Energa – w blasku boskiego prądu

Prawnicy Energi uniemożliwili posłowi kontrole premii dla prezesów

W Kościele Opatrzności Bożej w Gdańsku-Zaspie doszło do nadzwyczajnej ceremonii. W feerii różowej iluminacji, wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości szefowie giełdowej spółki Energa oddali firmę pod opiekę Opatrzności Bożej i Matce Najświętszej Gromnicznej. W okolicy ołtarza ustawiono cztery duże stojaki z logotypem spółki, a dwa z nich stanowiły „ozdobę” figury Matki Boskiej.

Podczas homilii biskup Wiesław Szlachetka przypomniał, że od początków chrześcijaństwa w dniu Ofiarowania Pańskiego wierni składali dary w świątyniach. Delegacja pracowników Energi złożyła więc pod ołtarzem kosze z darami. Dodatkowo przekazano kościołowi wsparcie finansowe na witraże.

Na zakończenie uroczystości przemówił Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energi ds. korporacyjnych. „Mam nadzieję, że nie zabraknie nam tego boskiego bożego prądu na naszej drodze, tego bożego światła. I że nasza firma będzie się rozwijać, będzie bezpieczna, będzie chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych, także św. Michała Archanioła, do którego żeśmy się tutaj przed chwilą modlili”– powiedział.

Ta energetyczna firma słynie z działań propisowskich. Niedawno ogłoszono, że będzie „mecenasem edukacji patriotycznej”, w ramach czego zostanie sponsorem programu „Świadomi Patrioci” o żołnierzach wyklętych. Za projekt odpowiada radna PiS i ONR Anna Kołakowska, która ostatnio zasłynęła z pogróżek pod adresem posłanki PO Agnieszki Pomaskiej.
(Źródło: Gazeta Wyborcza)

/j/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
5 lutego 2017 10:04

Do czego nam w takim razie elektrownie? Poustawiać krzyże i kapliczki w oknach wszystkich mieszkań i niech się oświetla Polska.

Andrzej
Andrzej
5 lutego 2017 14:30

Pan Prezes Energi wślizgnął się w d… „Kaczorowi” przy pomocy prądu. Może to lepiej jak przy pomocy mydła.

Maciek 123454321
Maciek 123454321
5 lutego 2017 14:52

Niedługo za całe oświetlenie będzie nam musiała wystarczyć Gwiazda Betlejemska i Światłość Wiekuista.

Wojtek
Wojtek
6 lutego 2017 17:45

Rzecz właściwie bez precedensu.Nie słyszałem o większym kretynizmie gdziekolwiek na świecie.Jak to możliwe, że spółka, która powinna zajmować się biznesem, bawi się w średniowieczne gusła.Brak słów….Ale jest też pozytyw.Oby tak dalej skretyniali purpuraci.To prosta droga do upadku kościoła w Polsce.Oby.Ludzie w końcu zaczną mieć tego dość.Tak nam dopomóż Bóg.