Hejtował Dudę w internecie. Grozi mu do 3 lat więzienia

Co to jest „układ wrocławski” i jak pomógł Andrzejowi Dudzie wygrać wybory? O polskiej Cambridge Analityca

Policja namierzyła „groźnego” sprawcę! 39-latek z powiatu rybnickiego hejtował w internecie prezydenta Rzeczpospolitej – Andrzeja Dudę. Ślązak miał kilkukrotnie obrazić polityka w jednym ze wpisów zamieszczonych w portalu społecznościowym.

 

Postem mężczyzny zajęło się Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP. Specjalistyczna formacja namierzyła sprawcę i przekazała jego dane prokuraturze – ta postawiła mu już zarzut znieważenia głowy państwa.

To przestępstwo jest w Polsce zagrożone karą do nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” – ustalono w artykule 135. Kodeksu karnego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Policja, jak podaje o2.pl, przestrzega przy tym potencjalnych naśladowców Ślązaka. Funkcjonariusze zapewniają, że jednostki policji są w stanie namierzyć każdego, kto tylko spróbuje zelżyć w sieci aktualnie urzędującego prezydenta.

Czy Prokuratura Rejonowa w Rybniku byłaby taka gotowa do działania, gdyby znieważony został polityk wywodzący się z obozu demokratycznej opozycji? Dotychczasowe działania organów ścigania wielokrotnie wykazały, że sprawcy wielu przestępstw wymierzonych w opozycję, mniejszości i obcokrajowców, są bezkarni.

/nt/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
23 września 2020 08:06

Czyn można zakwalifikować jako obrazę uczuć prezydenckich pisowca z pochodzenia. Precedens pojawił się w czasach przed narodzeniem religii smoleńskiej; jakiś bezdomny pojechał z ówczesnym prezydentem o wiadomym podchodzeniu jak z baranem i za to był intensywnie poszukiwany przez policję w całej Polsce. Pisowcy i katole mają bzika na punkcie szacunku i usiłują go wymusić, a to się nie może udać. Można nadać komuś tytuł człowieka roku, przypiąć jakiś medal, ale szacunek nabywa się swoim postępowaniem, zachowaniem i postawą a nie stanowiskiem. Nie mam zamiaru szanować kogoś tylko dlatego, że jest prezesem, biskupem czy prezydentem.

Zwinka
Zwinka
23 września 2020 11:34

A D**a hejtował gejów i za to dostał 5 lat…

Marek
Marek
23 września 2020 12:00

Biorąc pod uwagę, że policja jest nierzetelna, prokuratura partyjna a sądy polityczne, bez dokładnego przedstawienia słów jakich użyto i kontekstu tych słów, zawsze pierwsze skojarzenie będzie takie, że jest to terror, a nie sprawiedliwość, zemsta a nie prawdziwa obraza.
Niestety, żadne media nie chcą przytoczyć owych słów by każdy mógł ocenić. Trzeba więc wierzyć pisowskiej milicji, ziobrowej prokuraturze i neo-sędziom „na słowo”. Czy to nie przypomina wam dyktatury? Pislamistom pewnie nie.

Klauseabewsgen
Klauseabewsgen
23 września 2020 14:01

Długopis nie prezydent.

HENRYK
HENRYK
26 września 2020 00:28

TRUDNO OBRAZIĆ KOGOŚ KTO SAM SIEBIE OBRAŻA SWOIM INFANTYLNYM POSTĘPOWANIEM. MOIM ZDANIEM PANA REZYDENTA NIE MOŻNA OBRAZIĆ .

seaman
seaman
26 września 2020 13:31

a co zrobi Policja jak prezydent lży obywateli Polski? Jemu wolno? odpowie za to i za łamanie Konstytucji przed Sądem…