Giertych do Ogórek o onkologii, markowych torebkach i pieniądzach otrzymywanych za udawanie dziennikarki TVP

Ogórek „zaorana” przez Radosława Sikorskiego

Nie kończy się dyskusja nad przyznaniem blisko 2 mld zł mediom publicznym i nad bulwersującym zachowaniem PiSowskiej funkcjonariuszki Joanny Lichockiej, podczas czwartkowej debaty sejmowej.

 

Na tym tle do słownej „przepychanki” doszło na Twitterze między mecenasem Romanem Giertychem, a prowadzącą program „Studio Polska” w TVP Info – Magdaleną Ogórek.

„Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy nazwał chamstwem chęć wyrwania pieniędzy z TVP na rzecz chorych na raka. Chyba jednak prezydentowi nie pozwolą zawetować. Zadowolenie pań Holeckiej i Ogórek z nowych torebek jest ważniejsze dla Jarosława Kaczyńskiego niż interes Andrzeja Dudy. A o chorych to oni wszyscy myślą to samo co Lichocka” – napisał Giertych i na odpowiedź nie musiał długo czekać.

 

Do kontrataku ruszyła z miejsca Ogórek, nawiązując przy okazji do wcześniejszej wymiany „ciosów” z Kingą Rusin: „Nie napiszę: ‚wy żałosne kreatury’ jak pani z TVN. Patrzyłam jak umiera na raka moja Babcia, potem Mama. Spędzałam m-ce na onkologii trzymając Mamę za rękę, miałam wtedy 13 lat. Mama umarła. Sama jestem w wysokiej grupie ryzyka. Popełnił Pan potworny wpis” – odpaliła dziennikarka.

Tego mecenas nie pozostawił bez odpowiedzi: „Nie będę się z Panią licytował na rodzinne doświadczenia z rakiem, choć mamy je podobne. I niech sobie Pani kupuje najdroższe torebki, nic mnie to nie obchodzi. Ale gdy robi to Pani za pieniądze podatników, które Pani dostaje za udawanie dziennikarki w TVP, to będę o tym pisał” – oświadczył na Twitterze Roman Gierych.

/jp/

Źródło: gazeta.pl/Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
darooZgredzinkaMagdaparagraf22marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

„Patrzyłam jak umiera na raka moja Babcia, potem Mama”. Nie wątpię, że tak było, co jednak nie przeszkadza Ogórce korzystać z kasy, którą obficie obdarza ją Quras.

daroo
daroo

Ciekawe że zamiast coś próbować zrobić po prostu stała i patrzyła. I pewnie od tego patrzenia tak ją pogięło 😐

suweren
suweren

Magda Ogórek opowiada o rakach w rodzinie a Bronisław Wildstein przyznał, że też ma raka, ale się nie chwali i nie chce tych 2 mld na onkologię. Znaczy oboje wolą mieć raka i oglądać TVP? Prawdziwi twardziele. Szacun.

marek
marek

Jacy twardziele, nie chcą pieniędzy na onkologię bo do uleczenia raka wystarczy ogladać TVPiS, a jak jeszcze w pakiecie oglądają TRWAM i słuchają RM to wyleczenie jest pewne! Jak raczysko usłyszy te brednie to ze schorowanego ciała ucieknie sam, nie potrzebna będzie chemioterapia ani zadne naświetlanie!
No taka to nowa PiS-owska medycyna

paragraf22
paragraf22

Dla nich pieniędzy starczy. Dla innych brak nie ale co ich to obchodzi.

Magda
Magda

„patrzyłam jak na raka umiera moja Babcia, potem mama….” a dziś za pieniądze, które mogłyby iść na leczenie chorych na raka, a pójdą do mojego pracodawcy TVP kupię sobie torbę… co mnie obchodzą ludzie chorzy na raka

Zgredzinka
Zgredzinka

A przecież powinno, skoro jest w grupie … podwyższonego ryzyka.
Właśnie z tego względu powinna uważać jak żyje, by ktoś kiedyś nie doznał ulgi z okazji jej zejścia i nie musiał przy okazji pochówku sterczeć pod jakimś kościołem z transparentem „Dzięki Ci Boże, że ją od nas już zabrałeś” … tak jak to miało miejsce w przypadku prof. Geremka.