Nowy rozbiór Polski?

Nowy rozbiór Polski?

Dotarła do mnie nagła i bardzo smutna wiadomość o śmierci Janiny Paradowskiej. Wielka szkoda. Była świetną dziennikarką, uczciwą i odważną. Co ważne, słuchała wszystkich, także ludzi o innych poglądach. Żal, że nie przeczytamy już w Polityce jej tekstu, nie usłyszymy w TOK FM, nie obejrzymy „Rozmowy dnia” ani też „Puszki Paradowskiej”.

Dla wielu ludzi była drogowskazem. Mogę sobie, niestety, wyobrazić radosny hejt po tamtej stronie mocy, ponieważ od czasu tolerowania buczenia na cmentarzu, wolno wszystko. Tabu poszanowania dla śmierci zostało już dawno przekroczone. Rządzący nie odcinają się od tych odrażających dla normalnych ludzi praktyk. Niekiedy nawet je podsycają, bo im tak wygodnie. Sami przekraczają kolejne granice. Zamierzają wykopywać zwłoki ofiar katastrofy smoleńskiej, nawet jeśli rodziny nie wyrażają na to zgody. Nie zauważyłam po stronie „liberalnej” nienawistnego hejtowania i radości po śmierci kogoś z PiS-owskiej strony. Dlatego wkurza mnie mówienie o równowadze zła.

Dobra ZMIANA polega na ZAMIANIE wartości na antywartości. Zamiast demokracji demokratura. Zamiast mediów publicznych – prywatny folwark. Podział stał się faktem. Rozumiem radość z 500+, taki program mógł być wcześniej wdrożony i przygotowany. Nie można jednak kupczyć wartościami: my wam damy 500+, a wy nam pozwolicie wprowadzać demokraturę. „Ciemny lud to kupił”? Bo z taką pogardą określał „suwerena” pisowski poseł, obecny szef telewizji nazywanej narodową. Zdradził PiS, musi być więc jeszcze wierniejszy i bardziej uległy. Ci, co zdradzili muszą wykonywać rozkazy, być dyspozycyjni.

DOBRA ZAMIANA polega na tym, że zgodnie ze znanym prawem, pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy. Tak się właśnie stało. Krytykowałam PO, wiedziałam, że musi przegrać, partia zamknęła się na ludzi, przysnęła w sprawach społecznych, to samo było z rządami SLD. Ogórek zamiast lewicy. Jednak nigdy politycy nie posunęli się tak daleko.

To, co wyprawia PiS dzieląc naród na swoich i obcych, to jakby wstęp do rozbioru Polski.

Uwaga: Jeśli ostry podział jest faktem, to dlaczego nie wprowadzić go także w mediach? Powinien obowiązywać wszędzie. Prywatne telewizje pełnią teraz funkcje publicznej, są obiektywne, relacjonują uroczystości pisowskie, pozwalają się wypowiadać ich politykom. Zapraszają pisowców, nawet tych najbardziej wrogich, obrzucających wyzwiskami tych, co się z nimi nie zgadzają (zdrajcy, przyspawani do koryta, komuniści i złodzieje, mordercy prezydenta itd., itp.). Przychodzą do TVN24, TVN, do Polsatu, do Superstacji (chyba najmniej), gadają, co chcą, szerzą swoją głupotę i nienawiść. Natomiast do „narodowej” nie przeciśnie się nikt, kto śmie się z nimi nie zgadzać.

Rozumiem, że rola telewizji polega na relacji codziennych wydarzeń. To trzeba robić. Dlaczego jednak mamy promować nabuzowanych władzą i upojonych wszechmocą polityków PiS-u? Oni nie słuchają nikogo, są szkoleni w niedopuszczaniu do głosu gości i zagadywaniu. Mistrzostwo należy do Beaty Kempy i posła Sasina. Mają też zwyczaj pouczania i ofukiwania redaktorów prowadzących. Mamy tego dość. Niech się popisują u siebie, w swojej telewizji antynarodowej (naród to przecież całość, a nie wybrani przez chwilowo rządzących), w TV Trwam, Radiu Maryja i w swoich zawłaszczonych stacjach! Swoi dla swoich!

