Gdy twitterowicze poszli spać, wynik sondy w cudowny sposób zmienił się na korzyść Dudy

Czy białe róże przeszkadzają Kamilowi Bortniczukowi?

Czy poseł Bortniczuk zaprezentował ogrom możliwości działania PiS-owskich botów? W kilka minut, najprawdopodobniej, zadecydowały one o zwycięstwie Andrzeja Dudy w internetowej sondzie.

 

Kamil Bortniczuk (Porozumienie) zrobił na Twitterze sondę polityczną – użytkownicy portalu mogli w nim wybrać pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą.

To jest prawdziwa stawka #wybory 2020. Wybieramy pomiędzy kartami: LGBT – Rafał Trzaskowski, RODZINY – Andrzej Duda” – napisał prawicowy polityk.

Prowadzenie w sondzie, ku zdziwieniu Bortniczuka, zdobyli zwolennicy Trzaskowskiego. Tak było przynajmniej aż do czasu godzin nocnych, bo w ciągu kilku minut liczba głosów oddanych na Dudę wzrosła o kilka tysięcy.

 

Start sondy – godz. 11. Do godz. 1 w nocy mamy 37 tys. głosów. Oznacza to średnio ok. 12 tys. głosów na godzinę, w czasie największej aktywności polskich tłiterowiczów. Ale jak już poszli spać, nagle, w sześć minut wpada zbawienne 8 tys. 6 minut, a frekwencja jak w 40 min za dnia” – skomentował to jeden z internautów.

Średnia z 13 godzin to poniżej 3000 na godzinę, 300 na sześć minut. A przed drugą w nocy – 8000 w sześć minut. Przekręt jak stąd do Pakistanu” – dodał inny.

Użytkownicy Twittera oskarżyli Bortniczuka o korzystanie z pomocy botów: „Panie Kamilu, Pan jest cynik, więc do Pana poczucia wstydu się nie odwołuję. Ale niech Pan się zastanowi, czy kiedyś nie będzie się pan musiał z tego tłumaczyć? Pan za inteligentny człowiek jest, żeby takie donosy na siebie zostawiać na przyszłość…” – napisał bezpośrednio do posła Porozumienia Krzysztof Luft.

A Pan poważnie myśli, że ja nie mam co po nocach robić, ani na co pieniędzy wydawać – i ‚kupuję’ jakieś głosy w mało znaczących sondach? Zadziwiające 🙂 Miłego dnia” – odpisał pewien siebie parlamentarzysta.

Głos zabrała też Daria Gosek-Popiołek, polityczka Razem, która napisała, że dyskusja na temat zachowania Bortniczuka jest kolejnym „tematem zastępczym”: „Szukacie tematu zastępczego? A wiecie, że mamy w Polsce kilkadziesiąt tysięcy tęczowych rodzin, w których wychowują się dzieci? I są to piękne, dobre rodziny? Możecie jeszcze patrzeć sobie w twarz przeglądając się w lustrze?” – napisała.

Niezależnie od tego, jak oceniamy incydent z Bortniczukiem, to niemal pewne jest, że PiS czerpie z podobnych zagrywek w bieżących działaniach propagandowych.

W 2018 r., jak podaje NaTemat, badacze Oxfordu ogłosili badania, z których wynika, że Zjednoczona Prawica korzystała z „całej armii internetowych trolli” – realizowali oni zadanie wychwalania narodowo-katolickiego rządu i atakowania jego rywali.

Czy Bortniczuk również i teraz skorzystał z prawicowej „farmy trolli” lub botów? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy czytelnikom.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesMarekZwinkaAgnieszkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Nie ma co, pilnujmy uczciwości wyborów. Zgłaszajmy się do obwodowych komisji wyborczych. Po pisowskiej zgrai spodziewam się najgorszego.

Marek
Marek

Wezwanie do pilnowania słuszne, mam tylko jedno pytanie co Pan zrobi jak pis i tak sfałszuje i pańskie dowody będzie miał zwyczajnie w dudzie i pomimo nich pseudoSN przyklepie. Co wtedy?

Agnieszka
Agnieszka

Oni są do wszystkiego zdolni więc trzeba przyglądać się co będzie działo się z wyborami

Zwinka
Zwinka

Jakaś jasnowidzka ze mnie czy co . Na Bortniczuka zwróciłam uwagę już dawno temu i byłam pewna, że ten ślicznie i cynicznie uśmiechający się gładysz będzie piął się do samej góry. No i proszę, jak żwawo pnie się po nogach glinianego mastodonta…

Chermes
Chermes

Pnie się po tylnych nogach. W kieszeni ma wielką tubę z wazeliną. Ciekawe co będzie temu kulawemu mastodontowi robił? 🙂