Giertych niemiłosiernie kpi z Morawieckiego

Jest pogoda dla adwokatów

Roman Giertych na swoim profilu na Facebooku umieścił kolejny już list od Mateusza Morawieckiego. Zaczyna od „utyskiwania”: – „Błagam Pana! Ja mam pracę zawodową! Nie mogę ciągle wszystkiego rzucać, aby Panu radzić”.

Zaznacza, że premier jeszcze nie uporał się z „miską ryżu”, a pojawiły się następne taśmy, w których Morawiecki nazwał głupimi klientów swojego banku, którzy dali się nabrać na reklamy z Chuckiem Norrisem. – „Jak z tego wybrnąć? A jakby tak Pan odwrócił znaczenie słowa „głupi”? Przecież PiS już odwrócił tyle znaczeń. Zamieniliście znaczenie słowa demokracja. Teraz to oznacza rządy jednego człowieka. Zamieniliście słowo praworządność: teraz to oznacza bezkarność rządzących. Zamieniliście słowo niezależność: teraz to oznacza podporządkowanie się pod wolę partii. Zamieniliście słowa walka z korupcją. Teraz to oznacza napychanie kabzy i chronienie swoich. Zamieniliście słowo pluralizm: teraz to oznacza po prostu PiS. (…)  Cóż to dla Was znaczy zamienić słowo głupota na np. przebiegłość?” – retorycznie pyta Giertych.

Ma dla Morawieckiego propozycję nie do odrzucenia: – „Pan mógłby taką zamianę rozpocząć nazywając Prezesa sprytnym głupkiem, który wyborców nabrał na Szydło, tak jak Pan nabierał ludzi na Chucka Norrisa. Klakierzy z PiS powtórzyliby to sto razy. Jacek Kurski powołałby niezależnych ekspertów, którzy tłumaczyliby, że Pańskie słowa o głupkach tak naprawdę były komplementem wobec obywateli. A Pan Prezydent wręczyłby Panu medal za działalność na niwie słowotwórstwa. I tak Pana afera przemieniłaby się w sukces”.

W post scriptum Giertych odniósł się jeszcze do wykupienia przez rząd PiS kolejki linowej na Kasprowy Wierch, ale – oczywiście – w kontekście ujawnionych nagrań Morawieckiego z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. – „Jak Pan tam jechał od słupa do słupa powiewając na wietrze nie miał Pan wrażenia, że te słupy z Pana szydzą, przypominając o nieruchomościach zakupywanych na słupy?” – zakończył Giertych.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Docentbart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

No, dowcipne. Matołusz to wymarzony obiekt kpin, choć wydaje mu się, że taki z niego mąż stanu.

Docent
Docent

Z ciebie też niezłe cielę, bart!