Duda chce wtargnąć do ECS i zabrać z niego tablice z postulatami „Solidarności”. Czego w końcu nie zrobi się, aby zabłysnąć w mediach

Duda chce wtargnąć do ECS i zabrać z niego tablice z postulatami „Solidarności”. Czego w końcu nie zrobi się, aby zabłysnąć w mediach

Szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda zwołał dziś specjalną konferencję prasową. Związkowiec domagał się na niej od Europejskiego Centrum Solidarności zwrotu historycznych tablic z postulatami strajkujących członków „Solidarności”.

 

Duda twierdzi, że tablice te powinny znajdować się w historycznej Sali BHP. Zapowiada też, że jeśli ECS nie wyda tablic, to nazwie jego szefa „złodziejem”. Groźba z pewnością mocno zaboli Centrum i skłoni je do oddania tablic…

Jak gdyby tego było mało, Duda zagroził też, że związkowcy mogą wtargnąć do ECS i zabrać z niego wspomniane tablice bez niczyjej zgody.

Zrobimy sobie takie „zawody sportowe”. Wejdziemy do ECS, zabierzemy tablice, zostawimy flagę Solidarności” – zapowiedział wojowniczy szef „Solidarności”.

 

Przeciwko oddaniu tablic do Sali BHP głośno protestowali już m.in. samorządowcy, władze ECS, politycy Koalicji Obywatelskiej i byli opozycjoniści z czasów PRL. Przeciwnicy przeniesienia zabytków twierdzą, że działania „Solidarności”, to polityczna próba osłabienia wpływów liberalnego ECS.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Również legendarny Bogdan Borusewicz (obecnie KO) ostro skrytykował pomysł. Jego zdaniem stanowi on tylko część rządowej kampanii na rzecz „przepisania” historii demokratycznej opozycji na nowo.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
wiechJacek DolińskiRyszardJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Duda chce nazwac szefa ECS zlodziejem a sam planuje kradzież i bandycku napad na ECS.

Ryszard
Ryszard

Ma wprawę. Kiedy 13 Grudnia komuna zamykała ludzi prawdziwej Solidarności, on na czele zwartych oddziałów komandosów wtargnął do siedziby Polskiego Radia I Telewizji by przekaziory bezpiecznie oddać jaruzelszczyźnie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Czy szefostwo ECS schowa przed bojówkami komandosa Dudy (Piotra) w dobrze zakonspirowanym miejscu oryginalne tablice, a na widok publiczny wystawi ich kopie – tak, jak to zrobili ludzie prawdziwej Solidarności w 1981 roku? Radziłbym tak zrobić.

wiech
wiech

duda chcesz to jestes durniem, ale po co sie z tym obnosisz. Wstyd rodzinie robisz.