Duda chce referendum konstytucyjnego

To nie jest żart. Andrzej Duda zazdrości zarobków aniołkom Glapińskiego

Podczas obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Andrzej Duda zapowiedział, że w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie obecnie obowiązującej Konstytucji.

Zdaniem prezydenta: – „Polacy mają prawo się wypowiedzieć, czy Konstytucja obowiązująca od 20 lat powinna zostać zmieniona. W moim przekonaniu jako prezydenta, moi rodacy mają prawo się wypowiedzieć, czy Konstytucja obowiązująca w Polsce od 20 lat funkcjonuje dobrze, czy są zadowoleni z tego modelu ustrojowego, czy też wymaga on zmian, a Polska i Polacy zasługują na nową konstytucję”.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Duda realizuje plan Jarosława Kaczyńskiego, który już podczas kampanii wyborczej w 2015 roku nie ukrywał, że PiS będzie zmierzało do zmiany Konstytucji.

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

38
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
16 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
DodoHannaBKorycińskaantyuzurpatorZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Duda „chce” ? A można poprosić o przekład na język polski ?

eugo
eugo

duda chce referendum,a ja chcę impeachmentu.

paragraf22
paragraf22

Ja też!!!

antymoher
antymoher

taa,a co? Rydzyk napisał już nową -okreslił że Polska nareszcie jest krajem wyznaniowym?!

magdalena
magdalena

Podnóżkowi Kaczyńskiego marzy się zmiana konstytucji na pisowską, tzn. wpisanie do konstytucji całkowitego zakazu aborcji, bez względu na zdrowie kobiety, oraz że Polska jest krajem katolickim, której obywatele kierują się klauzulą sumienia i czort wie co jeszcze. Nie ma na mojej zgody.

smętek
smętek

Niemal 2 lata zajęło mu znalezienie właściwego wyglądu. Teraz brodę ma zadartą dokładnie jak Mussolini i zadowolony ze swojego osiągnięcia bredzi do tych potomków utrwalaczy władzy. Nie jest w stanie zrozumieć, że my nie tacy głupi i naiwni.

Plus ujemny
Plus ujemny

Zacznijmy najpierw od referendum na temat reformy edukacji, potem można zapytać się o zmianę prezydenta. I

Staszek
Staszek

Tzw, „władza ludowa’, na której wzoruje się pis sfałszowała referendum (3x tak). A pis?

Zgredzinka
Zgredzinka

Bez wątpienia okaże się zdolnym uczniem, a może nawet przerośnie mistrza.

paragraf22
paragraf22

W jaki sposób zmienia się konstytucję określa obecna Konstytucja. Najpierw w sejmie musi ją przegłosować 66% posłów, a dopiero później można ją zatwierdzić w referendum.
Ucz się Pan Panie Duda i nie gadaj głupot.

Zwinka
Zwinka

I „wyguglaj” Pan sobie opis obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791″… WSTYD !!!

paragraf22
paragraf22

Wyguglałem, przeczytałem, a teraz wytłumacz o co Ci chodzi.

Zwinka
Zwinka

Ups. to był ciąg dalszy Twojego zalecenia dla PADa. Dotyczyła tego niby króla niesionego na rękach. :)))

paragraf22
paragraf22

Zwinka
Zwinka

🙂

Korycińska
Korycińska

Smrodzisz nadmiernie

Staszek
Staszek

To nie duda chce zmiany konstytucji, ale kaczyński. duda nie ma żadnego znaczenia

Zgredzinka
Zgredzinka

Cóż też wypisujesz za takie oczywiste oczywistości.

demiurg
demiurg

Dzisiejsza konstytucja ewidentnie nie odgrywa swojej roli, co widać między innymi po tym, że każdy rząd ją łamał w jakiś sposób, a sytuacja z TK to tylko wierzchołek góry lodowej. Brawa dla prezydenta za to, że nawołuje do jej zmiany. Powinniśmy ją zmienić wszyscy razem, bez podziałów na PIS i całą resztę. Bądźmy w końcu jednym narodem.

Miranda
Miranda

AD ostatnio rozmawiał z Erdoganem o referendum tureckim. Przypadek ?

Ika
Ika

Nikt nie da rady napisać Konstytucji, której nie da się złamać…To nie nasza Konstytucja jest zła, ale politycy i to ich trzeba zmienić i rozliczyć za jej łamanie. Pis nie jest w stanie zaproponować demokratycznej Konstytucji, bo nie rozumie na czym owa demokracja polega. Chcesz to pisz sobie coś tam, coś tam z pisem, ale nie obwieszczaj Polsce, że będzie to dobre, bo po prostu nie będzie. Niczego cię te 2 lata nie nauczyły? Nie widzisz w jaki sposób są przyjmowane ustawy? Czy tacy ludzie mogą stworzyć coś na miarę XXI wieku? Zapis o przewodniej roli kościoła i pisu, zakaz… Czytaj więcej »

paragraf22
paragraf22

To jak chcesz zabezpieczyć konstytucję przed jej łamaniem? Ogrodzić zasiekami z drutu kolczastego pod prądem? Czym jest winna obecna konstytucją, że Duda złamał ją już wielokrotnie.

Zwinka
Zwinka

Konstytucja w niczym nie zawiniła, nawet jeśli przydałyby się Jej jakieś korekty. Amerykanie „jadą” na starej, którą uzupełniają w miarę potrzeb poprawkami, że już nie wspomnę o SN, któremu nawet najdziwaczniejszy prezydent nie podskoczy. Ale cóż, w Wolsce pan każe, sługa musi. Przynajmniej pokrzyczeć i pomachać paluchami wskazującymi na niesforne bachory, znaczy na niedojrzałą część społeczeństwa.

