Duda odpowie na apel Trzaskowskiego w kwestii ułaskawień?

Trzaskowski z Biedroniem chcą założyć nowy ruch?

System prezydenckich ułaskawień musi być jak najbardziej przejrzysty powiedział w trakcie konferencji prasowej w Trzciance kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Jak informuje rmf24.pl  pretendent do prezydenckiego fotela powiedział, że: „lista osób ułaskawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę budzi „mnóstwo wątpliwości i pytań”.

 

Rozwijając swoją myśl Trzaskowski zwrócił się do urzędującego prezydenta aby ten podał do publicznej wiadomości informacje dotyczące ułaskawień: „trzech osób skazanych za handel narkotykami w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, trzech osób, które zostały skazane za znęcanie się nad rodziną oraz jednej osoby skazanej za morderstwo”.

Ponadto w kręgu zainteresowania Rafała Trzaskowskiego jest czy: „na liście ułaskawionych osób pojawiały się osoby związane z PiS albo wpłacające pieniądze na fundusz tej partii”. O tym jak ważne dla opinii publicznej mogą być te informacje świadczy fakt, że polityk KO zaapelował aby trafiły one do powszechnego wglądu do czwartkowego wieczoru.

 

Nie trzeba być wielkim znawcą wewnętrznej polityki aby przewidzieć jeden z tematów, które będzie poruszał w ostatnim dniu swojej kampanii Rafał Trzaskowski.

Jak z kolei podaje tvn24.pl powołując się na stronę prezydenta, Andrzej Duda w ciągu 5 lat ułaskawił 95 osób. „Są wśród nich osoby skazane za zabójstwo, rozboje, znęcanie się nad rodziną, handel narkotykami”.

/as/

Źródło:rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments