Disco polo zamiast WOŚP

Jerzy Owsiak zarzuca TVP łamanie prawa

Trudno dociec, co to ma wspólnego z misją TVP – jedno jest pewne, że nie będzie windowało poziomu programu telewizji narodowej. Chodzi o rezygnację z transmitowania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, braku zainteresowania ambitnymi „Paszportami Polityki”, a w zamian za to preferowanie muzyki disco polo.

Niczego nie odbierając miłośnikom tego gatunku rozrywki, opinia publiczna z „podziwem” godnym lepszej sprawy przygląda się planom zorganizowania w czerwcu kosztownej imprezy z okazji 25-lecia disco polo w Polsce. TVP 2 zorganizuje z tej okazji na stadionie Polonii w Warszawie wielki koncert, który będzie również transmitowała do naszych domów.

Prezes TVP Jacek Kurski zaczął Nowy Rok właśnie w takim stylu, emitując skandaliczną szopkę noworoczną i ruszając w sylwestrowe tany w rytm muzyki Zenka Martyniuka. Zauroczony posuwa się dalej. Na widowisko muzyczne zaplanowane na 25 czerwca organizatorzy mają do sprzedania 30 tysięcy biletów. – „Ten gatunek muzyki ma ogromną widownię” – powiedział „Wirtualnym Mediom” Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej Grupy ZPR, współorganizator koncertu. Zapewnił, że to będzie wspaniały koncert, na którym wystąpią najlepsi artyści.
(Źródło: Wirtualne Media)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "Disco polo zamiast WOŚP"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321

To może rozpocznijmy akcję bojkotu tej imprezy?

Zgredzinka

Myślisz żeby nie iść?
Przecież to będzie tylko wyrazem dobrego smaku, a nie żadnym bojkotem.
No chyba, że myślisz o innej formie.

Maciek123454321

Miałem na myśli rozpowszechnienie narracji „kto idzie na imprezę disco-polo organizowaną przez KURwizję, ten BURAK.” No coś w tym stylu. Tak, jak oni mówią o „skaczących ubekach”, „KODerastach” itd. Nazwać imprezę BURAKoncertem na przykład…. Zastrzegam, że to tylko propozycja, nie będę sobie rościł żadncyh praw do nazwy BURAKoncert – obiecuję… 🙂

gniewko_syn_ryba

Ja już od lat bojkotuję tę imprezę chociaż nie jest to łatwe, bo ciężko się opędzić od nachalnych „żebraków” z puszkami i serduszkami. Ledwie człowiek z kościoła wyjdzie, a ci już go obskakują…

Waldemar

Gdyby tak inni bojkotowali…

Mietek

Rodzi się nowa świecka tradycja WODP, w pisowsko-buraczanym stylu.

Zwykły Kowalski

(…)„Ten gatunek muzyki ma ogromną widownię” – powiedział „Wirtualnym Mediom” Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej Grupy ZPR, współorganizator koncertu.

Muzyczka łatwa, skoczna i przyjemna. No to poskaczemy sobie trochę w rytm piosenki:
muzyk z pola, muzyk z pola, taka jest Kur.izji wola!
No cóż, jaki poziom intelektualny, taka będzie u nas obowiązywać kultura. Tylko do kogo się zwrócą ci „skaczący rytmicznie”, gdy serducho się spoci? Wycofane wsparcie dla Owsiaka to wielka draka.

Zgredzinka

Żenada !!!
Trawestując słowa pewnej europosłanki:
Sorry … ale taki mamy poziom !!!

krakus

Owsiak na youtubie zamieszczał filmiki ze swoimi żałosnymi monologami pełnymi nienawiści do Macierewicza i PiSu. Czas zemsty nadchodzi.

Wiśnia

Nie potrafię się powstrzymać przed komentarzem:jaka zemsta idioto?

marta

Naród, tfu, suweren głupi, ogłupiony najlepszym przyjacielem dykatury.

Sławomir

Oj tam, nienawistne szuje inaczej nie umieją, one „muszom” bo się z buty, jadu i nienawiści jak kaczki „poduszom”.

Zwinka

Err. inaczej nie umiOM. :)))

Waldemar
No cóż, nie lubię (to eufemizm) disco polo, ale o gustach się nie dyskutuje, skoro są amatorzy i chcą konsumować – proszę bardzo. Gorzej, że tej disco polowej euforii prezesa nie towarzyszy żaden ambitny program, żadna „misyjność”. Z przykrością stwierdzam, ze aktualny poziom jest żenujący, nie widzę nic godnego uwagi w telewizyjnej ramówce. Z przykrością stwierdzam, ze TVP czasów osławionego „krwawego Maćka” z lat 70. z „100 filmów na stulecie kina”, znakomitym teatrem, świetnym reportażem, kabaretem Olgi Lipińskiej czy Teya, to dla Kurskiego nieosiągalny ideał. Jedyne, co go łączy z tamtą TVP to prymitywna i nachalna propaganda jedynie słusznej Partii.… Czytaj więcej »
szulki

To jest rzeczywiście niesamowite, ale rolę telewizji narodowej w sposób coraz bardziej jakościowy zaczyna pełnić TVN i TVN24. Profesjonalne wiadomości, niezła publicystyka, programy kulturalne, reportaże i relacje z istotnych wydarzeń.
TVP to przy tym propagandowy chlewik, obrażający się na tych co nie z nimi, w dodatku bardzo nieprofesjonalny (posłuchajcie nieporadnej polszczyzny reporterów dziennika telewizyjnego A.D. 2017)

szulki

No, taka prawda: przeciętny fan disco polo (a niedługo pewnie i disco rusko) do wyborca pis, a przeciętny wyborca pis to fan disco polo.
TVP pod pisem ma jeszcze przynajmniej kilka przyczółków moralnego i intelektualnego dna do zdobycia i objęcia swoją „misją”. W końcu przeciętny Wolak-patriodiota nie czyta książek i jest wtórnym analfabetą (zróbcie teleturniej „Kto poda więcej powodów, dlaczego browar jest lepszy od książki”), słabo mówi w językach obcych (cykl reportażu: jak załatwić sprawę na migi w Londynie), popularne jest chlanie na umór (jakżeż to można atrakcyjnie pokazać w TVP) i wyrzucanie śmieci do lasu.

gniewko_syn_ryba

Trudno dociec, co to ma wspólnego z WOŚP… ?