„Dobrowolne darowizny” w PiS

"Dobrowolne darowizny" w PiS

Szef PiS w regionie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec na spotkaniu z pełnomocnikami PiS w powiatach świętokrzyskich oraz władzami wojewódzkimi partii poprosił o „dobrowolne darowizny”. Konkretniej zebranym wręczył deklaracje. Mieli je następnie rozdać radnym oraz osobom, które po wyborach w 2015 roku otrzymały stanowiska. Poseł zasugerował, że prócz składek członkowskich powinni płacić „dobrowolne darowizny” na PiS. Spotkanie odbyło się w poprzednią niedzielę. Co więcej, jak ustaliła GW, w formularzu wręczonym przez posła Lipca jest prośba o wskazanie „wysokości deklarowanej składki powyżej stawki minimalnej”.

„Te deklaracje nie są niczym nadzwyczajnym” – twierdzi Andrzej Pruś, sekretarz świętokrzyskiego PiS i prawa ręka posła Krzysztofa Lipca. – „Już wcześniej było tak, że każdy, kto chciał wesprzeć naszą partię, mógł wpłacać darowizny. Robili to członkowie partii, ale również nasi sympatycy” – przekonuje Pruś. Dodaje, że deklaracje te rozdawane są też w innych regionach. Teraz najmniejsza składka wynosi 5 zł miesięcznie (dla emerytów, rencistów i studentów). 10 zł płacą wszyscy członkowie PiS, 20 zł – radni gminni, 40 zł – powiatowi, a wojewódzcy – 100 zł. Po 200 zł na partię płacą miesięcznie wojewoda, wicewojewoda i parlamentarzyści.

Dobrowolność składek jest jednak wątpliwa. Działacze PiS zwracają uwagę, że mało kto odmówi. Tym bardziej, że niebawem układane będą listy do przyszłorocznych wyborów samorządowych. – „A jakie jest wyjście?” – pyta jeden z działaczy. Krzysztof Lipiec telefonów od dziennikarzy nie odebrał. Andrzej Pruś twierdzi natomiast, że deklaracje mają „uporządkować” finanse partii. – „Wpłaci ten, kto chce” – podkreśla. Tłumaczy, że PiS dodatkowe pieniądze przeznaczy na „robienie polityki. Nasi poprzednicy obcięli subwencję partyjną. Nie płakaliśmy przez to, ale też nie można wymagać, byśmy odwiesili naszą działalność. Przecież zorganizowanie każdego spotkania wiąże się z wydatkami. Za darmo nic nie ma” – mówi Pruś.

mpm

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WiśniaWaldemarRomamagdalenaSławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hiszpan
Hiszpan

Skąd to znamy…… czyżby ciągnął się smrodek Samoobrony?

Sławomir
Sławomir

Aż dziw, że wszystkim Polakom takich jawnych „dobrowolnych” składek nie zaproponowali, na razie grabią bezpośrednio do koryt funkcjonariuszy koaloicji kościoła z pisem, spisiałą solidarnością, przystawek IQ15, służb represjonowania przyzwoitych Polaków i na waciki dla cielca z Torunia,, ale nowa kaczystowska konstytucja i to naprawi.

Hiszpan
Hiszpan

nie zaproponowali, a My niestety w daninach jawnych i ukrytych płacimy.

Roma
Roma

koaloicji Koala

magdalena
magdalena

Już niedługo wszyscy Polacy będą musieli płacić dobrowolno-przymusowe składki na tvpis, a nie wiem czy wiecie, że po cichu podnieśli składki na ZUS o 50 złotych. A to że pisiory mają płacić za dobre stanowiska, to nic złego i tak im się to opłaca.

Waldemar
Waldemar

Myślę, że to zrzuta na 190-cio metrowy wieżowiec, który spółka Srebrna, należąca do PiS, zamierza wybudować na rogu Towarowej i Srebrnej.

Wiśnia
Wiśnia

Pisdzielce mają dobrego nauczyciela, co łaska ale nie mniej niż…