Być może Janina Paradowska zgodziłaby się ze mną, jednak po cichu. Nie wyrażała takich ekstremalnych sądów publicznie. Ze względu na jej śmierć wyrzuciłam kilka obelżywych epitetów oraz zamieniłam określenia charakteru pisowskich polityków na mniej dosadne.

Krystyna Kofta

 

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

19 komentarzy do "Nowy rozbiór Polski?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anna

Trzeba ich zapraszać. Słucham i oglądam ich z dużymi negatywnymi emocjami, ale chyba musimy znać przeciwnika (wroga). Bez nich nasz świat będzie spokojniejszy, ale jednak nieprawdziwy.

Halina

Wystarczy zaprosić jednego dziennie. Wszyscy mówią to samo.

Marek

Zapraszanie co najwyżej jednego myślącego inaczej i to nie za bardzo inaczej to przecież była praktyka tzw. mediów mejnstrimowych II RP.

Bogumił
Chociaż byłoby milej, spokojnej i przede wszystkim bardziej merytorycznie, zanegowalibyśmy rzeczywistość, co nigdy do prawdziwego poznania nie prowadzi. • To co byłoby do zrobienia, a przez zaniechania na tym polu rozsądek przegrywa, to MODERACJA taki rozmów, bo dyskusjami trudno je nazwać. Prawie nie widziać prowadzącego potrafiącego dyscyplinować pisowców, a wydaje się to możliwe. Choć za żądanie odpowiedzi na pytanie Karolina Lewicka wyleciała z tvp info, w normalnych mediach na pewno dałoby wyniki (o ile właściciel nie woli układać się – np. awans Doroty Gawryluk w Polsacie) • Po prostu: 1. żądać odpowiedzi na zadane pytanie („ja prowadzę program”), skoro nie pada,… Czytaj więcej »
Irena

Moim skromnym zdaniem nie powinno się ich zapraszać NIGDZIE , nie powinno się ich pokazywać w portalach ani w zadnych telewizjach , nie powinno się publikować ich bredni bo jeśli ktoś nie ma nic madrego do powiedzenia to nie ma potrzeby tego powielac …należy ich BOJKOTOWAC …tak zwyczajnie i po prostu !!! Będziemy zdrowsi ….a to z pewnoscia się nam przyda . Pozdrawiam .

Bartek

Stwierdzenie, że podział społeczeństwa przez PiS to wstęp do rozbioru, a kilka zdań dalej wezwanie „niech każdy siedzi w swojej TV i ze sobą nie gadamy” nie jest moim zdaniem logiczne ani mądre. To dobry sposób, żeby przyłożyć rękę do tego rozbioru. Zapraszanie uważam za jak najbardziej na miejscu.

maria

Kempa ,Sasin,Brudziński ,Gliński ,Pawłowicz itd.Nie odpowiadają na zadane im pytania, Mają wyuczone frazesy które powtarzają w kółko albo są chamscy i robią łaskę że coś powiedzą/najczęściej nie na temat/Prowadzący powinni ”egzekwować” odpowiedzi a nie słuchać monologu .Zapraszać trzeba bo skąd byśmy wiedzieli o ich głupocie… A tak to wystarczy posłuchać i wszystko jasne !!!

Hanna

zapraszajmy, ale bardzo proszę, nie zostawiajmy bredni bez komentarza. Nawet jeśli wydaje się brednią oczywistą, to jednak są tacy, którzy gotowi są to „łyknąć”.

Marek

No tak, bo przecież maluczcy nie potrafią sami zrozumieć :-). Trzeba im podać na tacy jedną słuszną interpretację. „Co Ci przypomina widok znajomy ten?” :-).

mgoog

Nie chodzi o interpretację podawaną na tacy, a o prostą reakcję na oczywiste kłamstwa, bez najmniejszych oporów serwowane przez tego typu ludzi, Brak reakcji na takie wystąpienia prowadzi do informacyjnego chaosu, w którym wygrywa ten, który najsprawniej manipuluje emocjami. Polityczna poprawność – logicznie, może i słuszna – w praktycznych relacjach miedzy ludźmi promuje po prostu manipulatorów.

