Gowin – nomen omen – odleciał: „Polska zaczyna być partnerem dla kosmicznych potęg”

Gowin – nomJarosław Gowin nie traci dobrego samopoczucia i wiary, że jego Porozumienie utrzyma się w Obozie Zjednoczonej Prawicyen omen – odleciał: „Polska zaczyna być partnerem dla kosmicznych potęg”

– „Stajemy się krajem, który dla tych największych kosmicznych potęg – USA, Chin – zaczyna być partnerem. Zaczyna być partnerem w obszarze badań naukowych, ale także (…) partnerem biznesowym” – perorował wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jego słowa cytuje portal braci Karnowskich w materiale zatytułowanym: „Polska zaczyna być partnerem dla kosmicznych potęg!”.

 

Na tym nie koniec cytatów z Gowina. – „Mieliśmy w średniowieczu znakomite tradycje i osiągnięcia astronomiczne. Chcielibyśmy kontynuować ten dorobek Mikołaja Kopernika rękoma polskich astronomów, uczonych i rękoma polskich przedsiębiorców” – mówił wicepremier.

„Wy zacznijcie budować drogi, mieszkania+, promy. Dorobek Kopernika zostawcie w spokoju, bo czego się dotkniecie, to jest wielkie bum”; – „Co wy bierzecie pisząc/mówiąc takie propagandowe brednie?”;

 

– „Proponuje zejść na ziemię i rozpocząć produkcję miliona aut elektrycznych. Też nierealne? To może posadzimy chociaż te obiecane przez premiera pół miliarda drzew? Też się nie da?” – „Ale prima aprilis dopiero za ponad miesiąc”; – „Kosmiczną lipę nam robią od lat” – komentowali internauci.

Pozostali kpili niemiłosiernie: – „Zdecydowanie i bezkompromisowo będziemy kontynuować dorobek Kopernika… Ale trzeba światu przypomnieć także o Panu Twardowskim… pierwszym lunonaucie…”; – „Kopernik, jak wszyscy wiemy, latał w kosmos razem z Morawieckim”; – „Gowin właśnie minął Księżyc, na Marsie ogłoszono alarm V stopnia”.

bt

Źródło: wpolityce.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
22 lutego 2020 08:17

Czyli jest nadzieja. PIS wybiera się w kosmos. Tylko dużą rakietę zbudujcie, żebyście się wszyscy zmiescili.

bulka
bulka
22 lutego 2020 14:57
Reply to  Zbyszek

te kondory kupione to wleja paliwo rakietowe, i tylko sie zakurzy

Maja
Maja
22 lutego 2020 09:33

Nie chcę deprecjonować polskich naukowców, ale brednie Gowina to już naprawdę kabaret.

Zwinka
Zwinka
22 lutego 2020 15:42

Co prawda, to prawda. Polak był na księżycu, kiedy innym to się jeszcze nawet nie śniło. Tward….o przepraszam, Morawiecki się nazywał.