Decyzja Prezesa: Szumowskiego będziemy bronili do końca. Koniec kropka

Decyzja Prezesa: Szumowskiego będziemy bronili do końca. Koniec kropka

Decyzja o obronie ministra Szumowskiego zapadła po jego spotkaniu z Kaczyńskim. „To było decydujące. Zapadła decyzja, że PiS stanie po stronie ministra zdrowia” – powiedział „Wyborczej” anonimowy informator w szeregach partii rządzącej.

Los polityka nie był jednak dotychczas przesądzony, bo, jak podaje „Wyborcza”, Zjednoczona Prawica pełna była domysłów i hipotez dotyczących jego przyszłości. Podobno nawet jeden z członków obozu premiera Mateusza Morawieckiego miał wskazać trop, który naprowadził posłów opozycji na biznesowe interesy ministra.

 

Takie działanie mogło być związane z rozrywkami wewnątrzpartyjnymi w PiS. Szumowski miał zresztą uratować pozycję dzięki temu, że w rozmowie z prezesem, przedstawił się jako ofiara knowań ze strony Morawieckiego i Jarosława Gowina.

Od pierwszego zrobił się nagle bardziej popularny, co otoczenie premiera od razu zauważyło. Drugi ma żal, że Szumowski go zostawił, gdy Gowin wojował z PiS o termin wyborów” – wyznał „Wyborczej” jeden z prawicowych polityków.

Inna wersja wskazuje na to, że atak Szumowskiego jest sposobem „ziobrystów” na osłabienie frakcji skupionej wokół Mateusza Morawieckiego – sporny minister miał według niej niedawno wejść w skład tej wewnątrzpartyjnej grupy.

 

W partii trwa brutalna walka o wpływy i władzę, jest duży ruch. Szumowski stał się człowiekiem Morawieckiego. W PiS są chętni, by go osłabić, przede wszystkim środowisko Zbigniewa Ziobry” – przyznał informator wspomnianego dziennika.

Jeszcze inni politycy Zjednoczonej Prawicy sugerują, że partyjne ciosy w Szumowskiego były zemstą twardogłowych PiS-owców za rzekome konszachty szefa resortu zdrowia z „gowinowcami” i zwolennikami Morawieckiego.

Niezależnie od tego, jaka hipoteza jest prawdziwa, jedno jest pewne – to Kaczyński rozwiązuje w partii wszelkie spory i to on decyduje o przyszłości swoich sojuszników. Dzięki temu Szumowski, przynajmniej na tę chwilę, jest w PiS nie do ruszenia.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
4 czerwca 2020 19:40

Będziemy bronili pokoju do ostatniego naboju. Będziemy bronili szumowiny do ostatniego gliny.