Marek

Zgadzam się w 100% jeśli chodzi o prostowanie „oczywistych kłamstw”. Poszedłbym nawet dalej — prostujmy każde kłamstwa! Ośmielam się jednak sądzić, że „pisiory” nie mają monopolu na kłamstwa. Proponuję media prawicowe (np. wSieci, wPolityce, TV Republika) aby dowiedzieć się o kłamstwach i manipulacjach tzw. Polski światłej, bo liczenie na to, że „media mejnstrimowe” ś.p. III RP poinformują grzecznie o własnych kłamstwach zakrawa na naiwność. Dla zainteresowanych, bardzo na temat są programy p.t. „Kulisy manipulacji” z TV Republika, dostępne na YouTube.

Bogumił
Ciekawy przypadek. Piszę ponownie (miała to być odpowiedź dla @Anna, czekała na moderację od 9:38 i nie doczekała się!?): [Trzeba ich zapraszać…] Chociaż byłoby milej, spokojniej, a przede wszystkim bardziej merytorycznie, zanegowalibyśmy rzeczywistość, co nigdy do dobrych skutków nie prowadzi. To, co byłoby do zrobienia, bo przez zaniechania na tym polu rozsądek przegrywa, to MODERACJA takich rozmów, bo dyskusjami trudno je nazwać. Prawie nie ma prowadzących potrafiących zdyscyplinować pisowców. Trzeba: 1. Żądać odpowiedzi na zadane pytanie („ja prowadzę program”), jeśli nie pada – jednoznacznie stwierdzić, że nie jej było; 2. Nie pozwalać na odbieganie od tematu, na słowotok, na ataki… Czytaj więcej »
Marek

No to musisz nieźle się wysilić z wyobraźnią, bo na prawicy obowiązuje stara dobra kindersztuba, nakazująca o zmarłych mówić dobrze lub wcale. Nawet RAZ wspominając panią Janinę chwalił ją, że zawsze była przygotowana do audycji, zawsze wiedziała o czym goście mogą mówić, na czym spróbują zagiąć, czego się spodziewać, a dziś nie jest to zjawiskiem częstym.

mgoog

Taaaa. Mieliśmy okazję obserwować tą kindresztubę w praktyce, choćby po śmierci Władysława Bartoszewskiego. Nie wiem, o jakiej prawicy mówisz, ale dobrze się, widać, ukryła.

Marek Z.

Widzę że ta „strona mocy” na dobre pożegnała się z rozumem. Zajrzałem tu, do zakodowanych, szukając choć śladu rozsądnej myśli. Nie liczyłem na wiele, bo osobiście znam kilku przedstawicieli tego gatunku, ale to co tu znalazłem jest grubo poniżej nawet tych moich skromnych oczekiwań.
Ale ‚klikalność’ ode mnie będzie! Dawno się tak nie uśmiałem, jak przy lekturze publikujących tu autorów. Szczególnie liczę na kolejne ‚erupcje intelektu’ pani Kofty znajdujące zdrowe ujście w jej tekstach oraz szczególnie w wyczynach graficznych.
Brawo pani Jethon! Świetny projekt satyryczny.

Andrzej

Dziękuję. To są i moje myśli.

Andrzej

To są i moje myśli.

Andrzej

Rozsądne byłoby abyśmy mogli płacić za to co oglądamy. Dlaczego mam płacić za programy Kurskiego których nie oglądam?

Maciek123454321

Pni Krystyno, doskonale Panią rozumiem. Na szczęście ja, jako komentujący, mogę pozwolić swojemu niewyparzonemu jęzorowi na więcej. Jest to takie trudne jednak. Staram się ostatnio nie zaglądać na fora Interii czy WP, bo rynsztok, jaki się stamtąd wylewa, jest tak obrzydliwy, że nie ma sensu z tym walczyć. Mam jednak do moderatorów ogromny żal, że odpuścili sobie i tolerują wszechobecne chamstwo. No a poza tym do cholery, na jakimś portalu TRZEBA mieć swoje konto mailowe!!!!