich uzbrojonych wiernych ludzi! Antek nad tym pracuje, zdają się mówić.

Obrzucają nas niewybrednymi słowy: komuniści, złodzieje – to jedne z lżejszych. Zdrajcy! Kto nie z nami, ten przeciw nam!- wołają. Kto katastrofy za zamach nie uzna, ten zostanie skazany. Kto o prawdę historyczną walczy, ten jest naszym wrogiem. Zobaczcie, jak się wije pani minister edukacji, żeby prawdy nie powiedzieć! Jaki posłuszny jest prezydent, a mógłby przecież środkowy palec nam pokazać! A pani premier z broszką? To są właściwi ludzie na właściwym miejscu. Z wami zrobimy to samo. Orwell może się schować! I co nam zrobicie? Jak będziemy chcieli, to karę śmierci przywrócimy. Turcja, nasz wzór, też się nad tym zastanawia. Jak dla przykładu się kilku niewygodnych lokatorów zetnie, to będzie spokój! Europa to przełknie, mają swoje problemy!

Jeżeli My Lokatorzy chcemy spokoju w naszej polskiej kamienicy, nie chcemy u nas czyścicieli, to musimy się buntować, organizować sprzeciw, póki jeszcze czas.

Krystyna Kofta

 

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
lenaGajowy MaruchaZgredzinkaWojciechlex Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Powiało grozą. Tym większą, że nie wiadomo jak przekuć w czyn apel autorki zawarty w słowach : “Jeżeli My Lokatorzy chcemy spokoju w naszej polskiej kamienicy, nie chcemy u nas czyścicieli, to musimy się buntować, organizować sprzeciw, póki jeszcze czas”. Patrząc na niemożność ogarnięcia się sił opozycyjnych i braku jakiegoś przywództwa, marnie widzę ten zorganizowany opór. Zanim „dobra zmiana“ dopiecze wszystkim tak bardzo, że zmusi całą myślącą część społeczeństwa do podniesienia swoich tyłków z foteli i poczłapania do urn wyborczych, musi najpierw powstać siła na którą będzie można oddać swój głos. A jak na razie takiej nie widać. Może teraz,… Czytaj więcej »

lex
lex

Czy P. Kofta donosiła na kolegów za PZPR a może w rodzinie miała jakiegoś ubeka. dlaczego w niej tyle jadu. Nie dostała juz 500 na dziecko bo za stara dlaczego tak innych nienawidzi?!!

lena
lena

Nie siedzi Pan w cudzej głowie ,aby wiedzieć ,że ktoś kogoś nienawidzi. Zazwyczaj tak jest jak w przysłowiu ” każdy sądzi według siebie” Czyli jak Pan nienawidzi to p. Kofta również

lex
lex

Straszna tu cenzura

Wojciech
Wojciech

Narobiliśmy sobie niebywałego syfu w domu. To się czasem zdarza chociaż nie powinno. Teraz musimy się organizować do sprzątania. To może potrwać ale w końcu usuniemy tę szumowinę.

Zgredzinka
Zgredzinka

Też tak uważam. Wszystko w życiu mija i normalną koleją rzeczy, po czasach złych następują znowu dobre. I życzmy sobie, by stało się to jak najszybciej. Od nas samych zależy jak szybko się skonsolidujemy i jak to już miało miejsce w 2007 roku, znowu pokażemy tym oszołomom palca.

Gajowy Marucha
Gajowy Marucha

czasem warto zejsc ze sceny w chwale,niestety Pani tego nie potrafiła
wieku sie nie oszuka ,mózg juz nie ten i głupoty jakie Pani wypisuje są i śmieszne i straszne
tylko żal że „elyty” dają się tak ogłupiać