Dziennikarz złożył skargę na Prezydenta. Czy będzie kara dla Andrzeja Dudy za złamanie obostrzeń sanitarnych?

Dziennikarz złożył skargę na Prezydenta. Czy będzie kara dla Andrzeja Dudy za złamanie obostrzeń sanitarnych?

Czasy pandemii w Polsce pokazują wyraźnie, że są równi i równiejsi wobec prawa, które karze za nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego.  Gdy jedni płacą niebotyczne mandaty inni mogą spać spokojnie, szczególnie gdy są to politycy PiS czy też ich zwolennicy lub chociażby katolicy, święcący wspólnie najważniejsze wydarzenia swojego kościoła.

 

Jeden z dziennikarzy, Andrzej Tomczak, który właśnie za złamanie obostrzeń sanitarnych, został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. zł, nie wytrzymał, gdy zobaczył, jak wyglądała wizyta Andrzeja Dudy na targowisku w Garwolinie.

Tomczak uznał, i słusznie, że pan prezydent naruszył obowiązujące przepisy dotyczące zachowania bezpiecznej odległości i organizowania zgromadzeń.

 

Zgodnie więc z zasadą, że jednak prawo powinno być równe dla każdego, dziennikarz złożył skargę do Sanepidu, żądając ukarania prezydenta.

Do skargi zostały załączone fotki, będące dowodem w sprawie. Domaga się on „nałożenia stosownej kary, biorąc pod uwagę, iż działania te są podejmowane notorycznie, mimo ogłoszonego stanu epidemicznego oraz stosowanych ograniczeń, nakazów i zakazów. Jawne łamanie przepisów przez Prezydenta RP jest w sposób szczególny naganne”.

Czy Sanepid odważy się ukarać Andrzeja Dudę? Hm, byłabym bardzo zaskoczona…

Tamara Olszewska

Źródło: wprost.pl/gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o