Fiasko po drugim spotkaniu PiS z opozycją

Kolano Kaczyńskiego i dygot Kuchcińskiego

 

Druga runda rozmów PiS z opozycją zakończyła się całkowitym fiaskiem. Ryszard Petru, który jako pierwszy opuścił spotkanie, powiedział, że o porozumieniu na zasadach proponowanych przez posła Kaczyńskiego nie ma mowy. – „W przeciwieństwie do partii rządzącej uważamy, że posiedzenie na Sali Kolumnowej było nielegalne, a przyjęta tam ustawa budżetowa jest niezgodna z prawem. Brakuje przestrzeni na poszukiwanie rozwiązań, które doprowadziłyby do tego, że nie ma wątpliwości, czy budżet przyjęty jest zgodnie z prawem czy nie. Oczywiście zostajemy na Sali plenarnej do jutra, sesja Sejmu zaczyna się o 12. Nikt nie okupuje mównicy i nikt tego nie ma zamiaru robić. Posłowie normalnie wejdą na salę”. Petru zadeklarował chęć spotkania z Grzegorzem Schetyną i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – „Chcemy przedyskutować nasz wniosek o skrócenie kadencji Sejmu tak, aby Polska nie była w permanentnym paraliżu. Budżet został przyjęty niezgodnie z prawem i PiS ma tego świadomość. Tłumaczyłem Kaczyńskiemu konsekwencje ekonomiczne tego faktu” – stwierdził szef Nowoczesnej.

– „Nie dopuścimy do tego, by nas wpisywać w totalną opozycję” – powiedział z kolei lider PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz z żalem stwierdził, że PiS zwlekał z tym spotkaniem. – „Potem Platforma strzeliła focha, teraz Petru rakiem wycofuje się ze swojej propozycji” – stwierdził. – „Szkoda, że dziś nie było Grzegorza Schetyny, wówczas spotkanie mogłoby zakończyć się z lepszym skutkiem. Nie będziemy blokować mównicy, nie wyobrażamy sobie przeniesienia obrad do Sali Kolumnowej. Nie chcemy dwóch Sejmów, nie damy podzielić Polski” – zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

„Proszę nie postrzegać mnie jako rewanżysty, ale jeśli mównica będzie dalej okupowana, to oczekuję od marszałka ukarania protestujących” – oświadczył z Paweł Kukiz i dodał, że ubolewa nad tym, że „mamy takiej klasy polityków, którzy z sekundy na sekundę mogą zmienić zdanie. Najważniejsza rzecz, jaka się zdarzyła na tym spotkaniu, to fragment dyskusji o konieczności przyjrzenia się Konstytucji i mankamentów, które powodują powstawanie takich sytuacji, z którymi mamy teraz do czynienia. Kukiz nie widzi sensu spotkania z PO i Nowoczesną. – „Ja sam nie zamierzam na to spotkanie iść, bo straciłem rozeznanie, kto jest szefem PO”.

Poseł Jarosław Kaczyński uznał natomiast, że zmarnowana została bardzo duża szansa na to, by zakończyć kryzys. – „Optymistyczne jest to, że uczestnicy spotkania zadeklarowali, że ich kluby nie będą zakłócały jutrzejszych obrad. Przyjmujemy, że rozpoczynamy obrady i uczynimy wszystko, by były prowadzone na sali plenarnej. Gdyby to było zupełnie niemożliwe, to być może będą musiały być podejmowane inne decyzje. Jestem przeświadczony, że przy odpowiedniej determinacji to się uda”. Na zakończenie Kaczyński stwierdził: – „Marszałek Sejmu ma obowiązek prowadzić obrady, ma obowiązek doprowadzić do tego, by Sejm funkcjonował. W związku z tym musiał zrobić to, co zrobił”.

jp

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Fiasko po drugim spotkaniu PiS z opozycją"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Misio

Ryszard poniewczasie zorientowal sie, ze Grzesio zostal bardziej totalny opozycyjnie i wrocil do starej retoryki…. Jak koles o takim poziomie intelektualnym moze sie wypowiadac o legalnosci podjetej uchwaly budzetowej, skoro czolowi prawnicy orzekaja, ze wszystko odbylo sie zgodnie z prawem. Zas jedyne co z prawem bylo niezgodne to samo postepowanie opozycji totalnej i delikatnie mowiac zalosna okupacja Sejmu….

Mr Ed

Bardzo zainteresował mnie Pański wpis. Z wielką chęcią zapoznam się z przytoczonymi przez Pana opiniami czołowych prawników. Bardzo proszę o źródło.

Maciek123454321

Być może Kolega nie zorientował się jeszcze, że Misio to główny troll tego portalu i jakiekolwiek próby merytorycznego dyskursu z tym osobnikiem nie mają sensu. Jego źródłem i krynicą wiedzy są WYŁĄCZNIE wytyczne, jakie dostaje od swoich szefów. Tak kazali, to tak pisze, przecież inaczej nie zarobiłby nędznych 1,20 zł za swój wPIS.

Misio
Mr Ed
No cóż, muszę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany. Jeżeli link przesłany przez Pana ma dowodzić, że czołowi prawnicy z Uniwersytetu zielonogórskiego i opolskiego stwierdzili iż wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa to – niestety ale w tych opiniach trudno się tego doszukać. Opinie są zaledwie powierzchowną analizą kompetencji Marszałka Sejmu i nie odpowiadają na pytanie czy wszystko odbyło się zgodnie z prawem ale,jedynie na pytanie czy Marszałek mógł do takich obrad i głosowania doprowadzić, czego o ile się orientuję, nikt nie kwestionuje. Nie ma tam jednak najważniejszych odpowiedzi Czy słusznie zawiesił posła czy było kworum czy można poprawki głosować… Czytaj więcej »
maja

i znowu misio-pisio błysnął intelektem. Słowo kluczowe „czołowi”. Czyli, że mający „niskie czoła” i gładkie myśli! takie wiecie Państwo, zgodne z myślami posła Kaczyńskiego

inka

Nie wszystkie opinie zostały opublikowane…te niekorzystne dla PISu a zrobione również na zlecenie Sejmu jakoś dziwnie są pomijane.

krakus

Czas na rozwiązania siłowe. Do terrorystów się strzela, a nie negocjuje z nimi. Kaczyński za bardzo ustępuje.

maja

Ooooo! bardzo humanitarnie.

Jacek

Ale naprawdę ktoś powinien siedzieć!

Zwykły Kowalski

Zatem siadaj i nic nie gadaj.

Sławomir

Słusznie, Kaczyński nie powinien ustępować, powinien sobie w łeb strzelić ze swojego małego pistolecika, najlepiej dla pewności tak ze trzy razy.