Dworczyk chce przestraszyć Warszawiaków i wmówić im, że Wisła płynie „z dołu do góry”?

Panie Dworczyk, kończ już pan…

Klasę polityków, bez rozróżniania w tym przypadku na opcje, które reprezentują, poznajemy po tym jaką wagę przykładają oni do wypowiadanych przez siebie słów. Ponadto jeśli dany polityk zajmuje hierarchicznie eksponowane stanowisko to oczekujemy po jego publicznych wypowiedziach nie tylko merytorycznej wiedzy w przedmiocie wypowiedzi ale przede wszystkim prawdy.

 

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na pytanie dziennikarki Radia Zet o to czy napiłby się warszawskiej kranówki odpowiedział:  „Aż taki odważny nie jestem. Być może jest do picia. Nie jestem ekspertem i nie czuję się na siłach, żeby oceniać jakość warszawskiej kranówki. Bez wątpienia do Wisły zrzucane są ścieki, 8 tys.litró na sekundę”-czytamy na wyborcza.pl. Gazeta precyzuje, że do Wisły wpada ok 3 tys. litrów ścieków, pozostałość to deszczówka.

Dworczyk może udawać, że nie wie ale my nie wierzymy, że on nie wie, iż ujęcie wody pitnej dla stolicy znajduje się 10 km wcześniej niż miejsce kontrolowanego zrzutu ścieków. Ta sprawa była wałkowana wielokrotnie w trakcie ubiegłorocznej awarii kolektora ściekowego. Mieszkańcy Warszawy są zapewniani przez swoje władze, że woda płynąca w ich kranach jest całkowicie bezpieczna.

 

O co więc chodzi politykowi PIS? O wzbudzenie paniki, strachu? Czy może podważenie zaufania do władz Warszawy a konkretnie do osoby Rafała Trzaskowskiego? Czy Dworczyk nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji wypowiadanych słów? Czy z powodu politycznych zagrywek jest w stanie wzbudzić niepokój wśród mieszkańców ogromnego miasta?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

A może Michał Dworczyk jest tak niedouczony, że nie dostrzega faktu, że zgodnie z jego sugestią stołeczne ścieki musiałyby płynąć pod prąd rzeki? Oni naprawdę wierzą, że „ciemny lud to kupi”?

/as/

Źródło:Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
podłozmieńcy...
podłozmieńcy...
31 sierpnia 2020 15:30

Te pisuarskie mendy zawsze sieją panikę, ocziwiście w przerwach między kolejnymi ” przewałami a la Szumowski”

Marek
Marek
31 sierpnia 2020 15:48

Nawet pisowcy wiedzą, że ich wyborcy to niewykształcone matoły zaczadzone kato-faszystowską ideologią KK, OJ i pis. Oni nie muszą nic wiedzieć, oni mają wierzyć słowom swojego wodza, istoty co najmniej półboskiej a aspirującej do pełnej boskości.
Tak jak napisano w artykule, to samo mówiono w czasie poprzedniej awarii.

Irena
Irena
31 sierpnia 2020 16:15

Ja zawsze doszukuje się teorii spiskowej wiec w tym przypadku uważam , ze awaria to sabotaż no i chec pozbawienia stanowiska Pana Trzaskowskiego ….a potem to już prosta droga do zdobycia Warszawy……bo tej szczęśliwie , jeszcze NIE MAJA !!!

Zbyszek
Zbyszek
31 sierpnia 2020 18:08

Pisowską Wisła tak płynie. Normalna Wisła płynie normalnie.

Ryszard
Ryszard
31 sierpnia 2020 18:54

Swego czasu prezydent Komorowski stwierdził, że „woda ma to do siebie, że się zbiera, a potem spływa do Bałtyku”. Teraz Dworczyk, że wprost przeciwnie. Krótko podsumowując – z racją jest jak z dupą: każdy siedzi na swojej.

Jantar
Jantar
1 września 2020 02:15

„Czy Dworczyk nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji wypowiadanych słów? Czy z powodu politycznych zagrywek jest w stanie wzbudzić niepokój wśród mieszkańców ogromnego miasta?”

Oczywiście, że doskonale wszystko wie i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co mówi! Chodzi o to, żeby warszawiacy kompletnie stracili zaufanie do samorządu, a wtedy przy próbach centralizacji władz mieszkańcy nie będą protestować – wręcz przeciwnie, mogą poprzeć Kaczyńskiego uznając, że centralizacja będzie z korzyścią dla nich. A co do tego, czy mieszkańcy to kupią, czy nie to jestem pewna, że duża część jak najbardziej w to uwierzy i będzie gotowa bronić słów Dworczyka jak niepodległości. Skoro mimo badań i dowodów na to, że to Ziemia krąży wokół Słońca i że jest kulą, nadal są tacy, którzy powtarzają za kościołem, że Ziemia jest płaska, ewentualnie to Słońce krąży wokół Ziemi to nie mam żadnych wątpliwości, że uwierzą w bajeczkę, że ścieki płyną pod prąd. Pisowskie nieuki nie znają ani praw fizyki, ani geografii – słuchają tego, co PiS i kościół mówią i we wszystko wierzą, jak w prawdę objawioną.

Bart
Bart
1 września 2020 07:14

Jest taka ciekawa prawidłowość, że jak ktoś jest idiotą, to bardzo chce, żeby jak najwięcej ludzi o tym wiedziało. Dworczyk prawidłowość tę potwierdza, stąd to wysokie stanowisko.

Andrzej
Andrzej
1 września 2020 08:46

A skąd on może wiedzieć ,gdzie ci jest w Warszawie i w którą stronę płynie Wisła jak niedawno przyjechał z wiochy !!!

Irena
Irena
1 września 2020 11:25
Reply to  Andrzej

Tak , tak „słoiki: ” zupełnie nie dbaja o Warszawe……nie potrafią identyfikować się z tym Miastem……nie czuja JEJ prawdziwego ducha……gdyby sto razy obejrzeli film „DOM”…..tez by nie zrozumieli……Warszawe trzeba mieć w sobie a może i w genach !!!

Bartek
Bartek
4 kwietnia 2021 01:17

Wiadomo ze plynie z dołu do góry idioto ktory piszesz ten artykuł . Z gór plynie do Morza bo tam ma ujscie a gory sa wyzej poziomu morza czyli plynie z dołu do gory idioto