Dulkiewicz: „Projekty rządzących można nazwać odbudową Disneylandu Westerplatte”

Dwa lata odsiadki za publikację filmiku z prezydent Gdańska kupującą wódkę?

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała dziś z premierem Mateuszem Morawieckim w „w cztery oczy”. To pokłosie sprawy, o której pisaliśmy w artykule „W starym dobrym PiSowskim stylu Morawiecki zignorował rozmowy przy okrągłym stole i zaproszenie Dulkiewicz.

Jednym z tematów spotkania była kwestia obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dulkiewicz podkreśliła, że to ona, jako prezydent Gdańska, będzie gospodarzem uroczystości 1 września na Westerplatte. – „Apelowałam, by usiąść do stołu i porozmawiać, jak upamiętniamy Westerplatte – miejsce bitwy, ale też element ważny dla tożsamości gdańszczan” – powiedziała prezydent Gdańska.

Nawiązała do projektu pisowskiej ustawy, której celem jest przejęcie terenu Westerplatte. – „Temat dotyczy tego, czy pamięcią można dzisiaj handlować, tego dotyczy ten projekt. Czy budowa muzeum to jest temat do specustawy? Projekty, które widzimy, w cudzysłowie można nazwać odbudową Disneylandu Westerplatte. Tak dzisiaj już nikt nie upamiętnia pól bitwy” – stwierdziła  Dulkiewicz.

– „Pan premier poruszył temat Europejskiego Centrum Solidarności. Nie ukrywam, że gdy byliśmy w bardzo dużym kryzysie, a było to tuż po śmierci prezydenta Adamowicza, rozmawiałam telefonicznie z panem premierem, przed moim spotkaniem w lutym z premierem Glińskim i ministrem Sellinem. Premier wrócił do tej rozmowy i zapytał, czemu się nie dogadaliśmy. Ale to dwie strony muszą chcieć się porozumieć, a tutaj woli nie było” – powiedziała Dulkiewicz. Dodała, że zaprosiła Morawieckiego do odwiedzenia ECS i „do zwiedzenia wystawy stałej, do zapoznania się w pełni z jej treścią”.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
11 czerwca 2019 20:20

No i z tej rozmowy można wyciągnąć proste wnioski. Kto jest politykiem z klasą i kto jest politykierem