Gen. Skrzypczak: może dojść do wyprowadzenia wojsk USA z Polski

Jaka była rola Macierewicza w sprawie Nangar Khel?

„To, co się obecnie dzieje w polskiej armii, osłabia naszą pozycję w NATO i naszą wiarygodność” – ocenił gen. Waldemar Skrzypczak w TVN24. W porannym programie „Jeden na Jeden” powiedział, że można spodziewać się daleko idących konsekwencji tego stanu rzeczy, z wyprowadzeniem wojsk amerykańskich z Polski włącznie. – „Za chwilę zabraknie gwarancji, że nasze wojsko będzie dobrze dowodzone i w pełni zdolne do współdziałania z armią amerykańską” – powiedział Skrzypczak. Ocenił, że ostatnia fala odejść z armii może odbić się negatywnie na stanie polskiej obronności. – „Traktowanie generałów przez polityków w sposób lekceważący świadczy o tym, że jest prowadzona polityka personalna, która usuwa z armii tych, którzy mają inne zdanie niż politycy” – dodał gość programu „Jeden na jeden”.

Zdaniem gen. Skrzypczaka z armii „wyrzuca się takich, którzy mają kręgosłupy, a w ich miejsce wprowadza się tych, którzy mają miękkie kręgosłupy”. Wojskowy podkreślił, że sytuacji tej z uwagą przygląda się NATO. W jego ocenie nowi generałowie bez doświadczenia zastępują ludzi „sprawdzonych bojowo”.

Generał zwraca uwagę, że po roku działalności ministra Macierewicza ze 119 w wojsku zostało tylko 71 generałów. Wielu z tych, którzy zrzucili mundury ma na swoim koncie misje w Kosowie, Afganistanie i Iraku. Zdobywali tam bardzo potrzebne doświadczenie, zwłaszcza na polu współdziałania z wojskami NATO. – „Ta wiedza, wraz z ich odejściem do cywila, przepada bezpowrotnie, bo wbrew światowym tendencjom, emerytowani generałowie w żaden sposób nie są przez PiS – owskie państwo wykorzystywani. W cywilizowanych okolicznościach stają się doradcami prezydentów i ministrów, bo ich wiedza jest bezcenna. W PiS- owskim państwie odchodzą z powodów politycznych i dla systemu przestają istnieć”.

„Macierewicz twierdzi, że trwa czyszczenie armii z ludzi szkolonych jeszcze w ZSRR, ale to nie jest prawda” – zapewnia gen. W. Skrzypczak i twierdzi, że większość uczyła się w akademiach w Stanach Zjednoczonych albo w Wielkiej Brytanii. – „Jedynym oficerem, o którym wiem na pewno, że kończył akademię wojskową w Moskwie jest… doradca wiceministra Szatkowskiego” – twierdzi generał Skrzypczak.

Podkreśla, iż nie wolno lekceważyć tego, że edukacja generała to koszty idące w miliony dolarów! A droga oficera od dowódcy plutonu do dowódcy batalionu to 10-12 lat często ciężkiej służby. Po drodze trzeba zaliczyć setki testów, sprawdzianów, brać udział w manewrach, często też jeździć na misje zagraniczne. Szkolenia trwają niemal cały czas. W tym czasie młodsi zastępują starszych, bo naturalnym następcą odchodzącego dowódcy powinien być jego zastępca.
(Źródło: TVN 24)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Maciek123454321Plus ujemnyBartObserwatorZwykły Kowalski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Panie Generale, czy stoi cokolwiek na przeszkodzie, żebyście założyli stowarzyszenie pod nazwą – na przykład – BJP (Będziemy Jeszcze Potrzebni) ? Ten rząd niebawem sam się wywróci i wtedy wrócicie na należne Wam miejsca. Bądźcie w pogotowiu.

adam
adam

Potrzebujemy na przyszłość i generałów i pułkowników. Historia zna takie przypadki.

Bart
Bart

Czy pisowcy tego nie rozumieją? Gdyby ruscy stwierdzili, że wchodzą do Polski, nitk – ani NATO w całości ani w szczególności Amerykanie, Anglicy czy Niemcy – nie będzie bronił kraju ogarniętego pisowskim szałem debilizmu. Macierewicz, Duda, Kaczyński, Szydło i inni prominenci popędzą jako pierwsi do rosjan, żeby zdradzić Polskę.

Maciek123454321
Maciek123454321

Oni już Polskę zdradzili.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Panie generale, a może warto by rozważyć inną opcję zamiast zwalniać się z wojska? Może należałoby je wyprowadzić z koszar i aresztować ten Rząd za zdradę państwa, za szkodliwe decyzje, za rozbrajanie wojska przez Ministra Obrony Narodowej Macierewicza a akceptowane przez zwierzchnika sił zbrojnych Prezydenta PR? Wszystkie ich decyzje, to jawna zdrada interesów Państwa Polskiego. To zdrada stanu. To dywersja, którą obserwujemy po każdej decyzji człowieka chorego psychicznie – bo inaczej tego nazwać nie można. Jak długo można znosić dewastację państwa przez nieodpowiedzialnych i chorych psychicznie ludzi ? Skoro Wojsko Polskie ma bronić Polski przed wrogiem zewnętrznym, to i przed… Czytaj więcej »

Obserwator
Obserwator

Rząd, który wielokrotnie złamał Konstytucję, zniszczył Trybunał i likwiduje zdolność obronną Państwa powinien zostać zdelegalizowany za działalność na szkodę Polski.

Plus ujemny
Plus ujemny

Historia się kłania i chichocze – „patrioci” z PiSS doprowadzili do sytuacji która ma tylko jedną analogię – po zwycięstwie targowiczan z wojska odeszli Kościuszko, Józef Poniatowski i kilkunastu innych wyższych oficerów.
Sądzę że należy gratulować szczególnie profesorom Nowakowi, Legutce, Krasnodębskiemu, Zybertowiczowi i ich „zespołom badawczym”. To oni przez lata budowali te piramidy kłamstwa.