Zgredzinka
Zgredzinka

Musiałyby najpierw nastąpić zmiany „okoliczności przyrody”.
W obecnej sytuacji politycznej, nic by z tego dobrego nie wynikęło.
Trzeba najpierw znaleźć trzecią opcję, która zażegna te zażarte spory polityczne i zasypie podziały społeczne. Dopiero wtedy będzie można pomyśleć o konstruktywnym działaniu dla dobra ogółu.

Sławomir
Sławomir

Referendum tak, ale w sprawie wykopania buty z dudą i cielcem z Torunia, oraz delegalizacji sekty i ich ormowców.

adama
adama

Zmiany w konstytucji maja zagwarantowac dominację koscioła katolickiego. Wraz ze zmianami muszą zostac wprowadzone nowe kategorie przestępstw przeciw kosciołowi, czyli będzie można oskarżyć zawsze każdego o antykatolicyzm. To kopia działania przestępstw antysocjalistycznych. W ten sposób PiS chce rządzić wiecznie. Prawdziwa walka zacznie się gdy kościół ruszy z poparciem dla nowej konstytucji. Projekt tej konstytucji wisiał na stronie PiS przed wyborami ale zniknął – był zbyt drastyczny. Teraz Duda mówi o zmiania ale nie mówi jakiej. Ale wiadomo jakiej. To ma być za rok.

inz.mamon
inz.mamon

Abstrachujac… czemu adrian robi takie durne miny?? drugi duce??

Zgredzinka
Zgredzinka

Abstrahując … nie
Duce … tak

Krzysztof Mazur
Krzysztof Mazur

Temat ‚referendum konstytucyjnego’ jest taktyczną zagrywką mającą przykryć temat referendum w sprawie rozwalania szkół. Za parę tygodni temat zniknie. Żaden projekt nowej konstytucji nie istnieje i PiS nie ma na niego pomysłu.

adama
adama

Nieprawda! Projekt zagwarantowania w konstytucji „wartości chrześcijańskich” wisiał na stronie PiS przed wyborami i został zdjęty z tych samych powodów z jakkich schowany został Macierewicz.

adama
adama

PiS wyraźnie przyspieszył operację z konstytucją, chcąc odzyskać inicjatywę strategiczną. Ale jest do tej opracji wciąż słabo przygotowany. Teraz widzimy jaka miała być rola Dudy. I jaką wielką role spełnił opór Rzepińskiego – dzięki temu TK nie będzie postrzegany jako normalna instytucja, gdy będzie przyklepywał pisowskie prawo.

adama
adama

Gdzie ta strategia przejęcia władzy w Polsce przez zblatowany z kościołem PiS powstawała? Te spotkania Kaczyńskiego na Jasnej Górze… tak, to chyba tam. Nie wiemy kto tak był i w czyim imieniu występował…. Finał to zmiana konstytucji pod kkościół z Pisem. Ale trochę przedwczesny.

adama
adama

Czy w rocznicę konstytucji w 2018 roku będziemy wieszać biskupów w Warszawie? Taki reenactment.

Zgredzinka
Zgredzinka

No i mamy polskiego Mussoliniego.
Jak mu na tyle odwali, że będzie strugał Napoleona, to będzie go można deportować do Czubków.
Ominie go przynajmniej Trybunał Stanu.

antyuzurpator
antyuzurpator

Zdalnie sterowany z Nowogrodzkiej „jakoprezydentolini” wykonuje działania zlecone przez zwykłego posła. Wobec spadającego poparcia dla pisiatych, nadciągającego referendum i protestów w sprawie deformy szkolnictwa, ostrych reakcji na najnowsze wypowiedzi i akcje jedynie słusznie rządzących, ma odwrócić uwagę drugiego sortu (ale również moherowego elektoratu) od parlamentu i pisu i skupić ją na sobie (wobec braku lepszego obiektu). Dzięki temu będą mogli po cichutku robić to, co teraz dla nich najważniejsze – kontynuować deformę zalewskiej i szykować się do wyborów samorządowych (przeprowadzając na siłę zmiany podziału administracyjnego – że np. rejonizacja nowych szkół tego wymaga, ale też wszelkimi innymi metodami).

Staszek
Staszek

„Polacy zasługują na nową konstytucję” Pan Duda da Polakom tę nowa konstytucję. Ludzki Pan.

HannaB
HannaB

Patrzac na te zacisniete usta bez odrobiny pogody i usmiechu mozna sie domyslic, jak nedznym czlowiekiem jest Duda. Ile podlosci, ile kompleksow za ponizenia od swojego „mentora”. Panie Duda bez wzgledu na pana starania by dogodzic „pryncypalowi” przestrzegam, ze on pana uzyje, jak uzywa sie papier toaletowy. Taka rzeczywistosc
cimny ludzie z dyplomami. Jeden cwany lis przeistoczyl was w swoj kurnik.

Dodo
Dodo

Powinno byc mu wszystko jedno, jaka jest konstytucja, bo i tak jej nie przestrzega. Jak przebiega takie referendum widzielismy niedawno w Turcji. 99% glosujacych nie przeczyta, albo nie zrozumie proponowanych zmian i bedzie sie kierowac zaleceniami propagandy.